Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Test forum
DDR2 memorije samo za AMD ploče
STRANA 1 OD 1
Misa22 DDR2 memorije samo za AMD ploče 14.03.2016. 10:04 T63069

status: user
broj poruka: 22
Dobar dan svima.Klinac ima u kompu na ploči Biostar P43 A7 2 modula memorije od po 1Gb KINGSTON ktc1g pc2 6400 800Mhz.Hoće još 2gb, kao biće malo bolje.Dobro. Ima po oglasima pc2 6400 800hz, ali svaka druga je kao za AMD ploče, ova je Intel.U specifikaciji ploče stoji samo
da podržava ddr2 667,800 i 1033Mhz..Sta sad, znači da ne kupim memorije kod kojih je navedeno da podržavaju samo AMD , OK, ali koja podržava Intel to niko na navodi.Iskreno, nisam znao tu razliku u memorijama, kako sad ja da se snadjem i da kupim memoriju koju ova ploča podržava.Ove, koju mi imamo nema na oglasima.
Hval unapred svima na savetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 14.03.2016. 16:29 #615565

status: user
broj poruka: 1372
Prvi put čujem za takvu glupost, mada se na oglasima svašta pročita.
Gledaš samo da uklopiš brzine i latencije što bolje možeš, ako ne uklopiš, bolja će se prilagoditi goroj.
Imaš slučajeve da je intel nekad osetljiviji po pitanju napona (radi na manjem), ali koliko znam to je počelo sa ddr3 memorijama, ali opet ni to nije u velikoj meri.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Misa22 Hvala 14.03.2016. 18:41 #615575

status: user
broj poruka: 22
Evo vidi, da li sam ja nesto pogresno razumeo..

https://www.kupujemprodajem.com/DDR2-RAM-4gb-29758576-oglas.htm?filter_id=584
ima jos slicnih
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 14.03.2016. 20:13 #615582

status: user
broj poruka: 1372
Nisi loše shvatio, tako piše. Prvi put vidim ovako nešto.
Sad gledam po netu i vidim da ima još ljudi koji se čude, i jedni kažu da radi drugi kažu da ne radi. Navodno postoji high density memorija koju su samo amd ploče mogle da čitaju, ali ljudi kažu da memorija svejedno radi samo da nekada mora ručno da se podesi u biosu.
Ne bih da te savetujem da ne ispadne da na kraju neće da radi tako da sačekaj da se javi neko ko je možda koristio ovako nešto, ja nisam imao prilike.
Meni i dalje deluje prilično glupo jer koliko znam postoji određeni standard za memoriju, ali ko zna.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Misa22 DDR2 memorije samo za AMD ploče 14.03.2016. 21:24 #615587

status: user
broj poruka: 22
Važi druže, hvala tebi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 14.03.2016. 23:03 #615596

status: user
broj poruka: 1372
Nema na čemu.
Stavio si temu u pogrešan podforum, niko ti ovde neće videti temu. Stavi u `ploče procesori i memorije`.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs