Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Preporuka za laptop :)
STRANA 1 OD 1
AndRey Preporuka za laptop :) 25.01.2016. 10:11 T62847

status: user
broj poruka: 324
Zdravo ljudi, kao i mnogo puta do sad, trazim savet od vas. Ima li neko da preporuci nesto iz iskustva? Ako ne, bar ovako iz znanja :)

Bice namenjen za office/multimediju, ne bi bilo lose da lepo izgleda posto je za zensko i cena bi trebalo da bude oko 350 evra.

Hvala,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Preporuka za laptop :) 25.01.2016. 10:33 #612604

status: user
broj poruka: 18940
Evo odlican predlog: http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=62826&forid=6&katid=3
Sacekas samo da stigne kod nas:)

Bez zezanja, ASUS pravi odlične laptopove i jeftiniji je od ostalih. Za office, multimediju za te pare imaš dosta modela. Moja preporuka je za ASUS, Lenovo, hp.


:: Zdravo ljudi, kao i mnogo puta do sad, trazim savet od vas. Ima li neko da preporuci nesto iz iskustva? Ako ne, bar ovako iz znanja :
::
:: Bice namenjen za office/multimediju, ne bi bilo lose da lepo izgleda posto je za zensko i cena bi trebalo da bude oko 350 evra
::
:: Hvala,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2016. 12:02 #612608

status: user
broj poruka: 4225
Uzmi polovan HP EliteBook 8460p.
Uštedi 150 eura.
Manje boli glava od ASUS-a.
@imarkovic
Asus pravi odlične laptope od 55000 din(VPC) pa nadalje. Ispod je dno dna.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 25.01.2016. 12:08 #612610

status: user
broj poruka: 18940
Elite je odličan. A što te boli glava od ASUS-a? Mene najmanje od njega boli glava, počev od izrade kućišta, do zamene paste, popravke ac konektora, ispravljača. Od jeftinijih modela hp (compaq) me zaboli glava kad vidim slomljenu šarku, odnosno ležište. Toshiba isto, koliko god da je dobro urađeno hlađenje i komponente, kućišta su im krš. ASUS kad vidim, meni je super, najjednostavniji je.


:: Uzmi polovan HP EliteBook 8460p
:: Uštedi 150 eura
:: Manje boli glava od ASUS-a
:: @imarkovi
:: Asus pravi odlične laptope od 55000 din(VPC) pa nadalje. Ispod je dno dna
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2016. 13:14 #612613

status: user
broj poruka: 4225
Imam 15 komada ASUS K53SV-B1 i nigdje ne mogu naći originalni AC konektor.
Kupio ove, ali ne odgovaraju, jer sve i jedan pregori unutra nakon 3-4 dana.
http://www.amazon.com/Eathtek®-Genuine-Connector-K53E-BBR3-K53E-BD4TD/dp/B008NWO9O0
http://www.ebay.com/itm/like/370915626556?item=370915626556&lgeo=1&vectorid=229466&rmvSB=true
Naručio u Orbitu NS i B Elektorniku u BG po 2e i ni jedan ne radi više od 2-3 dana kako treba pod opterećenjem. Sve i jedan mi je izgorio iznutra(istopi se).
Direktrno kada zalemim žice i napravim izvod sve ok 4-5 dana, prema tome, samo je uzrok nedostatak kvalitetnih ac konektora.
A o podršci ASUS-a ne bih da trošim riječi.
Jedino ako ti imaš na stanju pa da se dogovorimo.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 25.01.2016. 13:41 #612615

status: user
broj poruka: 18940
Aha, shvatam. Pazi, nemam niti me to zanima da porucujem, uvek se isto sjebe, vruca iglica ili -. Prvih par puta sam se mucio da zalemim dok nisam doktorirao. Resenje je zalemiti dobro, ako treba dodati zicu i okolo zastititi, fiksirati konektor plastikom da ne mrda. Reseno uspesno na nekoliko laptopova, bez zamene celog konektora i cekanja. Razumem da hoces da budes profesionalan i da zamenis ceo konektor, ali jbg.

:: Imam 15 komada ASUS K53SV-B1 i nigdje ne mogu naći originalni AC konektor
:: Kupio ove, ali ne odgovaraju, jer sve i jedan pregori unutra nakon 3-4 dana
:: http://www.amazon.com/Eathtek®-Genuine-Connector-K53E-BBR3-K53E-BD4TD/dp/B008NWO9O
:: http://www.ebay.com/itm/like/370915626556?item=370915626556&lgeo=1&vectorid=229466&rmvSB=tru
:: Naručio u Orbitu NS i B Elektorniku u BG po 2e i ni jedan ne radi više od 2-3 dana kako treba pod opterećenjem. Sve i jedan mi je izgorio iznutra(istopi se)
:: Direktrno kada zalemim žice i napravim izvod sve ok 4-5 dana, prema tome, samo je uzrok nedostatak kvalitetnih ac konektora
:: A o podršci ASUS-a ne bih da trošim riječi
:: Jedino ako ti imaš na stanju pa da se dogovorimo
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2016. 14:30 #612616

status: user
broj poruka: 4225
Sve i jedan 5 pin stražnji se otkine direktno uz školjku konektora, pa kad zavarim(ne zalemim) na istom mjestu je temperatura 90 ili više stepeni. U jednom momentu se samo rastavi. Problem je kod Asusa kvalitet komponenti sa kojima radi i to je sve.
Kupiću neispravne laptope u Beču sa ispravnim konektorima za 10 e po komadu i zamjeniću.
Ako ništa drugo, trajaće bar 2 godine, za razliku od raspalih novih konektora sa AliExpress.com -a. KAo i sve drugo što kupujem kvalitetno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 25.01.2016. 15:15 #612619

status: user
broj poruka: 946
ovaj dell sa i3 cpu:
http://bit.ly/1WJXQR9

a ovaj asus je najpovoljniji i3:
http://bit.ly/23nPROm

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 25.01.2016. 16:52 #612625

status: user
broj poruka: 18940
Ma kako da neces to da zavaris, cime, argonom?
Ja tebe uopste ne razumem, zasto ne pokusas? Zajebi te kineske konektore, uzmi original i lemilicu i popravi ga, ili mogu i ja da ti ga sredim, bez zajebavanja, samo se javi.

Ne moze kontakt debeo 1mm da se istopi ili rastavi zbog toga sto se u njegovom predelu greje 90c, eno ti primer Gigabyte ploca:) . To se nije desilo na laptopu, vec ga korisnik raz_ebe, obicno se otkine srednji deo pokraj straznjice konektora, uostalom, zavisi od laptopa, ali nije blizu graficke karte koja se najvise greje. Nije bas lako spojiti to, srediti, ali moguce je. Znam, jer sam popravljao te stvari, ti uvek imas neke paranormalne kvarove. Ako ti stvarno treba pomoc, javi se, ako podjebavas, nemoj da se javljas.

:: Sve i jedan 5 pin stražnji se otkine direktno uz školjku konektora, pa kad zavarim(ne zalemim) na istom mjestu je temperatura 90 ili više stepeni. U jednom momentu se samo rastavi. Problem je kod Asusa kvalitet komponenti sa kojima radi i to je sve
:: Kupiću neispravne laptope u Beču sa ispravnim konektorima za 10 e po komadu i zamjeniću
:: Ako ništa drugo, trajaće bar 2 godine, za razliku od raspalih novih konektora sa AliExpress.com -a. KAo i sve drugo što kupujem kvalitetno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: re 25.01.2016. 20:01 #612636

status: user
broj poruka: 4054

ja se zajebao prosle godine i odem za nemacku :) posle 15godina popravki laptopova !!

2 meseca nisam pipnuo lap , i sad kad sam se vratio na 2 meseca kuci NEPADA MI NA PAMET da ih popravljam vise .. JBT vise se para zaradi skupljajuci VES masine i belu tehniku po nemackoj , i polovne gume naravno

problem sa ASUSovim DC konektorima je sledeci :
centralni deo gde je + pin , nije i slovima NIJE fixiran sa kucistem , i svaki put kad uguras i izguras kabel u DC jack , ti ustvari pomeris napred nazad centralni pin koji PUKNE vremenom na spoju iz izlaza iz kucista.

problem moze da se resi jedino , (licno resavao samo tako jer ni jedna tehnika nije usprevala) ulivanjem par kapi super lepka u kuciste da se zalepi centralni deo za ostatak kucista , ili malo epoxia da se uhvati centralni deo. naravno onda susis 24h

asus ispod 500e je govno , kao i svaki lap .

:: Imam 15 komada ASUS K53SV-B1 i nigdje ne mogu naći originalni AC konektor
:: Kupio ove, ali ne odgovaraju, jer sve i jedan pregori unutra nakon 3-4 dana
:: http://www.amazon.com/Eathtek®-Genuine-Connector-K53E-BBR3-K53E-BD4TD/dp/B008NWO9O
:: http://www.ebay.com/itm/like/370915626556?item=370915626556&lgeo=1&vectorid=229466&rmvSB=tru
:: Naručio u Orbitu NS i B Elektorniku u BG po 2e i ni jedan ne radi više od 2-3 dana kako treba pod opterećenjem. Sve i jedan mi je izgorio iznutra(istopi se)
:: Direktrno kada zalemim žice i napravim izvod sve ok 4-5 dana, prema tome, samo je uzrok nedostatak kvalitetnih ac konektora
:: A o podršci ASUS-a ne bih da trošim riječi
:: Jedino ako ti imaš na stanju pa da se dogovorimo
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 25.01.2016. 20:47 #612639

status: user
broj poruka: 4225
@codeus
Bio napolju i ne drži me da ostanem. Bilo u Francuskoj, Švedskoj,Austriji, Njemačkoj ili Islandu.
Jeste da se zaradi i 20 puta više mjesečno, nego ovdje, ali jednostavno mi ne odgovara.
@imarkovic
Uglavnom, probao i trečnim metalom iz teflonskog šprica i samo stavio 3 kapljice, a predhodno izolovao okolo da ne dođe do plastike i da popuca.
KAd sam rekao kad dođe do 90 stepeni prestanem da mjerim temperaturu.
Stavljao i više tečnog metala odozgo na spoj(4 kapljice), ali kad se ugrije toliko da počne da deformiše kučište - plastika, onda ga gasim. Tako su mi stradale 3 tastature.
Nisam neki pacer, jer ovo radim godinama, ali mi se samo sa ASUS-om dešavale navedeni problemi. Nije ni čak sa jebenim MSI laptopima, a ne sa nečim drugim ozbiljnijim. Poenta je da kad spojim žicama i stavim konektor od HP-a koji je skoro identičan, samo malo kraći, niti se grije, možeš ga cimati gore dole koliko ti duša hoće, takav problem ti se ne dešava, ali ne mogu zatvoriti odozgo tastaturu.
Znam da bi 99% ljudi do sada popizdilo, ali ja to volim da radim, mada mi ne donosi novac, ali mi pričinjava ogromno zadovoljstvo, ako nešto što ne radi, proradi i traje(naglasak na ovom traje).
I nije mi riješenje da to traje 10 dana, vjeruj mi.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 25.01.2016. 21:22 #612644

status: user
broj poruka: 18940
Ok, razumem te i slažem se. I meni predstavlja veliko zadovoljstvo kada popravim nešto da to traje, i tačno znam o čemu pričaš kad kažeš da to niko ne bi uradio tako kako zamislim, jednostavno neko to sredi onako površno, mrzi ga da se preterano potrudi i potroši vreme. Za vikend sam sedeo i ceo dan se jebavao sa jednim mišem G9, inače najzajebanije urađen miš od svih koje sam popravljao. Menjao sam mu tastere za japanske Omron koje sam modifikovao za mekaniji rad. Ceo *ebeni dan.

U tom slučaju, ili je neki poseban ASUS, mada je problem taj koji sam i ja imao, ili sam ja neki fenomen, ili mi je zapao `zahvalniji` problem.

PS kakvo god ovo bilo dno od države, ipak nigde nije kao u našoj prelepoj zemlji Srbiji.

:: @codeu
:: Bio napolju i ne drži me da ostanem. Bilo u Francuskoj, Švedskoj,Austriji, Njemačkoj ili Islandu
:: Jeste da se zaradi i 20 puta više mjesečno, nego ovdje, ali jednostavno mi ne odgovara
:: @imarkovi
:: Uglavnom, probao i trečnim metalom iz teflonskog šprica i samo stavio 3 kapljice, a predhodno izolovao okolo da ne dođe do plastike i da popuca
:: KAd sam rekao kad dođe do 90 stepeni prestanem da mjerim temperaturu
:: Stavljao i više tečnog metala odozgo na spoj(4 kapljice), ali kad se ugrije toliko da počne da deformiše kučište - plastika, onda ga gasim. Tako su mi stradale 3 tastature
:: Nisam neki pacer, jer ovo radim godinama, ali mi se samo sa ASUS-om dešavale navedeni problemi. Nije ni čak sa jebenim MSI laptopima, a ne sa nečim drugim ozbiljnijim. Poenta je da kad spojim žicama i stavim konektor od HP-a koji je skoro identičan, samo malo kraći, niti se grije, možeš ga cimati gore dole koliko ti duša hoće, takav problem ti se ne dešava, ali ne mogu zatvoriti odozgo tastaturu
:: Znam da bi 99% ljudi do sada popizdilo, ali ja to volim da radim, mada mi ne donosi novac, ali mi pričinjava ogromno zadovoljstvo, ako nešto što ne radi, proradi i traje(naglasak na ovom traje)
:: I nije mi riješenje da to traje 10 dana, vjeruj mi
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.01.2016. 00:29 #612654

status: user
broj poruka: 4225
Još sam zelen i treba da učim. :D
G9 ni jednom nisam do sada, tako da ne znam, ali mi je Cyborg R.A.T. 7 bio popriličan izazov da mu zamjenim neke djelove, koji su igledali i po ličnom osjećaju imao utisak kao da držim miš od 300 dindži. MAlo sam dosađivao profesoru u saobraćajnoj školi da napravim metalne profile, pošto Jugoalat ne radi godinama, mada sam tamo pravio mnogo interesantne stvarčice prije 17-18 godina, čisto, što bi se reklo, za svoju dušu.


Nisam ranije pogledao, ali si napisao da ti treba imarkovic pasta za procesore MX2 30g.
Donjeću ti. Imam još 4 komada na stanju.
Probaj, pa ćeš reći da li ti odgovara.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 26.01.2016. 03:31 #612659

status: user
broj poruka: 1463
interesantna prepiska, ja odlomim konektor na mom laptopu (120W - najjača verzija) i poprave mi u kimtecu bez ikakvog pitanja :D

Drugarici se polomi isti konektor na slabijem laptopu (90/65W) i poprave joj u servisu u bgu (ne znam koji je servis) i nema nikakvih problema.


od polovnog beži kao djavo od krsta. svako danas to dovozi iz inostranstva, otvara prepravlja, kad crkne mozes ga samo na smetlište odneti, ovako imaš garancijui ćao



Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 26.01.2016. 07:54 #612661

status: user
broj poruka: 18940
Covek se uci dok je ziv:)
Jeste, pisao sam da mi treba, kad ces da mi doneses? :)
Javi na pm.

@markozutic, bila je ranije firma Tehnicom, oni su sve zivo popravljali od crne i bele tehnike, to je bila firma, njih su ako se ne varam kupili - Kimtec. Kimtec kad nesto rikne ne popravlja(uglavnom), nego menja. Tako da, ne bi me cudilo da su zamenili celu plocu u garanciji. Ako su ipak samo konektor zamenili, skidam kapu, znaci da ipak znaju jos ponesto sa lemilicom:)

:: Još sam zelen i treba da učim. :
:: G9 ni jednom nisam do sada, tako da ne znam, ali mi je Cyborg R.A.T. 7 bio popriličan izazov da mu zamjenim neke djelove, koji su igledali i po ličnom osjećaju imao utisak kao da držim miš od 300 dindži. MAlo sam dosađivao profesoru u saobraćajnoj školi da napravim metalne profile, pošto Jugoalat ne radi godinama, mada sam tamo pravio mnogo interesantne stvarčice prije 17-18 godina, čisto, što bi se reklo, za svoju dušu
::
::
:: Nisam ranije pogledao, ali si napisao da ti treba imarkovic pasta za procesore MX2 30g
:: Donjeću ti. Imam još 4 komada na stanju
:: Probaj, pa ćeš reći da li ti odgovara
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: Re: re 26.01.2016. 17:03 #612684

status: user
broj poruka: 4054

zamenili su plocu naravno , ne drze lemilicu da se nebi ispekli ..

a onda su njegovu opravili na fush i bacili na limundo



:: Covek se uci dok je ziv:
:: Jeste, pisao sam da mi treba, kad ces da mi doneses? :
:: Javi na pm
::
:: @markozutic, bila je ranije firma Tehnicom, oni su sve zivo popravljali od crne i bele tehnike, to je bila firma, njih su ako se ne varam kupili - Kimtec. Kimtec kad nesto rikne ne popravlja(uglavnom), nego menja. Tako da, ne bi me cudilo da su zamenili celu plocu u garanciji. Ako su ipak samo konektor zamenili, skidam kapu, znaci da ipak znaju jos ponesto sa lemilicom:
::
:: :: Još sam zelen i treba da učim. :
:: :: G9 ni jednom nisam do sada, tako da ne znam, ali mi je Cyborg R.A.T. 7 bio popriličan izazov da mu zamjenim neke djelove, koji su igledali i po ličnom osjećaju imao utisak kao da držim miš od 300 dindži. MAlo sam dosađivao profesoru u saobraćajnoj školi da napravim metalne profile, pošto Jugoalat ne radi godinama, mada sam tamo pravio mnogo interesantne stvarčice prije 17-18 godina, čisto, što bi se reklo, za svoju dušu
:: ::
:: ::
:: :: Nisam ranije pogledao, ali si napisao da ti treba imarkovic pasta za procesore MX2 30g
:: :: Donjeću ti. Imam još 4 komada na stanju
:: :: Probaj, pa ćeš reći da li ti odgovara
:: ::
:: :: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs