Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Problem sa Youtube castingom na Smart TV
STRANA 1 OD 1
dbqp Problem sa Youtube castingom na Smart TV 05.02.2016. 12:46 T62899

status: user
broj poruka: 1368
Nedavno je kupljen Shljamsung UE40J6202 i dosao je na mesto svog prethodnika UE32F6200.
UE32F6200 je bio vezan UTP kablom za S(je)BBov Cisco EPC3928S na LAN2 port dok je AP (Tenda FH302D, izuzetan ruter za jako male pare) vezan UTP-om na LAN1. Razlog je ocigledan, 3dB integrisana Wi Fi antena u Cisco-voj sklopociji ne moze da dobaci ni do spavace sobe, dok Tenda sa mocne 2 antene od 5dB, i signalom podesenim na HIGH moze da emituje signal i ispred zgrade. No nebitno je to. Dok sam imao stari televizor koji je napominjem opet, bio vezan UTP kablom a ne WiFi-jem (jer streamujem preko UMS-a klipove sa kompa pa da sve to lepo ide preko zice) svaki mobilni (android i iOS) je prepoznavao ovaj 32`` tv i mogao sam da pustim na TV-u sta god hocu sa Youtube-a.
Od kada sam na njegovo mesto stavio ovaj shit od 40`, koji je takodje povezan UTP kablom za ruter, nijedan mobilni ga ne vidi, tj vidi ga ali nakratko, nestane posle par minuta. 32` TV koji je u spavacoj sobi i nakacen na WiFi se uvek vidi (kad je ukljucen, tj upaljen).
Onda sam odradio factory reset i smorio ljude iz Samsunga da mi preko remote-a updateuju software na ovom sranjetu od 40``, isproveravaju da li je crkao LAN ili WLAN adapter, i najljubaznije su mi pomogli i sve je leglo kako treba. Krsh se lepo video i to dok su oba TV-a bila upaljena, znaci mogao sam da biram da li ocu da castujem na 32` ili na 40`.

Svakom uredjaju koji izlazi na net u kuci je dodeljena staticka adresa iz opsega 192.168.0.XXX. Nista na ruteru (Mile voli Cisco) nije dirano, samo je factory resetovan sto nema veze, jer je na njemu ugasen WiFi za koji je zaduzena Tenda.

Nisam pametan zasto ovaj TV od 40` nece u Wired konekciji da bude vidjen od strane mobilnih telefona iz Youtube aplikacije, a ovaj mali od 32` se video i u Wired i u Wireless modu.

I onda sam napravio test, povezao sam ovu kanturinu od 40` preko Wirelessa, naravno sranje nije htelo odmah da se nakaci nego sam morao rucno da unosim IP, Gateway, Subnet Mask i DNS, i onda se VIDI preko mobilnog. Ali opet stoji pitanje, kakve jebene veze ima je li preko LAN-a ili WLAN-a kada je sve to isti fakin kurac, i kada prethodni TV nije imao taj problem ni u ludilu. Cak su mi i gospoda iz S(je)BB-a savetovala da taj televizor koji je odmah iznad Cisco kante od rutera bude povezan zicom, da ne opterecuje Wi Fi ruter bez veze. Jer ako nakacite 3 telefona i 2 tv-a bezicno - zna se, pada jacina signala, pada protok, pada sve...

Eto nisam pametan, nista pametno nisam mogao da izguglam, gugl se najvise sekira za svoj posrani chromecast a ne za ovo, bole njih ona stvar da li se meni u Youtube app-u na mobu vidi TV ili ne, prosto ta firma je kao i sve kapitalisticke sekte fokusirana na to da prodaje usrani Chromecast dongle preko koga moze da se gleda Net(mojkurac)Flix i ostala sranja kojih je prepun kickass i ostali trekeri.

Ne gori mi pod nogama, mogu da pairujem 40-tku manuelno preko kod-a ako mi se bas toliko gleda Youtube ali ipak bih voleo da na neku foru proradi bez toga.

Sta mi je ciniti? Na oba TV-a su poslednji FW-ovi, ne vidim nikakvu prepreku, svi imaju kao sto rekoh staticke adrese, itd. Pocinje glava vise da me boli, juce sam ceo dan proveo akajuci se oko toga, ljudi iz Samsunga kazu da 40`-tka mora na WiFi da bi se videla, ljudi iz SBB-a znaju samo da daljinski resetuju ruter, a ja i dalje ne gubim nadu da nesto moze da se cacne u settingsima rutera i da to profercera kako treba, jer me je vise smorilo, dodje mi da vratim TV i uzmem neki obican krsh od 40` jer koj ce mi smart TV ako ne mogu makar ebeni youtube da gledam... A aplikacija na samom TVu je i dalje retardirano koncipirana, imas dugmad na daljinskom za gore dole levo desno i ok, pa moras slovo po slovo da ukucavas sta ti se gleda/slusa a to zna da potraje dobrih minut, mada istini za volju izadju auto sugestije al opet nije to to kad ne mozes da ga iztarabis na tastaturi na mobilnom za 3 sekundi i samo pritisnes Play ili Add to queue.

Ajde braco i sestre pomagajte, nemam vise ideja...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.02.2016. 14:50 #613469

status: user
broj poruka: 3346
Poiskljucuj sve, popij lekic, smiri se, sacekaj minut, pa ponovo ukljuci (struja/prekidac).

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 06.02.2016. 01:37 #613507

status: user
broj poruka: 2155


I ja imao malih problema ti imas vecih jer imas i Cisco i Tenda. Svi drugari treba da budu vezani na jedan ruter, da bi se videli.

Vidi sliku:
http://postimg.org/image/auyiy21gl/

tako sam ja na kraju podesio i svi se vide i tel. preko wifi vidi i pc i tv, tj . svi vide sve.

I naravno iskljucis FW na ruteru ( mozda on blokira saobracaj ).

Znaci port biding svi da budu cekirani, ako nisu onda svi imaju izlaz na net, al se ne vide izmedju sebe. Kreni prvo od PC, da on vidi TV, kad on vidi tv i mozes da sa pc pustas video na tv, onda se baci na mob. da on vidi pc prvo.

Za mob pomocice ti ES File Explorer File Manager:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop&hl=en

Ako iz njega vidis PC mrezu onda se bacas na tv. Isto tako TV mora da ima staticku ( a ne mora ) lokalnu IP adresu.

Fora je sto saboracaj ide mobrutertv ako ima nesto izmedju onda moze da pravi problem.


Meni je sad najveci problem podesiti LAN pristup na win 10, da mogu preko wifi da kopiram fajlove sa mob. na pc i obrnuto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs