Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
hladnjaci na ploči
STRANA 1 OD 1
kefalo81 hladnjaci na ploči 19.03.2016. 00:24 T63096

status: user
broj poruka: 775
Kupio sam ovu ploču
https://www.asus.com/rs/Motherboards/M5A78LMUSB3/

Prilikom montaže desilo se da sam mahinalno podigao ploču za ovaj plavi hladnjak.
Tad je ploča bila gola nije bilo cpu hladnjaka, hoću da kažem nije bilo težine.

Medutim to dizanje na kratko je bilo dovoljno da ploča uradi kvrc.
POgledao sam da nisam iščupao hladnjak, nisam.

Onda da bi razjasnio vidio sam staru ploču koja je crkla.
Na njoj taj hladnjak nije bio nikada skidan i stajao je čvrsto.
Tek kad sam stisnuo plastične nožice sa zadnje strane uspio sam da sikinem hladnjak.
ispod je bilo nešto slično cpu, samo manje i ne skida se.
Ima i termalnu pastu na sebi.

E sad kad sam vratio žabice nazad u ploču i namjestio taj hladnjak, on je lijepo prionuo medjutim kako žabice imaju federe sa obe strne, vjerovatno je razlog zašto na staroj ploči ranije taj manji hladnjak nije mogao da mrda a sad mrda je taj što sam odljepio termalnu pastu.

Sad je moje pitanje.
Pretpostvljam da se to desilo i na ovoj ploči, novoj .
Inače komp radi normalno , sve je OK, hladnjak je potopao, nije vreo kakav je bio na staroj ploči.

Moje pitanje za Vad je da li da se zabrinem i skinem ovu ploču koja je nova i stavim novu pastu ili da ostavim kako jeste. Da li će se temperatura dovoljno prenostii ako sam ja odljepio kratko tu pločicu ? Da li moram da skinem hladnjak ,stavim novu pastu da ona zapeče ?


Sad hladnjak na novoj ploči može da se utisne sa donje i donje strane, nisam siguran da li je to moglo ranije, mislim da nije.

Da napomenem komp radi normalno, ovaj veći hladnjak je manje topao od ovog malog skroz što liči na rebrastu pločicu.

Unapred se zahvaljujem .

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 19.03.2016. 05:34 #615857

status: user
broj poruka: 2155



Izmeri temperaturu ploce pod punim opterecenjem ( npr. sa aida64 ), pod punim opterecenjem mislim da racunar radi 10 min u nekoj igri na primer pa onda pogledaj temperaturu.

Meni se desilo nesto slicno i nikad vise nisam mogao da zalepim hladnjak da stoji kao fabricki uvek se malo klimao. Inace to malo sto lici na cpu i jeste mali procesro tj. kontroler ploce ( severni ili juzni most, ili samo juzni kod amd polce ), ako su temperature normalne onda sve ok proveris jos jednom iste za par meseci.

Na zalost kod mene se temperatura diga za 10 stepeni i nisam mogao da je oborim, tek kad sam stavio mali ventilarot na hladnjak onda sam dobijao ok temperature.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 19.03.2016. 10:45 #615865

status: user
broj poruka: 1586
nista nemas da diras niti da skidas, jeste se verovatno razlepio onda kada si drzao plocu za hladnjak ali mislim da nece napraviti neku drasticnu razliku, posebno sto kazes da se ne greje preterano. POgledaj samo temperature kakve su ali mislim da ce ti to biti ok. To se cesto desi kada se uhvati ploca za hladnjak, posebno ako je malo veca. Mozes da stavis novu pastu, ako ce tebi tako biti lakse, a i ne moras, kako god ti je volja.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 Instalirao sam 19.03.2016. 10:59 #615867

status: user
broj poruka: 775
ovaj program što mi je ICEsd rekao ali ne mogu da nadjem temperaturu na njemu ni za cpu ni za ostale komponente.

Koji program preporučujete?

U svakom slučaju planiram ili da stavim jedan napred i jedan nazad ventilator ili možda jedan na bočnu stranu . Moram to još da promislim.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 19.03.2016. 11:12 #615868

status: user
broj poruka: 1586
Ako mozes, bocni mu jedan ventilator da duva ka ploci, komp se sigurno buniti nece :)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: ... 19.03.2016. 12:18 #615874

status: user
broj poruka: 2155

evo moze i sa ovime:

https://www.youtube.com/watch?v=0xPxL0OzNAY

A evo kako u aida64:

https://www.youtube.com/watch?v=Cw58LKsuoeM


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 kompo za sada normalno radi, 19.03.2016. 20:29 #615887

status: user
broj poruka: 775


sigurno se pasta odljepila ali više nije tako labavo, kao da se učvrstilo.

Medjutim ne mogu u ovom aida64 naći temperature.
Našao sam za CPU ali ne znam šta je oznaka u programu za ovaj srednji veći hladnjak.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.03.2016. 20:35 #615888

status: user
broj poruka: 9460
Ma nema sta da brines. Odlepila se kada si povukao i sada se ponovo slepila. Normalna stvar kada se skidaju i stavljaju hladnjaci...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne diraj nista - hladnjak je legao tamo gde treba i zagrevanjem se ponovo... 20.03.2016. 02:40 #615899

status: user
broj poruka: 10985
``primio`` (``termalna traka`` ili ``zvaka`` je ponovo ``zapekla``). To sto ``lici na CPU`` je glavni deo (northbridge) chipset-a ploce (core logic ili procesorski sistem na ploci)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest rer 20.03.2016. 04:20 #615901

status: user
broj poruka: 583
proveri u hw monitor pod motherboard

odlepio passivni sa pastom,da ,ali pitanje kako ce da se slepi ako je izmrdao levo desno
menjao sam ja i paste na tim chipsetovima ,skinem stare ,metnem novu kao na cpu itd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs