Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
re
STRANA 1 OD 1
operator re 25.12.2015. 20:20 T62684

status: user
broj poruka: 4225
Problem je sljedeći.
Ni pod kojim OS-om ne radi mrežni adapter, osim popd live varijantom XP-a.
OK, nema veze, ubošću PCI mrežnu katru i tu nastaje problem.
Ni jedna kartica u PCI portovima ne radi.
Ok, ima USB, pa ću koristiti usb network kontroler, ali ni on ne radi.
Rade samo wifi adapteri.
Pošto za mrežnu opremu nisam dovoljno stručan, postavljam pitanje u čemu je problem, jer na ovakav problem još nisam naišao.
Serverska je ploča i trenutno ne postoji opcija zamjene do 2-5 januara, tako da je svaki normalan prijedlog dobrodošao.
Ogromna količina podataka ide preko 10Gbitne kartice, a sada je na wirelles kartici i gomila korisnika trenutno nije u mogućnosti da pristupa određenom broju sajtova po max brzini. Pošto nas desetoro danas nismo riješili problem, ništa me ne košta da postavim pitanje.
Uvijek se nađe neko pametniji.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Brateeeuuuu 25.12.2015. 21:07 #610420

status: user
broj poruka: 3737
Upali računar...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: re 25.12.2015. 22:16 #610423

status: user
broj poruka: 12785
:: Pošto za mrežnu opremu nisam dovoljno struča

Da probaš sa pljeskavicama?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Ludnica... 25.12.2015. 23:17 #610424

status: user
broj poruka: 393
Mislim da treba da napravimo jednu Hall of Fame temu i tu da trpamo sve ove ludacke postove i teme. Nesto kao na Benchu jer je ovo neverovatno...
Operatore brate, pa ti si looood skroz... Koji si maler, pa ti kao da si izmislio Marfijev zakon!

P.S. Koja je ploca u pitanju?
P.P.S. Je l` radi nesto na toj ploci?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.12.2015. 23:21 #610425

status: user
broj poruka: 4225
Ja rekoh da se jave normalni.
A nadao i pametniji.
Prevario sam se.
Javili se ovi koji niti vide, niti znaju da čitaju.
A lijepo sam napisao.
Jbg.
Srbija.
Esi mi dobar, Daume ?
Brateeeuuu, e si mi i ti dobar pajsgudgud ?
Jel imate kafu ?
Jel Frankova ?
Je.
Može jednu Tadić kafu onda. :D
Krecky, doube dragon post.
JA rekoh čitanje je majka.
BAr je tako rekao Vuk.
DA bar nisam rekao.
BAr mi ne bi bilo krivo.
DUgo nisam vido ovakvih likova.
:D

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.12.2015. 23:30 #610426

status: user
broj poruka: 9460
Probaj vise mreznih karti. Probaj sve moguce cipove koje nadjes, atheros, ralink, broadcom...Mora neka da proradi.
USB nije cudno sto ne radi. Krs nad krsevima kineski adapteri...bar ovi sto se valjaju kod nas.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky @gilopile 26.12.2015. 00:00 #610428

status: user
broj poruka: 393
Zar ne vidis da nas lozi lik? Smisli neku neverovatnu pricu koju ni google ne moze da izbaci, bez ikakvih preciznijih informacija, i pritom `ladno radi na Live XP-u dok na ovom `ne-live` ni da cuje, iznosi problem pred desetoclani `IT konzilijum` koji ne urodi plodom i naposletku se izjada pred auditorijumom PC Berze. Naravno, udeli `komplimente` ljudima koji se zezaju na njegov racun jer drugacije ne zna, i povuce se teatralno. Nije ni prvi, a verovatno nece biti ni poslednji put da otvara temu ovakve sadrzine. Problem se resava kupovinom nove Kobayashi Ronin SPX Server ploce :) Sve radi pa cak i net.

@Operator: Nemoj da se ljutis jer kad nekoliko puta viknes `VUK!`, a vuka nema, tesko da ce ti ljudi poverovati sledeci put...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.12.2015. 00:17 #610429

status: user
broj poruka: 4225
Ne radi ni jedna.
Probao sam više.
Probao u svih 5 slotova. Probao sa samo jednom procesorom.
Probao da isključim USB kontroler.
Isključio sam i obje mrežne na ploči. Jedna Broadcom, druga Realtek.
Probao i 3COM, i Dlink i TPLink.
Nemam ni jednu sa ralink čipom.
To još nisam probao.
Mrežni kablovi(oba) su ispravni, mada sam za svaki slučaj stavio nove žabice.
Probao 5 različitih OS-a i to na 3 različita HDD-a.
Promjenio IDE i SATA kablove.
Napajanja.
Sve što mi je palo napamet.
Probali i drugi prije mene i svi smo u rebusu.
Ništa nam nije jasno.
Kada nije odjeljena IP adresa, ima protok, ako dijelim net drugima, ali sama mrežna nikako ne dobija IP adresu.
KAd mu dodijelim da preusmjerim sadržaj preko drugog servera
ne vidi više 212.200.191.166, niti bilo koji TelekomovDNS.
Probao i preko google servisa, probali automatski, ali ono najčudnije, server kada je preko live XP-a i kada ne mogu da isčitam ni jedan podatak za mrežu, niti da pingujem, svaka mrežna kartica radi, ali ni jedan korisnik ne može da se zakači, jer ne vidi server.Online je, ali nema Ip adrese.
Znači server ima protok i odvija se preko njega, ali ni jedan korisnik ne može da pristupi serveru, kad niti jedan od nas koji smo povezani preko servera, ne vidi onog drugog.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: @gilopile 26.12.2015. 02:05 #610431

status: user
broj poruka: 1261
Bratori ubo si srž!!! rispekt
Kakav storytelling oplakao sam!! :D
Fora je što ga većina ovde ignoriše jer ga znaju i nema svrhe odgovarati budali. Ovo malo ljudi koji ga udostoje odgovora još uvek ga ne poznaju. Čak sam i ja lud što se prepucavam s njim ali šta da radim kad sam alergičan na kretena. Sa normalnima uvek i bez izuzetka komuniciram kao čovek, a za drkadžije imam kratak fitilj, jbg... Eto ti si mu na sasvim normalan način objasnio zašto ga ljudi sprdaju ovde ali džaba kad on to nije u stanju da obradi. Naravno, kako je i očekivano, napravio se blesav i nije ni odgovorio na to što si napisao. (jer nema šta da kaže i jer zna i sam da si potpuno u pravu)
Realno, moramo napraviti tribute temu sa zbirkom svih njegovih retardizama da se novajlije uče i da vide s kim imaju posla. .)

:: Zar ne vidis da nas lozi lik? Smisli neku neverovatnu pricu koju ni google ne moze da izbaci, bez ikakvih preciznijih informacija, i pritom `ladno radi na Live XP-u dok na ovom `ne-live` ni da cuje, iznosi problem pred desetoclani `IT konzilijum` koji ne urodi plodom i naposletku se izjada pred auditorijumom PC Berze. Naravno, udeli `komplimente` ljudima koji se zezaju na njegov racun jer drugacije ne zna, i povuce se teatralno. Nije ni prvi, a verovatno nece biti ni poslednji put da otvara temu ovakve sadrzine. Problem se resava kupovinom nove Kobayashi Ronin SPX Server ploce :) Sve radi pa cak i net.
::
:: @Operator: Nemoj da se ljutis jer kad nekoliko puta viknes `VUK!`, a vuka nema, tesko da ce ti ljudi poverovati sledeci put...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Operator 26.12.2015. 08:07 #610438

status: user
broj poruka: 3737
A el mogu ja tebe da zamolim da se ne javljaš više? Nije ovaj forum za tebe. Tvoje znanje prevazilazi ovaj forum i ti takav dodješ da tražiš pomoć. Ispadamo smešni, a to nije uredu. Prosto pomislimo da nas loziš.

Mi ti možemo dati predlog koji grafičku karticu da kupiš, amd vs intel vs nvidia i to je to. Za bolje nismo.

Iz tvog prvog posta mogu samo da ti kažem da to je ploča crkla.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici @operator 26.12.2015. 08:47 #610440

status: user
broj poruka: 908


Pusti ti nijh nemaju pojma,nego da li znas gde ima da se kupi ploca da mogu da stavim 6
GTX 980 ti u 3sli i jedno pet sest I7 6700 sa 164 gb ddr5 rama?

Mom prijatelju milksejku iz abudabija sklapam komp za klinca,zali se mali ne moze da tera
Crysis 5 na Ultra high,pa mi ga zao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: @gilopile 26.12.2015. 09:18 #610441

status: user
broj poruka: 9460
Jbmlga, moguce da nas zeki. Stvarno mi nije jasno da nijedna nece da radi. Prosto nemoguce ili je tu neki drugi problem u pitanju.

Imao sam milion puta nebuloznih problema, ali na kraju se ispostavi da je u pitanju neka glupost, ali tog momenta, iznerviran, umoran...ne vidis.

Operator, neka prenoci to sve i onda krenite ponovo. Jednostavno, sto kazu, ako LiveXP prepozna, mora da radi.

Uninstall AV koji god da je. Moguce da je blokirao mrezne kartice kao meni Avast jednom prilikom. Cak se ni u device manageru nisu videle LAN kartice. Prosto neverovatno, nisam mogao da verujem sto me je snaslo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Zar ne vidis da nas lozi lik? Smisli neku neverovatnu pricu koju ni google ne moze da izbaci, bez ikakvih preciznijih informacija, i pritom `ladno radi na Live XP-u dok na ovom `ne-live` ni da cuje, iznosi problem pred desetoclani `IT konzilijum` koji ne urodi plodom i naposletku se izjada pred auditorijumom PC Berze. Naravno, udeli `komplimente` ljudima koji se zezaju na njegov racun jer drugacije ne zna, i povuce se teatralno. Nije ni prvi, a verovatno nece biti ni poslednji put da otvara temu ovakve sadrzine. Problem se resava kupovinom nove Kobayashi Ronin SPX Server ploce :) Sve radi pa cak i net.
::
:: @Operator: Nemoj da se ljutis jer kad nekoliko puta viknes `VUK!`, a vuka nema, tesko da ce ti ljudi poverovati sledeci put...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.12.2015. 22:21 #610471

status: user
broj poruka: 4225
Samo nas sve to jebe što XP live radi.
Prvo ja nisam mogao da vjerujem da radi, a poslije sam zvao i ostale.
U rebusu smo svi zajedno.
Svjesni smo svi da je ploča neispravna, ali je problem što se ne može trenutno nabaviti identična, pa se mora sačekati poslije Nove Godine.
To je jedini problem sa naše strane.
Jedva smo natjerali da radi preko wirelles adaptera, pošto od 5 komada što smo probali, radi samo DLink-ova.
Da se ja pitam, ja bih zamjenio komplet server i samo zakačio sve sa starog, ali firma nije raspoložena da izdvoji par hiljada eura za novi server, pošto su ploča i procesori pod garancijom.
Najmanji je problem da se ploča zmjeni cca. 20 minuta, postoji drugi razlozi što to nije moguće.
A može biti da smo svi premoreni.
Uglavnom, kada se vratim za Novi Sad ću se baviti time.
@gilopile
Sretna Nova i svako dobro.
JA-BA-DA-BA-DU :D

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs