Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA!
STRANA 1 OD 2  
jovancic PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA! 04.03.2016. 12:36 T63031

status: user
broj poruka: 226

Pojavio se novi virus LOCKY!!! Sve fajlove sa podacima vam šifruje i taži pare za ključ. Meni i ženi je kompletno sjebao sve podatke!!
U PIČKU MATERINU!!!! KO GA IZMISLI!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija Re: PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA! 04.03.2016. 12:43 #615117

status: user
broj poruka: 4016
combofix?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

::
:: Pojavio se novi virus LOCKY!!! Sve fajlove sa podacima vam šifruje i taži pare za ključ. Meni i ženi je kompletno sjebao sve podatke!
:: U PIČKU MATERINU!!!! KO GA IZMISLI!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
valiant re... 04.03.2016. 13:12 #615118

status: user
broj poruka: 545

Odavno vec kruzi trojan.cryptoloker, veoma ozbiljna pretnja na bezbednost podataka.
tipa invoice_copy, inace zipovani su fajlovi...cim se otpakuje, zdravo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: re... 04.03.2016. 13:32 #615119

status: user
broj poruka: 226
Ima li leka?


::
:: Odavno vec kruzi trojan.cryptoloker, veoma ozbiljna pretnja na bezbednost podataka
:: tipa invoice_copy, inace zipovani su fajlovi...cim se otpakuje, zdravo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA! 04.03.2016. 13:37 #615120

status: user
broj poruka: 226
Ukljucio sam Combofix. Nesto radi ????? Vrag bi ga znao. Zavrsio je 4 stage-a???


:: combofix
::
:: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=49904
:: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=88691
:: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=137581
::
:: ::
:: :: Pojavio se novi virus LOCKY!!! Sve fajlove sa podacima vam šifruje i taži pare za ključ. Meni i ženi je kompletno sjebao sve podatke!
:: :: U PIČKU MATERINU!!!! KO GA IZMISLI!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv re 04.03.2016. 14:01 #615121

status: user
broj poruka: 330
Nažalost, nema leka.

Moraćeš da platiš ili prežališ podatke. Eventualno, ali baš baš eventualno ako uspeš da povratiš original fajlove pomoću recovery programa, jer ta crypto čudesa prvo enkriptuju fajlove, pa brišu originale.

Imaš na Bench-u temu sa malo više informacija - http://goo.gl/2k1Vk0
https://www.panoramio.com/user/dzonihsv - moja galerija

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zlocudni enkripteri kruze vec godinama i uzrokuju probleme ogromnom broju... 04.03.2016. 15:07 #615123

status: user
broj poruka: 10985
ljudi. PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA!...da, paznja, ali NA STA obratiti paznju? Pre svega, ne otvarati attachmente stigle sa porukama od (nama) nepoznatog posiljaoca - najcesce se distribuisu tako...
Ja predlazem svakome ko ima sigurne tragove koji vode to tih konkretnih ljudi (zlikovaca) da se organizujemo i ucinimo im neformalnu posetu.


Jedan lek koji sam ja USPESNO primenio proslog leta (firmin komp) dejstvuje zahvaljujuci upravo BRISANJU ``originala``: pronalazenje dilitovanih fajlova i njihov ``oporavak`` (Recuva i slicno). Vratio sam u ``zivot`` nekoliko hiljada jpg fotki i par hiljada word docs.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Zlocudni enkripteri kruze vec godinama i uzrokuju probleme ogromnom broju... 04.03.2016. 16:35 #615127

status: user
broj poruka: 226

Tortojed, potpuno si u pravu!. Što je najgore, ne mogu da se setim kad sam uopšte radio Wordov doc. a kamoli ga primio od nekog!? Za Recuvu sam čitao, ako nije tajna, reci kako si uspeo! Kako mu naći `leglo` skotini?

:: ljudi. PAŽNJA! PAŽNJA! PAŽNJA!...da, paznja, ali NA STA obratiti paznju? Pre svega, ne otvarati attachmente stigle sa porukama od (nama) nepoznatog posiljaoca - najcesce se distribuisu tako..
:: Ja predlazem svakome ko ima sigurne tragove koji vode to tih konkretnih ljudi (zlikovaca) da se organizujemo i ucinimo im neformalnu posetu
::
::
:: Jedan lek koji sam ja USPESNO primenio proslog leta (firmin komp) dejstvuje zahvaljujuci upravo BRISANJU ``originala``: pronalazenje dilitovanih fajlova i njihov ``oporavak`` (Recuva i slicno). Vratio sam u ``zivot`` nekoliko hiljada jpg fotki i par hiljada word docs.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 04.03.2016. 17:17 #615131

status: user
broj poruka: 9381
Ima leka. Nemoj nista raditi na kompjuteru. Mogu ti vratiti podatke do dana do kada si ga fasovao.
Recuva moze da pomogne, ali za njenu upotrebu moras prvo obrisati sve fajlove a onda postoji sansa da ce ti ponovo prekopati te kriptovane fajlove i onda ce ti svi podaci biti doslovno neupotrebljivi.

Cel operacija kosta 30-50€, u zavisnosti od kolicine podataka i `svezine` kljuca, tj. koliko je vremena proslo od izlaska virusa.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Ne radim ništa! 04.03.2016. 17:26 #615133

status: user
broj poruka: 226
Ko beba sam, pola sata plačem, pola sata spavam!


:: Ima leka. Nemoj nista raditi na kompjuteru. Mogu ti vratiti podatke do dana do kada si ga fasovao.
:: Recuva moze da pomogne, ali za njenu upotrebu moras prvo obrisati sve fajlove a onda postoji sansa da ce ti ponovo prekopati te kriptovane fajlove i onda ce ti svi podaci biti doslovno neupotrebljivi.
::
:: Cel operacija kosta 30-50€, u zavisnosti od kolicine podataka i `svezine` kljuca, tj. koliko je vremena proslo od izlaska virusa
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 04.03.2016. 17:29 #615134

status: user
broj poruka: 9381

Javi mi se, ako si iz Beograda. Izvadi HDD i napravi mi spisak podataka koji trebaju da se oporave.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.03.2016. 23:32 #615146

status: user
broj poruka: 4225
Easy money, a VMARC ?

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Rešeno! 05.03.2016. 08:17 #615154

status: user
broj poruka: 226
VMARC, hvala na ponudi! Problem sam rešio, bilo je malo `riljanja`, ali to je sve za nauk!
Hvala još jednom, pozdrav, Jovančić


::
:: Javi mi se, ako si iz Beograda. Izvadi HDD i napravi mi spisak podataka koji trebaju da se oporave
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Rešeno! 05.03.2016. 09:46 #615158

status: user
broj poruka: 304

Pa ne može tako, kaži kako si rešio?

:: VMARC, hvala na ponudi! Problem sam rešio, bilo je malo `riljanja`, ali to je sve za nauk
:: Hvala još jednom, pozdrav, Jovanči
::
::
:: ::
:: :: Javi mi se, ako si iz Beograda. Izvadi HDD i napravi mi spisak podataka koji trebaju da se oporave
:: ::
:: :: El Capita
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 05.03.2016. 09:52 #615159

status: user
broj poruka: 3974
Prespavao i prezalio podatke i sacuvao 50e. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Da 05.03.2016. 14:14 #615173

status: user
broj poruka: 4659
napisi kako si resio, da znamo i mi kako, ako se desi nekad!!


AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Pa kad treba 05.03.2016. 17:17 #615179

status: user
broj poruka: 1033
onda se forum gleda 24h, a kad se resi to je to, do nekog sledeceg...

ASUS M5A99X EVO
FX8320E
CM Seidon 120V
Kingston HyperX 2x4GB
MSI TFIII GTX 660 2GB
KINGSTON HyperX 3K 120GB
ASUS XONAR DG


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 05.03.2016. 18:59 #615182

status: user
broj poruka: 908



Ili je iskopao par bitcoina pa platio enkripciju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Jedno od rešenja! 05.03.2016. 20:35 #615185

status: user
broj poruka: 1492

http://deletemalware.blogspot.rs/2015/05/how-to-remove-locker-virus-and-restore.html

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp U je, ja pomislio poceo treci svetski rat 06.03.2016. 22:15 #615220

status: user
broj poruka: 1368
Kad ono neki viruscic koji kao nesto radi :) jbt kad se setim, uzimam narezan disk kod lokalnog batice a ono narezan CHERNOBYL cuveni, odnesem mu ga nazad i on `pa izvini, nisam ja kriv, oprostice ti djura sto te je tukao`...
Edukacija i prevencija su najbitnije stvari, zato smo ovde, ali kada djavo odnese salu i neki VMARC iMac-isti pocinju da otimaju parice to mi ide na zivce, nije lepo niti kolegijalno, nekada su se na ovom forumu pronalazila resenja, a sada ljude ili mrzi, ili nemaju vremena ili oce pare, e pa nije sve u parama, ima nesto i u naftnim poljima i tako dalje, da ne krecem, zato se oprosti od nebitnih fajlova ako ih je virus vec progutao, i nadji smisao zivota u necemu visem od toga...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 06.03.2016. 22:49 #615224

status: user
broj poruka: 9381
Ne moze ovo da se uradi za dzabe. Zato sam i rekao da je pitanje svezine enkripcije. Za enkripcije strije od (recimo nekih) 6 meseci, moze se uraditi besplatno bez ikakvih problema.
Njemu je ostalo bilo ili da plati, da pokusa sa nekim sofverom za kopanje podataka (Recuva, GetData Back NTFS ili sl.) sa sansama 50% da uspe i 50% da mu ostanu zakljucani do daljnjeg (opcija 3, koja sledi) i ta treca opcija, da parkira hard i ceka 6 meseci ili koliko vec treba da izadje antimalware tool koji sadrzi algoritam za otkljucavanje.

Ja sam prvi koji je protiv sticanja materijalne dobiti preko ovog foruma, to bi trebao negde da znas, ali ovo zaista kosta toliko koliko sam mu napisao, i smatram da je bio adekvatan vid pomoci. Medjutim, covek se snasao, a zasto nije napisao i na koji nacin, misli o tome.
Plasim se da ti, sa svojim nivoom znanja jedva mozes i da skapiras o cemu se ovde radi. Ovo kazem bez ikakve zelje da te omalovazavam ili nipodastavam, jer da si kadar da shvatis ili da znas o cemu se radi, prethodni post ne bi ni napisao.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @vmarc 07.03.2016. 01:00 #615231

status: user
broj poruka: 3466


Opusti se, ne obracaj paznju na tu spodobu.

Najbolje je da ces svoje vreme i zivce da gubis na nn lice koje je mozda cak i budala pa da ti presednu i pare i ideja o tome sto si hteo da pomognes coveku.

Meni nekad padne na pamet da uvatim debelu majmuncinu i prebijem na mrtvo ime i ispostavim racun za sve sto mi je uradio, ali onda shvatim prebio je njega bog sa time kako mu prolazi zivot i da bi bio greh da uopste i pricam sa idiotom.

Samo opusteno, kao na sahrani :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 07.03.2016. 08:00 #615233

status: user
broj poruka: 9381
Ma jok, samo sam mu objasnio.
OK je on, nemam problem sa njim, mislim da necu ni imati. Opusteno.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.03.2016. 11:48 #615243

status: user
broj poruka: 4225
Ljudi zaboravljaju da svaki posao ima svoje čari. Jedan je i povrat podataka. Povrat podataka je interesantna stvar. Nekada možeš da vratiš sve što je obrisano-zaključano-formatirano. Ima i ransomware-a(prvi trojanac, koji otvara portove, a zatim i konkretan programčić, koji uredno briše sve fajlove sa određenim ekstenzijama), koji provjeravaju brzinu konekcije, pa kad se onaj ko ga je kreirao utvrdi da ima mogućnosti, bekapuje sve kancelarijske dokumente iz Uredskog-Kancelarijskog(Office) paketa, pa tek onda dozvoli da prvobitni trojanac zatvori sve konekcije, a drugi dio obriše podatke(zavisi koliko onaj čije je računar brzo odreaguje).
Najpodložniji su korisnici Norton paketa, pa Kasperskog i Vipre-a.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 03.06.2016. 14:48 #619139

status: user
broj poruka: 9381
Nemojte mi slati mailove vezane za ovaj problem, vise ne mogu da pomognem nikom.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ok 03.06.2016. 18:26 #619147

status: user
broj poruka: 17084
Nemam nijedan jedini anti virus instaliran,
radim povremeno online skeniranje i povremeno adver/malver skeniranje,
ali ne drzim nikakvu real time protekciju aktivnu.

Win mi leti ko prvog dana instalacije, nikad nista nisam zapatio godinama, ali idem samo na proverene sajtove, ne skidam nista na random, ne otvaram nikakve random fajlove, ne otvaram random mejlove kao i attachmente, ne dajem da se bockaju fleske od ortaka za koje znam da su operisani od kompjutera, samo im dam link skini odavde i cao zdravo.

Dakle prevencija je majka...

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs