Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Povezivanje TP-WR742N i Huawe mobilnog interneta.
STRANA 1 OD 1
leruman Povezivanje TP-WR742N i Huawe mobilnog interneta. 29.01.2016. 06:31 T62868

status: user
broj poruka: 145
Imam sledecu situacijiu:
- U officu imamo ruter iz nalsova na koji je prikacen mrezni stampac. To je glavna mreza za kacalriju
- Na internet smo povezani preko modema. Net je onezbedjen preko 3G mreze, nema lan konekciju. Korisnici se povezuju preko wi fi mreze samog modema.

Hocu da napravim bridge izmedju Tp i Huawei. Citao sam uputstvo koje je dato za tp. Nije mi jasno na cemu treba da iskljuicm DHCP server, na Tp router ili na modemu. Moze neko da pogleda uputstvo i da mi kaze gde gasim DHSC server. Isto sam citao da ako su podesene enkripicije na mrezama da ovaj bridge nece raditi kako treba, ima li neko sa tim iskustvo?

http://www.tp-link.us/FAQ-440.html

http://www.tp-link.com/en/faq-227.html

Glavna mreze treba da bude preko Tp, modem treda da se poveze samo da bi omogucio net. Ali mora da bude poverzano prekdo Wi fi bridga.

Hvala unapred na pomoci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ima li taj modem još neku oznaku? 31.01.2016. 21:56 #613157

status: user
broj poruka: 4228
EDIT: ono što možeš da probaš (čak iako ne nađeš oznaku tog 3G rutera) je da se povežeš preko WDS-a sa TP Link na Huawei. DHCP server se isključuje na TP Linku. Gledaj da na TP Linku wifi kanal bude isti kao što je kanal na Huawei.

Ostaje problem mrežnog štampača, ali to je posle lako, zar ne?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs