Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Veliki problem sa zamrzavanjem kompa
STRANA 1 OD 1
gorantd Veliki problem sa zamrzavanjem kompa 08.03.2016. 09:03 T63047

status: user
broj poruka: 140


Nadam se da nisam promasio mesto za ovu temu, ali definitivno mom kompu treba jedan servis :)

Pre nekih dve nedelje mi se pojavilo missing neki boot fajl i nije hteo da dize sistem uopste. Danas radio sutra ne...ali to je reseno samo formatom i reinstaliranjem windows-a. Od tad krece ovaj veci problem.

Kompjuter mi stalno zamrzava `aktivni window` na 3-30sec i to se desava svakih 10-20min. Pri tome mislim na sve...dal sam otvorio neki folder upravo, program, dal sam uzeo da igram igru, pustio film, totalno je nebitno jer se svuda javlja. Dok je tako zamrznuto (window, igra, program) pise not responding i imam opciju da zatvorim ili sacekam pomenuto vreme da dodje sebi i nastavi normalno sa radom. Za to vreme ostatak sistema radi. To znaci da ukoliko sam igrao nesto i ono zamrzne ja mogu da stisnem windows dugme i nastavim u pozadini da radim sta hocu...surfam, gledam, otvaram, radim po kompjuteru sta hocu. Zato kazem samo `aktivni window` zamrzne.

E sad pre nego sto krenete sa teorijama, uradio sam sledece.

Prvo sam mislio da su neki driveri u pitanju pa sam ih menjao, skenirao za viruse, pa sam sumnjao na hardware... skenirao hard, memoriju, proverio rad graficke, svi testovi su bili ok. Onda sam mislio da sam `kupio` falicnu verziju windowsa. Uzeo sam proverenu verziju i ponovo formatirao i instalirao. Stavio drivere sa kojima znam da je sve radilo i evo i dalje imam isti problem.

Imam cist windows (7+SP1) sa par neophodnih programa instaliranih, pustio sam one security update-ove i to je to. Inace sistem drzim na SSD-u, a igre, filmove i ostalo stavljam na drugi hard.

Ima li neko ideju sta da radim? Sta da probam jos?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.03.2016. 09:46 #615289

status: user
broj poruka: 4225
oktači taj hard na kojem su filmovi da isključiš mogućnost da je neispravan, ali probaj i druge sata kablove. ako nije to, probaj i druge drajvere za grafičku. ni jednom nisam imao da se tako ponaša ssd, ali probaj ako ni jedno ne radi da staviš drugi hdd na koji ćeš instalirati sistem.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 08.03.2016. 11:28 #615294

status: user
broj poruka: 9380
Ja sam imao bas takvih problema sa Silicon Power SSDom, od 64GB. Ustanovili su mi bad sector i zamenili ga.
Proveri SSD sa HDD Sentinel programom. Mada, realnije je da te zeza taj drugi HDD, poslusaj prvo operatora.

Da je do HDD ili SSD, 99% su sanse.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 08.03.2016. 11:59 #615297

status: user
broj poruka: 4866

Ugasi komp, raskaci sve HDD-ove i ostavi samo SSD, ako ti se i dalje desava isto, 99% je SSD.

Ja sam imao slicnih problema kao ti na jednom SSD-u sa Phison kontrolerom s tim da je ovaj moj bio hard core u smislu da odem do kupatila, vratim se i doceka me crni ekran.

Isto je umeo da zamrzava racunar na par sekundi, doduse ne toliko cesto kao kod tebe.

Skini SSD Life program pa vidi sta ti kaze, batali HDD Sentinel za SSD-ove.


br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.03.2016. 15:51 #615310

status: user
broj poruka: 4225
Jesi riješio problem ?

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp vidi 08.03.2016. 21:44 #615328

status: user
broj poruka: 1368
proveri da li se greje, rokni mu drugi firmware, ako ne valja i dalje, ne opterećuj se i baci u kantu, to su još uvek memorijski čipovi sa kontrolerima, malo kompleksnije od SD kartice ali se zato greje za medalju .)




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gorantd Evo rezultata 09.03.2016. 07:18 #615341

status: user
broj poruka: 140
Izvinjavam se ako ste cekali, juce sam se zajebavao sa tim celo popodne.

Skinuo sam i SSD Life i HDD Sentinel i nije problem u SSD-u vec u ovom drugom hardu (Seagate 2TB) na kom drzim sve sem sistema. Sad kad znam sta je u pitanju sve ima smisla. Meni su igre, filmovi, folderi zamrzavali jer je sve to vukao sa tog drugog harda, a ja sam i dalje mogao da radim u windowsu normalno, kao sto sam vec spomenuo.

Samo brzim skeniranjem nasao sam 4 hiljade i nesto bad sectora. Tako da je juce usledilo sporo i bolno prebacivanje podataka sa njega na laptop, bar one najbitnije stvari, oko 50Gb.
Pokusao sam da pustim Senitnel da detaljno skenirra i izoluje bad sectore dva puta, u nadi da cu moci da ga koristim u smanjenom kapacitetu, medjutim nema od toga nista. Zakuca na 10% jer ne moze da cita dalje uopste. Skroz je otisao u k...

Danas narucujem drugi HDD pa ako imate neki za preporuku, neki koji ce trajati malo vise od garancije, a ne 2god i par meseci, bio bih zahvalan. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 09.03.2016. 08:30 #615342

status: user
broj poruka: 4866

To sto se tice trajanja HDD-a ti ne moze niko garantovati.
Pa cak i WD Black sa 5 god garancije su otkazivali u garanciji
Bukvalno ti dodje kao lutrija, zavisi kako prodjes.

Po recenzijama ovaj model se pokazao kao dosta dobar.

Seagate Desktop HDD ST2000DM001 2TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Seagate nikako 09.03.2016. 08:38 #615343

status: user
broj poruka: 5696
Te serije ST...DM crkavaju kao ludi. To jos datira od kako su preuzeli sugavi Samsung. Imas WD Blue za tu cenu sa mizernim brojem otkaza.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 09.03.2016. 11:43 #615345

status: user
broj poruka: 4866

Cudi me da su ih hvalili po recenzijama.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.03.2016. 15:38 #615350

status: user
broj poruka: 4225
Samo Hitachi ili Toshiba od 2 tb model TOSHIBA DT01ACA200 2TB 7200 RPM 64MB Cache.
Trenutno samo A+ti ima original diskove.
WD Blue nemoj da uzimaš, zbog previše kopija u banana državi.
WD Red ili Purple da, za sad nisam vidio `kineske` kopije kod nas - uslovno rečeno, jer je sada skoro sve iz Kine.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: re 09.03.2016. 17:25 #615354

status: user
broj poruka: 440
???


:: Samo Hitachi ili Toshiba od 2 tb model TOSHIBA DT01ACA200 2TB 7200 RPM 64MB Cache
:: Trenutno samo A+ti ima original diskove
:: WD Blue nemoj da uzimaš, zbog previše kopija u banana državi.
:: WD Red ili Purple da, za sad nisam vidio `kineske` kopije kod nas - uslovno rečeno, jer je sada skoro sve iz Kine
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 WD 09.03.2016. 18:40 #615356

status: user
broj poruka: 4641
Ja sam takodje za WD Blue
Provereno dobar HDD

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Seagate nikako 09.03.2016. 22:30 #615364

status: user
broj poruka: 914
Mozes li objasniti zasto je sugav jer ja imam 1 spinpoint f1 i 2 f3 tu su mi podatci pa ako moze informacija de se preduhitri otkaz...


:: Te serije ST...DM crkavaju kao ludi. To jos datira od kako su preuzeli sugavi Samsung. Imas WD Blue za tu cenu sa mizernim brojem otkaza
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.03.2016. 22:56 #615365

status: user
broj poruka: 4225
@Djape7777
Samo zadrži te diskove. Pouzdaniji su od novih iz pogona Samsunga(Seagate sada).

DM samo prve serije su bile pristojne(ispod 25%) škarta. Ostale, ne daj ti Bože. Pristojniji diskovi od Seagate-a su sa VX oznakom i malo skuplji, ali za prihvatljivih 15% otkaza. WD Blue diskovi su diskovi odmah sljedeći po broju otkaza kod nas(oko 12%), čak više i od legendarnog Green modela. Toshiba(Hitachi)tj. sada WD su najpouzdanji diskovi sa manje od 3 % otkaza.
Nisu najbrži, ali navedeni model je brz koliko i WD Black istog kapaciteta, samo mu je pristup sporiji i to je sve. Čak i manje opterećuje mašinu sa 3-5%, dok Black.
Ona priča da su WD Blue i WD Black isti diskovi, samo sa dužom garancijom nisu istinite.

Ko se bavi tim poslom, trebalo bi da zna da su WD Blue diskovi, koji nisu prošli kvalitet za WD Black. Uglavnom, za kvalitet glava( to ti je kao škart diskovi).
A o repariranim WD Blue ne treba ni trošiti riječi.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646079.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs