Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Nece da butuje nakon OC
STRANA 1 OD 1
zemunac93 Nece da butuje nakon OC 24.01.2016. 11:21 T62839

status: user
broj poruka: 68
Pozz narode, imam plocu MSI 770-C45, Athlon 2 x3, 4x1gb ddr3 na 1333mhz. Sinoc sam na OC switch-u malo pojacao fsb ali nakon pokusaja paljenja samo se restartovao. Switch sam vratio na default i opet nije hteo da digne sistem. Sledece sta sam uradio bilo je vadjenje baterije i ukljucio sam ga bez baterije kao i par puta ranije i umesto da bude mrtav on je poceo da dize sistem normalno i pre plavog ekrana sa welcome porukom je izbacio tamno plavi ekran i zuta slova i od tada se vise ne javlja nikako. Vadio i vracao bateriju jos nekoliko puta, prebacivao i jumper i ekran crn i dalje, beeper ne pisti a hdd kao da non stop vrti isti proces. I jos jedna stvar je da kad pocupam sve memorijske module i pokusam da ga startujem ne pisti onako bez prestanka, ne oglasava se uopste! Imate li vi na umu sta mu moze biti?

I da dodam, sijaji sve 4 diode na ploci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ja sam jednom bio prežalio takvu ploču. 24.01.2016. 11:50 #612504

status: user
broj poruka: 4228
Zatim sam izvadio bateriju i postavio kratkospojnik (џампер, на српском) na Clear CMOS i tako ostavio nešto duže od pola sata. Nakon toga, evo već nekoliko godina radi.

Probaj ako imaš vremena.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zemunac93 Pokusacu 24.01.2016. 11:54 #612505

status: user
broj poruka: 68
Evo stoji sad tako ostavicu ga, celu noc je inace bila bez baterije. Plasi mensamo sto se beeper ne oglasava kad povadim memorije :/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj, 24.01.2016. 11:58 #612506

status: user
broj poruka: 4228
proizvođači predlažu 3-5 sekundi da se drži kratkospojen CLR CMOS. Ja sam imao novu ploču i malo sam se zezao sa OC i nisam uspeo da je oživim. Pomirio sam se sa sudbinom, ostavio je kao što sam napisao u prethodnom postu i voila: kada sam je uključio sve je radilo!

Jesi li siguran da su ti sve memorije ispravne? Probaj sa svakom pojedinačno.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RazerBE Resetuj bios 24.01.2016. 12:00 #612507

status: user
broj poruka: 224
Tako sto prespojis kontakte na mestu baterije. I nemoj da se igras sa tim smecem od OC switch-a, uzmi rucno i sam radi posao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zemunac93 Samo da ga upalim 24.01.2016. 12:05 #612508

status: user
broj poruka: 68
I vise ne cackam nista dok ne kupim SSD :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zemunac93 Muerte 24.01.2016. 13:22 #612515

status: user
broj poruka: 68
Cuo sam se sa Nemanjom Didom i kaze 99% je ploca izgorela, nosim mu sad pa ce je on testirati :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs