Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Klinac + Kamera vs školski nasilnici & džeparoši
STRANA 1 OD 2  
cvvelle Klinac + Kamera vs školski nasilnici & džeparoši 29.01.2016. 23:29 T62873

status: user
broj poruka: 715
Treba mi nešto što bi moglo da posluži za hvatanje video dokaza, lako za korišćenje i vidljivo, tako da može da posluži i kao sredstvo odvraćanja.

Po mogućstvu da nije lako istresti iz ruke (dakle ne mobilni, handheld cam) i lako za korišćenje i puštanje u rad, a ipak moguće podatke parkirati na cloud preko mobilnog kako napadač ne bi mogao da se ratosilja dokaza.

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki ... 30.01.2016. 00:41 #613007

status: user
broj poruka: 304
Ima onih kamerica sto izgledaju kao sonda, kace se na mobilni i duzina im je oko metar

mobilni moze da bude u dzepu, rancu ili gde god a kamerica moze da se prisije, zalepi negde na odecu

nije vidljivo ali mozda posluzi...

nisam bas siguran da sam razumeo kako nameravate da koristite to...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Model 30.01.2016. 01:07 #613010

status: user
broj poruka: 715
Treba mi neki predlog modela.

Klinca poznanika mlate, džepare, šikaniraju u školi i okolini. Niko se nije pomakao da zaustavi to, a nadležni se prave mutavi, nema dokaza, niko ništa video, ništa čuo (nasilnici su `nečiji`, mali je `ničiji`).

Ideja je da ga zaobiđu iz straha da ne budu snimljeni ili da se bar nabavi dokaz da se to dešava.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Cini mi se da za ovaj i ovakav slucaj, ``odvracanje`` i ``hvatanje dokaza``... 30.01.2016. 03:18 #613013

status: user
broj poruka: 10985
nisu medjusobno kompatibilne stavke. Nasilnici ce biti odvraceni samo nakratko - tek toliko da ubrzo sacekaju klinju ``iza coska`` gde em nece biti vremena za odasiljanje snimka na ``sigurnu adresu``, em ce frajeri da budu jos besnji nego inace, pa ce mali da popije vise nego sto bi inace morao.
Bolje je da snimanje bude obavljeno u diskreciji:
http://goo.gl/dJ4Hc1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Torto, nisam uveren 30.01.2016. 03:50 #613014

status: user
broj poruka: 715
Malo mi je nesigurno ovo, može da oma`ne zbog klinca.

`em teško za uperiti, mali je garant već preplašen kad treba da upotrebi, `de će da vadi ovo i uperi na mamlaze dok ga ovi zajebavaju.

Još ako posumnjaju nešto ili da im maše pred očima, zamisli taj bes tek, ode i kinac i kamera.
Mislio sam pre na neki konstantan upload, a da je kamera uočljiva pa ako se uhvati nešto dok kameru ne dohvate siledžije, snimak je već otišao putem upload-a gde treba.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 khmmm 30.01.2016. 03:56 #613015

status: user
broj poruka: 294
A koliki su ti `nasilnici` u odnosu na malog? Koliko ih bude u proseku?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Svi znamo o ovoj prici... 30.01.2016. 05:23 #613017

status: user
broj poruka: 819
http://www.telegraf.rs/vesti/1838327-zbog-price-o-aleksi-nasilnik-se-pokajao-neverovatna-ispovest-oca-decaka-koji-se-ubio-jer-su-ga-maltretirali-u-skoli-video

... Nazalost....
http://valid.x86.fr/ce9ji9

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 pa sad 30.01.2016. 08:22 #613018

status: user
broj poruka: 3277
u kamere i ostalo ne verujem ostaje jedino da se izbegava siledzija ali ako nema kud jbg mora se braniti. Neka deca i ako su snaznija od nasilnika imaju strah od sukoba mozda bi trebalo poraditi na detetovom oslobadjanju od straha.

Mali bezobraznici vec se poznaju u vrticu a vaspitacica (ne vespitac nego pomocno osoblje kod cuvanja dece) je ne retko postavljala malog siledziju za glavnog komadanta grupe jbg,jbg nemozes peglati malog a ni vaspitacicu (pravi se naivna) . E onda ti ja lepo decu od vrtica upisem da treniraju karate tu su stekla samopouzdanje i postovanje od grupe.

Pravilo je : ne diraj , ako mozes sukob izbegni ali ako se krlja nakaci na grbacu odbrani se tako da mu to vise ne padne na pamet.

HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp a u kom mestu je skola? 30.01.2016. 10:25 #613019

status: user
broj poruka: 3466

ja sam iz Surcina isao u skolu u Zemun i u toku prve nedelje dodje par onako ludjih tipova i kazu meni, slusaj bude li neka frka i saznamo da nam nisi javio, najebao si. Ne sme niko popreko da te pogleda.

eto, svasta je bilo i radilo se a problem nikad nisam imao.

tako i u vezi klinca, neka pokaze koji su problem i van skole razgovor sa njima bezobrazno i kraj

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 30.01.2016. 14:03 #613034

status: user
broj poruka: 583

ja bih to nasamarao bez obzira koliko imaju godina ,a onda svakog sledeceg kome se pozale i posalju da se sveti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Siledžije 30.01.2016. 16:33 #613041

status: user
broj poruka: 715
Prepričavam šta su meni rekli: Klinaca je trojica, priključi se četvrti. Prave sra*nje redovno ali se izvlače, jer eto, mama i tata (isti razlog je zašto ih ćale malog nije već premlatio).

Svi su osnovna škola, al` su siledžije, kako razumem, dve godine starije od malog.

Šamaranje klinaca nije opcija jer zadnji koji je to uradio, dobio je premlaćivanje i lisice, ako razumete.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 30.01.2016. 16:39 #613042

status: user
broj poruka: 1463
treba oca i majku nasamarati sto ih takve nasilne i besne šalju u školu

dovoljno je da snima zvuk, to moze da snima iz dzepa, da ukljuci mnogo ranije i veoma diskretno.

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Špijunske mikro kamere: Špijunska mikro kamera u olovci - špijunska olovka 30.01.2016. 16:58 #613044

status: user
broj poruka: 1083
http://www.spytech.rs/spijunska-oprema/spijunske-kamere/spijunska-olovka-skrivena-mikro-kamera-u-olovci

http://www.spytech.rs/spijunska-oprema/spijunske-kamere/spijunski-rucni-sat-skrivena-mikro-kamera
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Ovako se to radi... 30.01.2016. 20:51 #613067

status: user
broj poruka: 1261
http://goo.gl/dqkG1W

Ćao zdravo!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Olovke, satovi 30.01.2016. 22:56 #613094

status: user
broj poruka: 715
Ljudi, mali nije 007, nemojmo preterivati.
Niti roditelji imaju para za to niti će koristiti. Treba im nešto + wi-fi da pohvataju sve ako se desi.

Zadnji put su mu cepnuli mobilni kada je pokušao da snima. Dajte neku ideju.

srdoch, slažem se, treba ih polomiti za primer, ali nije opcija.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 31.01.2016. 02:24 #613106

status: user
broj poruka: 851
A da neko proba da to snimi iz daljine ukoliko se to dešava van škole. Ili ako postoji neka školska kamera da se mali nacrta tu pa da se kasnije traži snimak?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.01.2016. 03:07 #613108

status: user
broj poruka: 9460
Aman bre ljudi, pa roditelji tog malog, bre treba da dignu na noge i skolu sa sve direktorom i obezbedjenjem, MUP, ako treba i u BLIC i Kurir da ulete sa pricom, pa da vidis kad se javnost digne kako ce sve da se sredi na brzinu. novine samo cekaju takve slucajeve da ima o cemu da pisu. Dobro njima - dobro vama. Prijaviti odmah svim nadleznima, ako treba i spavati ispred skole dok baraber ne ucine nesto.

Kakvo crno snimanje. Samo vi cekajte, pa kad se nesto ozbiljnije desi, onda kuknjava, sto nismo pre reagovali...
Da imam dete i da ga neko tako zlostavlja, prvo kod njihovih roditelja, pa ako oni nista ne ucine, onda ovo gore sto napisah ili pravdu u svoje ruke i izlemati klince pa makar robijao.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle @acayo 31.01.2016. 03:10 #613109

status: user
broj poruka: 715
Slaba vajda od školske, koliko razumem, ne diraju ga gde znaju da će biti pohvatani.

A da neko iz daljine snimi, malo poveći projekat, nemaju zakazano, zato i tražimo nešto što je lako upotrebiti kad nagrnu.

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: Siledžije 31.01.2016. 16:13 #613135

status: user
broj poruka: 1038
:: Šamaranje klinaca nije opcija jer zadnji koji je to uradio, dobio je premlaćivanje i lisice, ako razumete
::

Samaranje je nista za takve, klinac mora da se skupi muda i da se suprostavi ili ce ga gaziti ceo zivot. Jednog ortaka kad su krenuli da maltretiraju 2 godine stariji, on skocio na prvog od njih 7, obalio ga na zemlju i razbio mu glavu o beton dok su ga drugi sutirali i na kraju sklonili - ovaj siledzija je zavrsio sa polomljenom lobanjom dok je ortak bio u masnicama ali ga posle niko vise nije dirao.

Da je moje dete u pitanju i da nece da se suprostavi nasilnicima, prvo bih popricao u 4 oka sa roditeljima od siledzija, ako to ne uradi plodom, onda postoje druge metode.

Mislim da sam citao neku studiju da na troje dece u skoli, jedno dozivi psihicko ili fizicko sikaniranje od strane nasilnika. Takva je, na zalost, situacija manje-vise svuda.

Eh da, sad se setih jednog komsije, stariji godinu dana od mene. Otisao u Ameriku na koledz i prvi dan se raspita ko je najjaci lik tamo. Nadje ga i kaze mu - Burazeru nista licno - i odvali ga od zivota. Nikome nije palo na pamet da bilo sta pokusa posle.

Ja sam licno hladne glave, izkulirao sam dosta puta svakakve provokacije i dobacivanja ali kad su mi stajali na zulj i kad nemas vise gde - onda nisam gledao gde udaram. Medjutim, mi malo stariji smo imali i srece tada - bilo je to doba fer fajtova a danas klinci uglavnom potezu nozeve i stangle, tako da je mladjima teze.

Pokojni Milan Mladenovic iz EKV-a je namerno isao na fajteve sa fizicki jacim od sebe, zna da ce da dobije batine ali ga to nije sprecavalo da se suprostavi. I tako...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Rešeno 31.01.2016. 18:41 #613145

status: user
broj poruka: 715
Razgovor u 4 oka sa roditeljima se završio pretnjama roditelja, tako da to ne pali.

Mali se suprotstavio, pa je dobio opomenu pred izbacivanje iz škole i pretnju popravnim domom + batine. Sreća pa su mu oprostili jer su ga tukli. Nije ni prvi koji je tako prošao od grupice.
Naopako, ali to tako bude kad si nasilnik a imaš mamu, tatu, ujku i još po nekog gde treba.

Rešeno je, otac je našao rešenje preko drugog izvora. Kako će se završiti, videćemo, ali dosta je reći da sam ukapirao da čak razmišljaju i o promeni mesta stanovanja samo malog da sačuvaju.

Hvala svima.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 31.01.2016. 21:49 #613156

status: user
broj poruka: 4506

ma da tako je najbolje. Na pojavu svakog problema preseliti se u drugu ulicu... Kad to ne urodi plodom u drugi grad pa drzavu i onda na jupiter.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Ja sam imao problema kad sam se preselio... 31.01.2016. 23:06 #613164

status: user
broj poruka: 1332
Od 5 do 7 razreda sam stalno imao modrice, njih par me stalno tuklo!U 7 razredu sam rekao dosta i sve ih navatao tako sto su mislii da me mogu opet pa sam stisno zube i udri...Nikad vise nisu ni pomislili da me diraju.Imao sam problema zbog toga,TJ moji roditelji,ali ako si mlakonjaii to dozvolis,zavrsio si..Celog zivota ces bezati i stradati!
Nema niko pravo da te dira i tacka!

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.5ghz,Cm212plus
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 khmm 01.02.2016. 01:28 #613167

status: user
broj poruka: 294
Dajte malom suzavac da nosi, za metar dana postaje legalan, ovako lako prolazi u samoodbrani, a onesposobljava napadace, plus kosta svega 500 kinti na buvljaku... Jedno do dva prskanja, reci ce ovaj je lud, pustite ga...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: Rešeno 01.02.2016. 01:32 #613168

status: user
broj poruka: 1038



:: Razgovor u 4 oka sa roditeljima se završio pretnjama roditelja, tako da to ne pali
::
:: Mali se suprotstavio, pa je dobio opomenu pred izbacivanje iz škole i pretnju popravnim domom + batine. Sreća pa su mu oprostili jer su ga tukli. Nije ni prvi koji je tako prošao od grupice
:: Naopako, ali to tako bude kad si nasilnik a imaš mamu, tatu, ujku i još po nekog gde treba.
::
:: Rešeno je, otac je našao rešenje preko drugog izvora. Kako će se završiti, videćemo, ali dosta je reći da sam ukapirao da čak razmišljaju i o promeni mesta stanovanja samo malog da sačuvaju.
::
:: Hvala svima
::

Ako je situacija ozbiljna i ako nije jedini koji trpi nasilje, njegov otac bi trebalo da se udruzi sa drugim ocevima pa da se nadje neko konkretno resenje (vise glava je pametnije od jedne).

Klinac nije trebalo da se suprotstavlja u skoli, nego van skole. A za hvatanje video dokaza mogla je da se namesti lokacija gde ce mali dobiti batine zarad video snimka (tj. dokaza) ili unajmljivanjem privatnog detektiva koji ce to da obavi.

Jbg, ako klinca ispisuju iz skole i salju u drugu, sacekati 6 meseci ili godinu dana, nahvatati jednog po jednog siledziju sa cekicem u rukama i udri po prstima. Da vidis kako ce da pevaju, ki slavuji. Protivnik sam nasilja i tu opciju bih jedino odabrao ako ama bas nista drugo ne urodi plodom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic Re 01.02.2016. 03:29 #613176

status: user
broj poruka: 1463
Kakav bre popravni dom za malog koga maltretiraju? Covece znas ti sta je potrebno da uradi da bi ga poslali u popravni dom. Tamo idu teski delikventi a ne nasilnici i ovi sto se potuku. Nemoj da vam svako uteruje strah u kosti. Ako treba skupicemo se mi ovde sa foruma pa cemo nalemati i mamu i tatu i strica i direktora skole ako treba. Ovo je bre trula drzava i ako ne ustanes gazice te ceo zivot i sto je najgore mali moze da ima ozbiljnih psihickih problema kasnije. Pa neko je tu linkovao i ono samoubistvo. Deca tog uzrasta su najveca govna i znaju da budu jako nemilosrdni. Zakon ih stiti ali isto tako bez dokaza nema ni krivicnog dela. Bas kao sto oni njega maltretitaju tamo gde ne mogu da budu uhvaceni i kaznjeni.





Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp daj meni na pm 01.02.2016. 07:53 #613178

status: user
broj poruka: 3466



gde se to desava i kome
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs