Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Toshiba Portege bios password ?
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Toshiba Portege bios password ? 22.03.2016. 15:25 T63108

status: user
broj poruka: 1017
Doneo drugar Toshiba portege r400 ima bios pasword.
Stoji mu sigurno par godina i pre neki dan se dokopam eprom programatora, i resim da otvorim laptop.
Problem je sto nisam siguran da li cu brisanjem biosa da skinem pwd, a drugi probelm je sto nema bios na supportu (samo neki update koji u sebi nema bin fajl?)
Naravno dobro bi doslo da procitam eprom i vidim koji je password, a to ne znam kako se radi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Koliko me sećanje služi, treba uraditi ``clear CMOS`` i na desetak 22.03.2016. 19:12 #615996

status: user
broj poruka: 10984
sekundi ukloniti backup bateriju. Brisanjem BIOS-a sigurno bises i password. E, sad, posto nemas kompletan bin/rom, probaj da pomocu nekog specijalizovanog ili univerzalnog alata iscitas i sacuvas postojeci BIOS (download-ujes postojeci u formi rom/bin) i uradis ``reflash``...


http://goo.gl/1sbW3K
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 22.03.2016. 20:41 #616002

status: user
broj poruka: 9369
Ako si ga vec otvorio da skines BIOS chip i zakacis ga na programator, zasto mu prvo ne izvadis bateriju za BIOS?



El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 23.03.2016. 13:05 #616039

status: user
broj poruka: 1017
Na zalost, portege je umr`o, prestao je da daje sliku, mislim da je bios skrljan.
Usput ako neko zna gde da nadjem bin fajl bio bih mu zahvalan.
Nisam uspeo da uradim backup biosa zato sto je programator prepoznao chip, ali kad ga je citao dao mi je samo nule.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 23.03.2016. 20:47 #616056

status: user
broj poruka: 1376
Zasto ne sacuva bios kad vec imas programator.ja uvek sacuvam prvo bios.
http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 24.03.2016. 16:13 #616099

status: user
broj poruka: 1017
Upravo to, programator sam testirao sa drugim chipom radilo je, medjutim kad sam ubacio ovaj chip programator ga je prepoznao, ali je procitao prazan i djavo ne da mira skinem sa njihove stranice bios,a li on u sebi nema bin fajl.
Ekstraktovao sam .exe pretresao ceo download i nadjem neki com fajl koji u opisu znaci da je to bios i probam sa time da programiram i prc.

http://support.toshiba.com/support/viewContentDetail?contentId=1707089


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs