Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Reklamacija Telefona.
STRANA 1 OD 1
zmajBG Reklamacija Telefona. 19.12.2015. 20:16 T62650

status: user
broj poruka: 189
Pozdrav ljudi.
Kao sto sam naslov kaze imam problem sa jednom radnjom u N.Sadu koja prodaje mobilne telefone. Naime kupim ja mobilni telefon kod njh vredonst je 410e. U pitaniu je Iphone 5s.
Kutija je bila otvorena ali se sve u njoj nalazilo od opreme i receno mi je da je telefon nov i da na njega imam 2god gar imao je fabricke folije na display. Ja sam prodavca pitao zasto je kutija otpakovana on mi je odgovorio da on mora da proveri sta mu stize i da je to iz tih razloga, kazem ja ok. Platim ja telefon 410e dobijem nekakav papir na kome je ispisana garancija i pecat prodavnice i nekakav blok racun takodje sa pecatom prodavnice, kada sam pitao kakav je ovo racun on mi kaze to je racun, mi tako dajemo, garancija vam vazi i bez tog racuna svakako, na garanciji imate IMEI telefona kao i na racunu i pecat radnje.
Nsta odem ja i nakon 1 dan provalim da tel ima problem sa ekranom ekran se na par sec ugasi pa se vratri i sve tako nema pravila. Odem u radnju i reklamiram, prodavac i ja se slozimo da problem postoji i on mi izdaje revers tj na istom obrascu na kome pise racun napisao je revers i 410e u eurima ja dobijam tu potvrdu i ostavljam im telefon, i kao zvace me kada dobije drugi tel ili da mi vrati novac u glavnom resicemo. Prolazi evo 3 nedelja od tada ja sam u radnji bio par puta vec za to vreme. Non stop neka prica nemamo para, nije nam stigao drugi tel itd.
Ja polako strpljenje gubim i razmisljam se da li da odem u trzisnu, meni ovo lici na zavalacenje i umaranje. Ja od svog novca ne mogu da odustanem i da im ga poklonim, ja ne znam sta je njima u glavi i kako oni to zamisljaju ako razmisljau tako.
Sta vi mislite o svemu ovome? I sta je najpametnije da se uradi u ovoj situaciji?
Ja sam onaj racun i gar sto sam dobio sa telefonom vratio ostao mi je taj revers. Ali sam naravno uslikao detaljno i paket i telefon i skenirao citavu dokumentaciju koju su mi izdali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A zasto 19.12.2015. 22:16 #610005

status: user
broj poruka: 3466



Lepo ne odes u neku od istyle prodavnica ako nemas u ns posalji nekome u bg ili donesi licno dajes samo uredjaj nista papiri racuni i to i vidis sta se desava a ako ti nesto znaci mozemo preko imeibda proverimo sta se desava da li podleze apple garanciji itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: A zasto 19.12.2015. 22:37 #610006

status: user
broj poruka: 189
Telefon jeste u garanciji kada se preko neta proveri medjutim istyle prodavnici nisu hteli da prihvate reklamaciju jer telefon nije za nase trziste nego za USA CANADU. I kazu da je kao takav verovatno prosvercovan u Srbiju. Tako da od toga nema nista da to tako ide.
Oni su preko imeibda u prodavnici proverili sve.


::
::
::
:: Lepo ne odes u neku od istyle prodavnica ako nemas u ns posalji nekome u bg ili donesi licno dajes samo uredjaj nista papiri racuni i to i vidis sta se desava a ako ti nesto znaci mozemo preko imeibda proverimo sta se desava da li podleze apple garanciji itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.12.2015. 08:19 #610018

status: user
broj poruka: 1991
dok si ti pristao na `pisani` racun, znaci da si mutio po pitanju nize cene, da ne pominjem da pdv nije placen, tako da trzisnu inspekciju mozes da zaboravis. Navuko te batica na tanak led, a sad tango-argentino ti sledi.

Uzivaj i sledeci put ponovo pukni pare na ajfon za `male pare`. Ne, ne trebao si da pljunes punu cenu u ultra-high-trendi-napucanom jabuka predstavnistu.

p.s.

mada kad bolje razmislim, jabucari su i rodjeni za sisanje, ja bih se vratio u datu radnjicu i kupio naredni ajfon, otvorene kutije, ima se moze se issss...

i da hvala ti sto nisi pomenuo koja je radnja u pitanju :)...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: ... 20.12.2015. 10:50 #610020

status: user
broj poruka: 189
Sve sam se ja vec raspitao sta moze sta ne moze i sve lepo spremio, samo treba da pritisnem dugme, cak sam i snimio sta sve prodavac odgovara kada mu se trazi `racun`.
Pusti tu pricu `ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine`
A ko tu muti ko ne muti i ko kako radi ce raspravljati ko treba da rasparavi.
A ti si nevaspitan, a sada cu ti reci i zasto kada vec moram, bez lazne patetike, Telefon je kupljen namenski za devojku kojoj nije nazalost mnogo ostalo, i koja ima jako malo godina, do sada nije imala smartphone, nikada nije nii patila za tim a ja sam hteo da je obradujem da bi imala Viber, Skype itd. i verovatno je najbolji covek koga sam do sada imao priliku da upoznam ili cu upoznati. zasigurno ti a i taj prodavac niste joj ni do kolena a i vecina koje poznajem. Privilegija je poznavati takvu osobu. Nisi ti Bogom dan da procenjujes ko je za sisanje a ko nije.

Ne bih verovatno ovo nikada napisao, da nisi lupio to sto si lupio.

:: dok si ti pristao na `pisani` racun, znaci da si mutio po pitanju nize cene, da ne pominjem da pdv nije placen, tako da trzisnu inspekciju mozes da zaboravis. Navuko te batica na tanak led, a sad tango-argentino ti sledi
::
:: Uzivaj i sledeci put ponovo pukni pare na ajfon za `male pare`. Ne, ne trebao si da pljunes punu cenu u ultra-high-trendi-napucanom jabuka predstavnistu
::
:: p.s
::
:: mada kad bolje razmislim, jabucari su i rodjeni za sisanje, ja bih se vratio u datu radnjicu i kupio naredni ajfon, otvorene kutije, ima se moze se issss..
::
:: i da hvala ti sto nisi pomenuo koja je radnja u pitanju :)..
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 20.12.2015. 11:44 #610021

status: user
broj poruka: 9380
Pusti ga...

Cimaj ti odmah inspekciju i zavrsi sa tim.

El Capitan

Edit: Admin
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: 20.12.2015. 11:51 #610022

status: user
broj poruka: 189
Pa nece mi ostaviti izbora, na zalost cu morati.
Mada sam vise voleo da se to zavrsi bez toga, koliko vidim nece moci drugacije.
A sto se tice ovoga gore, sve je jasno, glupo bi bilo komentarisati ga.

:: Ma on je lokalna budala, nebitan lik, kompleksas. Pusti ga..
::
:: Cimaj ti odmah inspekciju i zavrsi sa tim
::
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Internacionalna garancija? 21.12.2015. 09:12 #610070

status: user
broj poruka: 1234
Kakve veze ima šro je telefon za USA/Canada?
Ako važi Aplle garancija taj Macola je dužan da ga servisira-zameni.
Ako ne važi onda ste stvarno ovce što kupujete tu đubrad.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Internacionalna garancija? 21.12.2015. 15:01 #610078

status: user
broj poruka: 189
Sa vecinom prozvodjaca ti je tako.


:: Kakve veze ima šro je telefon za USA/Canada
:: Ako važi Aplle garancija taj Macola je dužan da ga servisira-zameni
:: Ako ne važi onda ste stvarno ovce što kupujete tu đubrad
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mora da bude 21.12.2015. 15:14 #610080

status: user
broj poruka: 3466

Eu model da bi garancija bila ostvariva zna se vec gde.

I 6s eu modeli su skuplji malo nego us modeli, pa eto jurio je covek jeftinije, i ispalo tako.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Mora da bude 21.12.2015. 15:29 #610081

status: user
broj poruka: 189
Ma resice se na kraju ipak nekako.


::
:: Eu model da bi garancija bila ostvariva zna se vec gde.
::
:: I 6s eu modeli su skuplji malo nego us modeli, pa eto jurio je covek jeftinije, i ispalo tako
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 21.12.2015. 15:31 #610082

status: user
broj poruka: 1130
To je ono sto sam ja pricao pre par dana na ovom forumu takvih radji je pun kurac..

Imas tri opcije :

1.Da ga smaaaaras da ti nesto uradi ali od toga mozes samo da dobijes isfrustirane zivce i nista vise..

2.Da zaboravis na telefon i pare.

3.Lepo uzmes neke pajtose i platis im da ti odu i razbiju tog lika na komade pa da vidis kako sve moze za 5 minuta i manje...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 EU model 22.12.2015. 10:53 #610136

status: user
broj poruka: 1234
5s za tržište EU košta 450 evra.
Neotpakovani.

Zmaj je kupio USA model za 410 evra.
Otpakovan, najveroovatnije polovan.
Sad ima sve opcije osim da će mu lik vratiti 410 evra.
Duvačina klasična.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 hocukuci 22.12.2015. 12:30 #610137

status: user
broj poruka: 1130
U cemu ti druze pricas?

Pa ako nekome crkne krava i on dodje da kuka ovde sta ocekujes da mu tapsemo po ramenu ili da mu kazemo da ce ta krava da ozivi ?

Mogu ja da mu se ovde ispatetisem zajedno sa njim i sta ce mu to pomoci vratice mu fon ?
Njemu treba FON a ne neko patetisanje,lepa rec ili da ga udaramo po ramenu dok ga ne iscasimo!
Rekao sam istinu kako stoje stvari...
S tim da dodam da je moguce da mu vrate ako ih mnogo smara mada ni to nije sigurno.. Toliko od mene..

:: Alo, kretencino, ostavi coveka na miru sa tim retardiranim i nebuloznim komentarima. Covek ima muku i ovde je dosao da mu neko pomogne bilo savetom ili lepom reci, a ne da mu muku pravi jos vecom.
:: Idi leci se, za to ima dovoljno ustanova u zemlji, a nemoj ovde prosipati svoje bolesne frustracije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG ....... 22.12.2015. 14:33 #610143

status: user
broj poruka: 189
Trzizsna i poreska problem resen, novac je vracen, ako neko dodje u slicnu situaciju odmah prijava njima nemojte da gubite vreme sa raznim drustvima potrosaca.
Hvala na odgovorima.
Drugo necu komentarisati.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @zmaj 22.12.2015. 16:56 #610149

status: user
broj poruka: 3466



Nije smak sveta, nisi znao kako to ide i kako se postupa, cak i kada se javis na oglas da kupis polovan ajfon, dodjes zagledas ivice, vidis jel cukan ili ne, probas wifi, zvucnik, mikrofon, kameru, tako neke stvari i kazes ok cujemo se ako nesto nije ok. Jos imas olaksanje sto ides na adresu u lokal a ne nalazis se ono po ulicama itd.

Bila je situacija decko uzeo 6icu mesec dana staru, sutradan otkaze touch. Pozvao prodavca nasli se opet u tc usce i novac vracen odmah bez pogovora.

Taj neki sto je tebe uradio jednostavno tako je kako je. Juri to pritiskaj ga nemoj da budes fin i tih i izboksovaces novac ili drugi aparat.

Nemoj da obracas paznju na ljude sa fiks idejama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: @zmaj 22.12.2015. 18:28 #610163

status: user
broj poruka: 1368
to se lepo resava kada imas samsunga (od prvog do poslednjeg), jednostavno se ukuca *#0*# i istestiras i touch i zvucnik i loudspeaker i sve zivo, ali jbg, ljudi slepci, oce da budu u centru paznje sami sebi (posto ocito nemaju kome) pa uzimaju te igracke stiva dzobsa (pokoj mu dusi i vecna slava, eh sto nije ranije da nas spasi APPLEA)
@duqp bracala batalio sam rukepo, ne pada mi na pamet vise da te zovem, niti da te smaram na ikoji nacin, ali te molim za pomoc jer imam problem, pogledaj mail pa ako zelis da mi ucinis ucinices mi mnogo, zaduzices me za ceo zivot, mozemo da se bratimimo posle toga u Crkvi
POGLEDAJ MAIL

::
::
::
:: Nije smak sveta, nisi znao kako to ide i kako se postupa, cak i kada se javis na oglas da kupis polovan ajfon, dodjes zagledas ivice, vidis jel cukan ili ne, probas wifi, zvucnik, mikrofon, kameru, tako neke stvari i kazes ok cujemo se ako nesto nije ok. Jos imas olaksanje sto ides na adresu u lokal a ne nalazis se ono po ulicama itd
::
:: Bila je situacija decko uzeo 6icu mesec dana staru, sutradan otkaze touch. Pozvao prodavca nasli se opet u tc usce i novac vracen odmah bez pogovora.
::
:: Taj neki sto je tebe uradio jednostavno tako je kako je. Juri to pritiskaj ga nemoj da budes fin i tih i izboksovaces novac ili drugi aparat
::
:: Nemoj da obracas paznju na ljude sa fiks idejama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Video sam vas mejl 22.12.2015. 19:10 #610165

status: user
broj poruka: 3466


I odgovorio. Zamolio bih vas da me zaobidjete ako nije problem. Nastavite sa telefonskim terorizmom i uvredama na forumu posto me ne doticete.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs