Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Sta li je riknulo
STRANA 1 OD 1
gang1978 Sta li je riknulo 14.12.2015. 19:32 T62615

status: user
broj poruka: 1661
Malo pre bio kod drugara i kaze mi crko mu laptop

Laptop je:

Toshiba Satellite l 300 Intel Dual Core T3400(2.16 GHz) / ram:2gb/ hdd 320gb

Problem je zaista cudan pa ako neko moze na osnovu ovog da mi kaze sta moze da bude.

Naime kad se upali prvi put nista se ne desi svetle prve dve lampice s leva na desno ali zadnje dve od koje je jedna hdd ne svetle., na monituru nema nista ali se vidi pozadinsko osvetljenje.Jedno dva -tri puta ga restarujem i onda se pojavi onaj deo gde pise Tosiba (tj one opcije F2 i F 12 za ulazak u bios) i tu se zamrzne, onda opet posle par restarta uspem da udjem u bios ali onda i tu se zamrzne posle par sekundi.
Izvadio sam hdd i probao na drugom laptopu i radi, vratim ga nazad probam repair disk , probam sa flash-a da podignem nov sistem ali bez uspeha.

Dodje do onog dela kad se pojavi Windows7 Microsoft Corporation i tu zabode(zamrzne) a za to vreme lampica od hdd ne svetli uopste.

Probao sam memorije obe su ispravne.
Probam sam opcije da izmenim umesto ahci /compatibility i svasta nesto ali uvek ista prica i uvek se isto desava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 14.12.2015. 19:49 #609677

status: user
broj poruka: 9380
Da li se laptop svaki put pali ako je izvadjen hard disk, tj. da li uvek stize do onog obavestenja da nema boot device, ili sta vec...?


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 .... 14.12.2015. 20:05 #609679

status: user
broj poruka: 1661
Ne prvih par puta ne stigne ni do onog dela gde se ulazi u bios.

E sad ako sam te dobro zarumeo nisam probao bez hdd da upalim.

Znaci ono stisnes power dugme cuje se dvd, hdd i ventilator ali ne baca sliku na ekran (samo pozadinsko svetlo se vidi i to je to) nema dalje nista se ne desava i tako par puta pali gasi dok ne stigne do onog dela za ulaz u bios....i tako sve do onog dela gde treba da krene podizanje sistema i tu zabode i ni makac dalje.Dotle se stigne nakako uz 10 puta pali gasi ali dalje odatle ne.

Da napomenem jos jednom hdd smo probali na drugom laptopu i hdd radi medjutim kad se stavi na ovaj ne svetli samo malo na pocetku i to je to.

Ubacim dvd sa windowsom 7 i kad krene da vrti ucitava se ona crta bela ispod i kad izbaci onaj znak windowsa i kad treba da izbaci opcije ono gde , sta i kako da se instalira toga nema...samo stoji ono windows i posle par minuta izbaci onaj tuzic sa plavim ekranom.

Izvini malo onako seljacki pisem da se lakse shvati sta je problem a i nisam strucan za ove stvari vezane za laptopove.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 14.12.2015. 20:37 #609681

status: user
broj poruka: 9380
Vidi, ja mislim da tebi crkava cipset na ploci. To ce da ti ootvrdi neki serviser maticnuh ploca.
Izvadi i hdd i optiku napolje, izvadi bateriju i pali samo sa prikacenim punjacem.
Pokreni instalaciju Windowsa i vidi da li ce da dobaci do onog dela gde ce ti reci da nema hdd.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi ... 14.12.2015. 20:40 #609682

status: user
broj poruka: 238
Ako uspe da upali ja bih proverio temperature, pa onda hard. Proveri `odokativnom` metodom da li radi hlađenje ploče pa onda i procesora.


Edit: Vidim da si već dobio odgovor ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako išta uspeš... 14.12.2015. 20:45 #609684

status: user
broj poruka: 4228
Slažem se sa VMARC da ovo liči na početak kraja. Ali pokušaj i ovo: da učitaš BIOS defaults i da resetuješ BIOS. Izvadi bateriju i struju i drži dugme za uključivanje pola minuta.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 ok 14.12.2015. 20:49 #609685

status: user
broj poruka: 1661
Hvala vmarc i ostali puno.

Inace to sam mu i ja rekao da je najverovatnije crkla(crkava) maticna ili je crko hdd, ali sam ipak hteo da pitam nekoga ko je iskusniji.HDD se ispostavilo da je ispravan sto navodi na to da je MB otisla u vecna lovista.


Sutra cemo probati ovo sto si napisao ali to je to sigurno.

Jel to moze da se popravi, isplatili se uopste popravka ?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Ako išta uspeš... 14.12.2015. 20:54 #609687

status: user
broj poruka: 1661
Probao sam na defaults ali nisam probao resetujem bios.


:: Slažem se sa VMARC da ovo liči na početak kraja. Ali pokušaj i ovo: da učitaš BIOS defaults i da resetuješ BIOS. Izvadi bateriju i struju i drži dugme za uključivanje pola minuta.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ja imam L300 ali sa Celeronom 14.12.2015. 21:03 #609688

status: user
broj poruka: 4228
čekam da vidim dokle će da radi.

Moje mišljenje je da se isplati samo ako na tom računaru imaš MNOGO važne programe koje ne možeš nikako ili brzo da instaliraš. Inače, mislim da tu `popravku` naplaćuju 6 - 8 hiljada.

Meni to da se desi - vadim sve delove, pa u oglas.
Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Ja imam L300 ali sa Celeronom 15.12.2015. 00:41 #609702

status: user
broj poruka: 1661
ma taj ce u kantu izgleda ....izvadio drugar veceras sve sto je imao bitno na hdd-u.

e sad sta ce da radi sa njim ne znam...tesko da bi dao i 3000 za popravku a kamoli 6-8000.

verovatno ce u delove


:: čekam da vidim dokle će da radi.
::
:: Moje mišljenje je da se isplati samo ako na tom računaru imaš MNOGO važne programe koje ne možeš nikako ili brzo da instaliraš. Inače, mislim da tu `popravku` naplaćuju 6 - 8 hiljada.
::
:: Meni to da se desi - vadim sve delove, pa u oglas
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Voleo bih da me neko demantuje 16.12.2015. 21:31 #609831

status: user
broj poruka: 4228
i da ti kaže da ima negde da se to uradi za manje pare. Ali... to je računar star nekoliko godina i za takvu operaciju nemaš dugotrajnu garanciju. Mislim da se ne isplati.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs