Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Koji provajder nudi najbrzi i najstabilniji 3G?
STRANA 1 OD 1
SkyFire Koji provajder nudi najbrzi i najstabilniji 3G? 16.12.2015. 00:51 T62627

status: user
broj poruka: 18472
Trenutno koristim Vip-ov 3G za pristip internetu i moram priznati da nisam zadovoljan, zapravo veoma cesto ocajno radi. Zabode, nekad cekas u nedogoed da otvori neki link,nekad se vuce kao prebijena macka.. Da ne duzim, 3G koristim na tabletu i treba mi na mestima gde nema wi-fi. Znaci zelim da uplatim gigabajte i da surfujem bez nervoze. Izvolite, podelite vasa iskustva. Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxima .....re 16.12.2015. 01:42 #609753

status: user
broj poruka: 346
Ovako,negde ovako,negde onako.Generalno,najstabilniji 3G net ima Telenor iz mog iskustva.Pozdrav
https://www.maxima2000.com

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2015. 04:28 #609757

status: user
broj poruka: 4225
Koristim Telenor Alcatel Onetouch Mifi 4G modem crni i spojim ga sa mikroUBS kablom na tablet ili taj modem držim u torbici, a USB TP Link 722NC adapter u tabletu i koristim ga po cijeloj Srbiji za net(izdrži bez punjača oko 5-6 sati), a ako uzmeš onaj punjač za mobilni i tablete od 40000 mah izdrži mi i 5 dana bez punjača korištenja po 10-tak sati dnevno, što mislim da je dovoljno za svakoga.
http://www.alibaba.com/product-detail/Power-bank-40000-mah-power-bank_60336784968.html
Uzeo sam paket SURFUJ PLUS XL za 2190 din unutar kojeg imaš 36 GB protoka po punoj brzini(ja sam na promociji dobio duplo 72 GB po punoj brzini), plus sam ga vezao sa mobilnim, tako da podjednako trošim i na mobilnom i na tabletu), a vjeruj mi, ako želiš da ga spičiš za 3 dana, ode bez problema na području Beograda, Novog Sada, Niša i Subotice. LOš je prijem oko Bezdana, oko km od Batrovaca i oko Loznice, ali sve ostalo gdje god da sam bio protok upload-a nije manji od 12 kB/s, što mislim da ti je više nego dovoljno da se koristiš za bilo koje potrebe, osim online da pičiš igrice tipa LoL, Batlefield 4 i sl.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Koji provajder nudi najbrzi i najstabilniji 3G? 16.12.2015. 08:30 #609766

status: user
broj poruka: 7761
Vip mobilna mreza je nepotpuna...
Na dobrom delu teritorije je u DOMACEM ROMINGU...
Iskreno mislio sam da su tu situaciju novog igraca sa nerazvijenom mrezom baznih stanica odavno prevazisli buduci da su ovde skoro desetak godina... kad ono prc japanac...
Primer da potkrepim stanje oko gore navedene tvrdnje Divcibare pre mesec dana DOMACI ROMING... nema nekih posledica po korisnike ali to dovoljno govori o ozbilnosti tog igraca...

Lelenor je drumski razbojnik... ako spustis gard bices opljackan... oni su iskreno govoreci najveci gmazovi koji ne sponzorisu ni jedan sport... ovo je moj licni utisak ako neko zna primer da su ipak sponzori neka me koriguje...

Lelekom je debeljuca koga boli kita da radi za zivot... ima to sto ima i ne trudi se da bude bolji... sitauacija poznata kao sindrom drzavne firme... ono PR`S u uvo, ni luk jeo ni luk mirisao svakog meseca platica...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Trenutno koristim Vip-ov 3G za pristip internetu i moram priznati da nisam zadovoljan, zapravo veoma cesto ocajno radi. Zabode, nekad cekas u nedogoed da otvori neki link,nekad se vuce kao prebijena macka.. Da ne duzim, 3G koristim na tabletu i treba mi na mestima gde nema wi-fi. Znaci zelim da uplatim gigabajte i da surfujem bez nervoze. Izvolite, podelite vasa iskustva. Hvala unapred
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 16.12.2015. 08:42 #609768

status: user
broj poruka: 1670
Imam Telenor-ovu karticu u 3G USB modemu (neki ZTE modem, 21mbps) i još 1GB na 4G na telefonu i prilično sam zadovoljan kako radi, makar u urbanim zonama.

Naravno desi mi se da budem nekad u nekoj rupi gde je slab signal, ali je to baš retko.

Za BG uglavnom svuda imaš LTE (4G) pokrivenost i radi bez problema, ovo du mi jutros rezultati sa telefona:

http://www.speedtest.net/my-result/a/1619247030

Jedino, ako se ne varam, Telenor je najskuplja opcija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: ... 16.12.2015. 09:41 #609770

status: user
broj poruka: 2936
Godinu dana korisnik vip (vodafone) rutera,paket 9MB/s 15GB.Po danu protok je oko 6mb/s ,a nocu ide i do 12mb/s.Nikad nije napravio problem,duplo bolje i pouzdanije radi nego kucni kablovski.E sad sto se tice potrosnje 15 gb nikad nije potroseno dok se nije pojavio onaj sugavi w10 update od 2,7gb.Zadnja tri meseca 15gb nr moze da sastavi 20 dana.Sve iskljuceno,ali trosi kao lud.To se koristi na poslu 1 lap sluzi kao tv i ostalo su telefoni ili tablet.



M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 16.12.2015. 13:36 #609779

status: user
broj poruka: 18472
Mozda nisam bio najjasniji. Ja imam Apple Air 2 i koristim 3G preko SIM kartice. Ne trebaju mi nikakvi eksterni elemnti niti da placam na mesecnom nivou a kamo li da pravim neke ugovore. Zelim samo da uplatim kredit, tj. gigabajte, i da koristim net kada mi je potreban.

Znaci po vama Telenor ipak najbolji?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Telenor 16.12.2015. 14:21 #609781

status: user
broj poruka: 2788
Telenor je unapredio u Kraljevu 3g mrežu. Na mestima gde sam imao veoma slabu konekciju sada je pun 3g signal i zaista super radi. Čak i daleko van grada imam 3g mrežu što do pre par meseci, tj letos nije bio slučaj. Jedva sam hvatao i 2g mrežu, dok je sada 3g lagano.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Meni je na L640XL DS 17.12.2015. 08:23 #609844

status: user
broj poruka: 7761
Meni je na L640XL DS ocajan mobilni net...
Bez obzira na mrezu Bip ili Lelekom oba imaju crne zone u BGD...

Recimo stari Kosutnjak je jedna od crnih zona...

Kuci (brdoviti kraj nedaleko od starog Kosutnjaka) je prijem OK... ali kad si negde na putu bez problema predje u EDGE (tek tada shvatis zilavost mobilnog interneta on se trudi da ti ponudi ono sto ti treba ali ne ide)... ponegde i u samom BGD (naravno u zavisnosti od visokih zgrada)...

Mozda je do samog telefona ALI iskreno receno ne verujem da je ova moja Lumia bas tolika krsina...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Problem resen. 18.12.2015. 21:03 #609948

status: user
broj poruka: 18472
Uzeo Telenor. Definitivno mnogo bolje radi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646088.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs