Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Cisco EPC3925 - guest SSID ili neka solucija limitiranje WIFI brzine?
STRANA 1 OD 1
f0rever Cisco EPC3925 - guest SSID ili neka solucija limitiranje WIFI brzine? 13.12.2015. 21:59 T62608

status: user
broj poruka: 3821
U pitanju je SBB 30/2, radi ok, problem je u tome sto iako ukucani najvise surfuju netom, Fejs, Youtube u 240-320p, i dalje mi skace Ping sa 40 na 100 kada igram Dotu 2.

Doduse, i ja sam nakacen na WiFi, ne preko kabla, ali mislim da je problem u tome sto iz nekog levog razloga, android uredjaji povuku dosta upload-a...

Uglavnom, sta mi je raditi? U pitanju je Cisco EPC3925, ne mogu da nadjem nikakve opcije(ili ne znam), kako da limitiram WiFi konekciju na ne znam, 1MB up i 15MB dl, a ostalo vucem sa kabla, ili da jednostavno napravim Guest SSID i kazem im da se kace tu, i tu dodelim odredjen deo Interneta.

Neko resnje, ili ideja?


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 13.12.2015. 23:10 #609604

status: user
broj poruka: 9369
Samo drugi ruter.
Jeftinije resenje TP Link 740N pa da mu ubacis DDWRT, i da mu ogranicis protok po WAN portu, ili skuplje resenje Mikrotik, gde mozes da radis bukvalno sta hoces.
Sa tim Ciscom ne mozes nista.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: 13.12.2015. 23:20 #609605

status: user
broj poruka: 3821
Probacu prvo da vucem sa LAN kabla direktno sa Cisco EPC3925, mozda jednostavno dolazi do nekog zagusenja, jer se nakace 4 Android uredjaja.

Moram ovo da resim, jer je izuzetno iritantno. Ne mogu da im kazem da ne koriste Internet, kada ga koriste za banalne stvari poput Youtube, Facebook itd.

30/2 treba da bude dovoljno za sve to, i da ostane dovoljno da se igra Dota.

Vecinu vremena sve to radi OK, ali recimo, nekoliko puta se desi da mi ping skoci(na primer, 4-5 puta za 2h) sa 40-50 na 100, i onda se vrati u normalu.

Nije da sam nesto nenormalno smeta, jer, nisu u pitanju spajkovi, vec jednostavno, veci ping - ali voleo bih da ovo resim, jer sam ipak presao na SBB zbog toga sto stari, WiFi(Orion Telekom 5.2GHz Loco m5) nije bio dovoljan...

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: Samo drugi ruter
:: Jeftinije resenje TP Link 740N pa da mu ubacis DDWRT, i da mu ogranicis protok po WAN portu, ili skuplje resenje Mikrotik, gde mozes da radis bukvalno sta hoces
:: Sa tim Ciscom ne mozes nista
::
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox youtube 14.12.2015. 10:38 #609613

status: user
broj poruka: 1389
nije bas banalan. Jos ako odaberu veci kvalitet slike...
pa njih par istovremeno... i eto tebi konstantan pad.

Smanji im na telefonima rezoluciju videa. Jos bolje ako ne znaju kako da je vrate :)

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever resen problem 14.12.2015. 23:30 #609699

status: user
broj poruka: 3821
Vucem sa kabla, sad je sve ok.Danas sa WiFi-a sam opet probao, cisto iz radoznalosti, i niko nije bio na mrezi - i opet je lagovalo.

Izgleda da je jednostavno WiFi los na ovom Cisco.

Znam da nije naivan ako ga pustas u 720-1080p, ali vrte klipove u 320-240p, apsolutno je dovoljno za to 30/2, pa cak iako ja igrao dotu 2..

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: resen problem 17.12.2015. 08:28 #609845

status: user
broj poruka: 7761
Na laptopu u poslednje vreme od kad su pustili UniFi ne mogu da prebacim 43 Mbit/s... pre toga je bilo oko 49 Mbit/s...

Sve ovo na nekih 3m udaljenosti od samog rutera... pri cemu nema opticke prepreke izmedju laptopa i rutera...

Ne mozes birati kanale a da oni vec nisu popunjeni... ne mozes fino podesavati frekvenciju koja bi ti recimo odgovarala...

Da uredjaj je krsina koja se greje ko VURUNA...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Vucem sa kabla, sad je sve ok.Danas sa WiFi-a sam opet probao, cisto iz radoznalosti, i niko nije bio na mrezi - i opet je lagovalo
::
:: Izgleda da je jednostavno WiFi los na ovom Cisco
::
:: Znam da nije naivan ako ga pustas u 720-1080p, ali vrte klipove u 320-240p, apsolutno je dovoljno za to 30/2, pa cak iako ja igrao dotu 2.
::
:: I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: Re: resen problem 17.12.2015. 15:02 #609861

status: user
broj poruka: 440
Ti si dobar, meni od kad je pusten UNIFI na poslu, wifi mreza ne radi...kod drugara isto pravi problem, prepolovi mu konekciju bezicnu. Kad promeni podesavanja vrati mu se na staro, onda oni opet podese da radi...i tako u krug...



:: Na laptopu u poslednje vreme od kad su pustili UniFi ne mogu da prebacim 43 Mbit/s... pre toga je bilo oko 49 Mbit/s..
::
:: Sve ovo na nekih 3m udaljenosti od samog rutera... pri cemu nema opticke prepreke izmedju laptopa i rutera..
::
:: Ne mozes birati kanale a da oni vec nisu popunjeni... ne mozes fino podesavati frekvenciju koja bi ti recimo odgovarala..
::
:: Da uredjaj je krsina koja se greje ko VURUNA..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Vucem sa kabla, sad je sve ok.Danas sa WiFi-a sam opet probao, cisto iz radoznalosti, i niko nije bio na mrezi - i opet je lagovalo
:: ::
:: :: Izgleda da je jednostavno WiFi los na ovom Cisco
:: ::
:: :: Znam da nije naivan ako ga pustas u 720-1080p, ali vrte klipove u 320-240p, apsolutno je dovoljno za to 30/2, pa cak iako ja igrao dotu 2.
:: ::
:: :: I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs