Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Mogu samo da se logujem na mrežu, ne i da je napustim ili obrišem
STRANA 1 OD 1
operator Mogu samo da se logujem na mrežu, ne i da je napustim ili obrišem 25.03.2016. 19:39 T63124

status: user
broj poruka: 4222
Probao brisanje mreže u registru. Nakon restarta, opet stoji ista mreža. Isključen system restore. Ne mogu da obrišem ni sa prijedlogom sa M$ sajta. Resetovao podeđavanja rutera. Pokušao napustiti grupu i dozvoli, ali nakon restarta ponovo prisutna samo ta mreža. Da li ima načina da to riješim bez reinstalacije, jer reinstalacija nije opcija.
Ne bih pitao da znam da riješim problem.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 25.03.2016. 20:43 #616157

status: user
broj poruka: 9369
Jeli domen ili radna grupa?
Ako je Windows XP, reinstaliraj mu Service pack 3.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.03.2016. 01:55 #616164

status: user
broj poruka: 4222
Radna grupa(win10). Nažalost, nisam bio sposoban da riješim ni ja ni drugovi ni SBB, ni iz M$, pa ću oko 5 h da ga reinstaliram do 8 h. U svakom slučaju, volio bih da znam kako se riješava dotični problem, jer će mi sigurno negdje, nekad, zatrebati.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mogu samo da se logujem na mrežu, ne i da je napustim ili obrišem 26.03.2016. 09:38 #616170

status: user
broj poruka: 18930
Šta znači `ulogujem na mrežu`, RDC, VNC, adresa..? Šta konkretno zeza, tj. odakle ne možeš da izađeš? Gde stoji ista mreža? Imaš istu mrežu (konekciju), na kojoj hoćeš da promeniš paremetre, i promeniš, ali zapravo ne promeniš?
Ruter nema nikakve veze s tim. Jel su urađeni poslednji update-ovi? Napiši detalje, probaću da se konsultujem s MS-om.


:: Probao brisanje mreže u registru. Nakon restarta, opet stoji ista mreža. Isključen system restore. Ne mogu da obrišem ni sa prijedlogom sa M$ sajta. Resetovao podeđavanja rutera. Pokušao napustiti grupu i dozvoli, ali nakon restarta ponovo prisutna samo ta mreža. Da li ima načina da to riješim bez reinstalacije, jer reinstalacija nije opcija
:: Ne bih pitao da znam da riješim problem
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.03.2016. 13:15 #616177

status: user
broj poruka: 4222
Da sad ne objašnjavam, nije više ni bitno.
Hvala u svakom slučaju. Problem je riješen reinstalacijom.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 26.03.2016. 18:06 #616192

status: user
broj poruka: 9369
Kako nije bitno. Postajes kao ovi likovi sto iscimaju za pomoc i onda se jave samo sa porukom `Hvala svima, problem resen`

Bas ti hvala...

El Capitan

:: Da sad ne objašnjavam, nije više ni bitno
:: Hvala u svakom slučaju. Problem je riješen reinstalacijom
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 28.03.2016. 12:23 #616433

status: user
broj poruka: 1227
Upravo tako, nista iritantnije nego kad konacno iskopas na internetu problem istovetan tvom a resenje je autor zadrzao za sebe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile operator 28.03.2016. 13:17 #616434

status: user
broj poruka: 9460
Ne moze to tako. Objasni!


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako sam dobro razumeo: reinstalirao je sistem 28.03.2016. 17:33 #616440

status: user
broj poruka: 4227
jer nije mogao da reši problem.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ako sam dobro razumeo: reinstalirao je sistem 28.03.2016. 18:01 #616441

status: user
broj poruka: 18930
Reinstalacijom je rešio problem, a nije obrazložio detalje kakav tačno ima problem, pošto možeš na 100 načina da se uloguješ u mrežu i time nam je zagolicao maštu
Nije baš toliko važno. Generalno, jedan od parametara na ruteru je `lease time` koji određuje koliko dugo korisnik zadržava parametre dok je van dometa Wifi mreže. Pri logovanju kroz mrežu (pristup share-u) isto postoji interval, u kom se pamte parametri za logovanje, nikad mi se nije desilo da ostane zapamćen, sem ako mu tako definišeš, što nije default.

:: jer nije mogao da reši problem
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko O.K., meni je sad jasno. 28.03.2016. 18:30 #616444

status: user
broj poruka: 4227
Sad još i operator da se javi.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 03.04.2016. 06:06 #616755

status: user
broj poruka: 4222
Ponovo problem identičan, ali u drugoj firmi i nemam mogućnosti da reinstaliram sve i jednu mašinu.
Jedan lik je na laptopu kreirao grupu.
Lik je otpušten iz te firme i odnio je laptop.
Svi računari u mreži su konektovani na tu radnu grupu i jedinu, s tim da su sa win 7 nadogradili na win 10 pro.
Problem je u tome, da se i reinstalira sistem na svim računarima, osim na laptopu(samo sam dodao 10 hdd-ova i instalirao sistem na njima), opet nakon instalacije, prisutna je samo ta mreža, a ne vide se ostale kreirane sa drugih računara. Pošto je moje znanje površno u win 10, molio bih za objašnjenje, kako bih kao smrtnik, mogao to da riješim a da imam na raspolaganju 24 sata za to ?
Napominjem da je taj laptop server u ovom slučaju, koji je izvan firme i nema mogućnosti da se obriše ta home grupa.
you cannot delete a home group, it just goes away when everyone leaves it`
This in itself is a perfectly fine idea... if only MS would make it possible to leave!
just a simple `leave this homegroup` option would be all i need.
But the way it works now i cannot get my machines to network...
cannot delete the homegroup,
cannot get the password,
cannot change the password.
No answer from M$ in 4 days.

Fazoni sa win7 ne rade posao.
http://postimg.org/image/f8m256xvt/
Pod win 7 nemam problem da to riješim nakon 15 minuta posla u bazi registara i da kreiram novu mrežu, bez da se vidi ta stara, ali je to nemoguće pod win 10.
Iz kog razloga, nejasno mi je.
Ono što sam primjetio da identičan problem sa čistom instalacijom se može riješiti, ali samo do restart mašine.

I ako nije problem preporuka za knjigu, koja se dovoljno bavi ovakvim problemima pod win 10.
Ako nema ko bi konkretno pomogao, da li im ko bi me uputio na literaturu bilo na francuskom, engleskom, italijanskom ili njemačkom jeziku?

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs