Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Wifi ruter koji je bolji TP-link 841nd ili 843nd?
STRANA 1 OD 1
kuvar Wifi ruter koji je bolji TP-link 841nd ili 843nd? 08.01.2016. 12:50 T62747

status: user
broj poruka: 98
Ne znam da protumacim tabelu `Reception Sensitivity` na specifikacijama i koji ruter daje jaci signal na daljinu i obajsnjenje ako neko zna:

841nd
http://www.tp-link.com/lk/products/details/cat-9_TL-WR841ND.html#specifications

ili
843nd
http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-9_TL-WR843ND.html#specifications

Hvala u napred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Moje misljenje 08.01.2016. 13:01 #611323

status: user
broj poruka: 1389
Prvi je jaci, a pogotovo ako ga podesis da je u USA ili Kanadi (FCC standard 30dBm)

(Izgleda da mi je znak manje je pojeo ostatak prethodno ukucanog pred 30dBm - pa ga sad nema :) )

Sensitivity prvog je bolja, ali mislim da ako povecas snagu (FCC vs CE) sensitivty pada.

I bitna razlika je da prvi moze da sluzi samo kao AP, dok drugi moze da bude i klijent.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kuvar HAHAHHAA 08.01.2016. 13:16 #611324

status: user
broj poruka: 98
Bravo majstore, sad sam ga vratio sa Bugarske i 13 kanala na USA i 11 kanal, signal 30% bolji. Ja budala kad sam ga uzeo pre neki dan i podesavao stavio Bugarsku (posto Srbije nema) i cudim se zasto moj stari Asus ruter iz 2007 ima jaci signal od ovog novog pa sam hteo danas da ga zamenim za 843nd i gledao specifikacije. Hvala care, svaka ti dala!


ps: sad posle ovog na 20m i 4 debela zida bije signal -60, ludilooo, ranije varirao izmedju -80 i -70db
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream normalno 08.01.2016. 14:39 #611325

status: user
broj poruka: 791

da promena frekvencije moze da donese boljitak
a sa promenom drzave mozes dobiti poneku vislju frekvenciju. koja moze ponekad da poboljsa situaciju
a 11 kanal dail Bugarski ili US morao bi dati iste rezultate
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kuvar nit on meni predlozio nit ja menjao 08.01.2016. 14:52 #611326

status: user
broj poruka: 98
frekvenciju. Samo sam ga podesio na US standard (FCC) a bio je Evropski (CE) a to je protivzakonito u Evropi posto je US standard jaci za 50% i iznosi 30dBm max , dok Evropski 20dBm max.
Kanal sa sam stavljao 11 i 13 posto na tim kanalima nema rutera u blizini, svi se vrte oko 1-8-og kanala tako da time sto sam uradio izbegao sam potencionalno mesanje i bagovanje sa ruterima u okruzenju sto znam od ranije i testova koje sam radio, ping ne varira, veza ne puca,nema time-auta u konekciji, itd, itd, pa nisu dzabe stavili da se kanali manuelno mogu podesiti........ proguglaj

@xenox

i ovaj moj 841nd moze da bude klijent, trenutno mi radi u WDS Bridging modu, preko jedne antene prima signal sa telekomovog rutera a preko druge siri dalje. Ne znam zasto to nisu naveli u njegovim specifikacijama a za 843nd to naglasili? Jedina bitna stavka je to sto 843nd ima Passive PoE Support od dodatnih funkcija a to mi ne treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs