Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ASUS 4G-AC55U - ruter za ultra brz mobilni i WiFi internet [recenzija]
STRANA 1 OD 1
pegasus89 ASUS 4G-AC55U - ruter za ultra brz mobilni i WiFi internet [recenzija] 11.01.2016. 00:04 T62761

status: user
broj poruka: 38
Drugari,

ovaj ruter je zaista zgodna stvar. Praktično, svuda gde ima struje možeš da poneseš i svoj WiFi.

Drugo, znam puno ljudi koji se zlopate sa 3G/4G USB modemima i sličnim spravicama: počevši od toga što svoj mobilni internet paket ne mogu da koriste na više uređaja istovremeno, pa preko toga da mali MiFi uređaji jednostavno nisu dovoljni za ono što je korisniku potrebno. S obzirom na to da ovaj ruter ima u sebi 4G modem, to jest slot za SIM karticu, stvari postaju daleko lakše.

Posebno mi se sviđa to što ASUS 4G-AC55U ruter ima i WAN konekciju za internet, pa 4G konekcija može da bude samo kao rezervna konekcija, što je zgodno ukoliko imate nestabilnu kablovsku konekciju (kao ja), a posao ne sme da trpi.

Evo o čemu pričam: https://www.youtube.com/watch?v=ZVl4C7VMg-0
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.01.2016. 00:14 #611544

status: user
broj poruka: 9381
A jel ima bateriju?

Nema. Znaci bolji je Huawai...

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Re: VMARC 11.01.2016. 12:30 #611559

status: user
broj poruka: 864
Bas tako. Ako nema bateriju, da te posluzi negde na terenu kad je frka, onda moze da se uzme bilo koji `web box` za male pare i svi rade besprekorno. Sa istim tim wan portom.


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pegasus89 Re: 11.01.2016. 12:41 #611561

status: user
broj poruka: 38
A da li Huawei ima USB port na koji možeš da priključiš HDD i tako napraviš više nego funkcionalan file server koji ima i DLNA podršku? Pritom, tom HDD-u možeš da pristupiš i sa udaljene tačke. Da li možeš na Huawei da priključiš običan lokalni štampač i od njega napraviš mrežni? Da li Huawei ima potencijal od 300.000 simultanih Data sesija?


:: A jel ima bateriju
::
:: Nema. Znaci bolji je Huawai..
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos uf...kad se mesaju babe i zabe.... 11.01.2016. 14:25 #611565

status: user
broj poruka: 864
Uredjaj kosta od 250 do 300 evra (zavisi gde ga kupujes)
Misli malo o tome.

Ako si hteo da (a hteo si) odradis reklamu, onda imas pristup koji kod neupucenih moze da stvari cak i odbojnost prema ovakvim uredjajima marke Asus (slicne imas TROSTRUKO jeftinije).

Mani nas tih prica `zlopatiti se` sa 3g ili 4g modemima, jer 99% njih radi korektno to za sta su namenjeni. Kostaju 15 puta manje (3g) ili 6 puta manje (dobar LTE modem).
No nije vazno, ovaj Asus je svakako klasa, ali na primedbe nemas potrebe da se ljutis.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 11.01.2016. 18:29 #611568

status: user
broj poruka: 1272
Koja je ciljna grupa kupaca s ovim ruterom?

`Sirote` kompanije barem upola jeftinije daju uređaj ovakve funkcionalnosti.

P.S. Vratite nam Jaleta.



codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.01.2016. 18:33 #611569

status: user
broj poruka: 3974
Ja mislim da bi Operator bolju recenziju odradio.. Prica se po Sarajevu na pijaci, glavni je pilicar..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 11.01.2016. 21:04 #611576

status: user
broj poruka: 2998
Ne verujem koliko spamujes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 11.01.2016. 23:24 #611586

status: user
broj poruka: 9381
A da li Asus ima bateriju?
To gde je taj Asus upotrebljiv, upotrebljiv je i Huawei + wlan ruter sa USBom, sto zajedno kosta manje od 50 (slovima PEDESET) eura.
Ono gde je Huawei upotrebljiv, taj Asus moze biti samo ako mu povuces akumulator sa sobom.

Laku noc.


El Capitan

:: A da li Huawei ima USB port na koji možeš da priključiš HDD i tako napraviš više nego funkcionalan file server koji ima i DLNA podršku? Pritom, tom HDD-u možeš da pristupiš i sa udaljene tačke. Da li možeš na Huawei da priključiš običan lokalni štampač i od njega napraviš mrežni? Da li Huawei ima potencijal od 300.000 simultanih Data sesija?
::
::
:: :: A jel ima bateriju
:: ::
:: :: Nema. Znaci bolji je Huawai..
:: ::
:: :: El Capita
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pegasus89 Re: uf...kad se mesaju babe i zabe.... 12.01.2016. 00:13 #611591

status: user
broj poruka: 38
Zašto misliš da sam hteo da odradim reklamu?


:: Uredjaj kosta od 250 do 300 evra (zavisi gde ga kupujes
:: Misli malo o tome
::
:: Ako si hteo da (a hteo si) odradis reklamu, onda imas pristup koji kod neupucenih moze da stvari cak i odbojnost prema ovakvim uredjajima marke Asus (slicne imas TROSTRUKO jeftinije)
::
:: Mani nas tih prica `zlopatiti se` sa 3g ili 4g modemima, jer 99% njih radi korektno to za sta su namenjeni. Kostaju 15 puta manje (3g) ili 6 puta manje (dobar LTE modem)
:: No nije vazno, ovaj Asus je svakako klasa, ali na primedbe nemas potrebe da se ljutis
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 12.01.2016. 00:40 #611594

status: user
broj poruka: 12785
Iz konteksta i stalnog ponavljanja punog imena modela se lako stiče utisak da je ovo najobičnija reklama...

Povrh toga si postovao link od Asus Srbija kanala koji jedan član stalno kači.

Reklama? Ma joooooooook... promašio si obdanište samo...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.01.2016. 00:42 #611595

status: user
broj poruka: 4740

A kod koga imate nestabilnu kablovsku konekciju?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 12.01.2016. 01:49 #611604

status: user
broj poruka: 1272
Nadam se da ovo makar iz dosade čita još neko iz ASUS-a

Prvo, moraš povući razliku između recenzije i reklame.

Ovo se jedva razlikuje od tele shop-a. I ovo nije ništa drugo do reklama, nije čak ni pregled.

Nije sramota pogledati kako review-e prave stranci. Ovako možete privući napaljenu masu i one čiji je IQ na nivou šlogiranog paramecijuma. Na ostale delujete vrlo odbojno.

Mene kao beznačajnog pojedinca zanimaju funkcije, detaljan pregled istih, poređenje sa drugim uređajima, neka malo i smori ako treba, nije sve u WOW efektu, realno to više ide na ku..pine.

Iz ugla totalne neznalice, nisam saznao puno toga, i mogao bih ovo ili kupiti u neznanju, ili čak smatrati da je obmana...Nema zdravorazumske sredine u kojoj bih se mogao prelomiti da kupim uređaj iz objektivnih potreba.

Iz ugla prosečnog korisnika, saznao dovoljno da potražim uređaj drugog proizvođača.

Neka bude i da ja nemam pojma o ovome, nema problema, ali mislim da se ne radi ovako.

P.S. Šta god pomislio, jesam dobronameran.

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @Pegasus 89 12.01.2016. 13:28 #611639

status: user
broj poruka: 864
U takve sam godine došao, da nema potrebe da `mislim` mnogo, već znam da si hteo da odradis reklamu. Ali ti ni to nisam zamerio, već ti u najboljoj nameri sugerišem šta ti valja činiti u budućnosti.
Sve ok, no stress...
Mada I ja priznajem, što reče ZooLoo, operator je nenadhebiv za Review i marketing...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 12.01.2016. 23:30 #611668

status: user
broj poruka: 1227
O cemu ovaj, ove funkcije ima svaki drugi broadband ruter skuplji od 15e...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pegasus89 Re: re 27.01.2016. 01:05 #612749

status: user
broj poruka: 38
Može li neki primer?


:: O cemu ovaj, ove funkcije ima svaki drugi broadband ruter skuplji od 15e..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs