Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pitaje u vezi auto sijalica H7 ???
STRANA 1 OD 1
milosikaca Pitaje u vezi auto sijalica H7 ??? 26.03.2016. 17:18 T63128

status: user
broj poruka: 1081
Znam da ovo nije za IT forum al reko da pitam mozda se neko susretao sa problemom.

Imam problem sa sijalicama H7 u kolima redovno crkavaju na 2-3 meseca bilo da kupujem obicne po 300-500din ili kvalitetnije Bosch po 2000din pa sada gledam da je po zakonu zabranjeno koristiti Xenon svetla ako nije fabricki na kolima pa mi treba predlog dal je LED dozvoljen posto to nigde ne mogu da nadjem?Svaki predlog dobrodosao LED/Xenon a da je zakonom dozvoljeno(da miliciji dodatno ne placam harac :D ).Hvala unapred

PS. u pitanju je Peugeot 307 SW 2.0 HDI 110HP 2003god



Intel Pentium G3258@4.2Ghz@K2
ASUS B85M-E
2x8GB Savage 2400
Intel HD
Fractal Design R4@SS-660XP2
250GB S850 EVO
Xonar DX
Logitech Z906
MX Performance
G105 MW3
Apple Iphone 6s Plus
http://www.speedtest.net/result/4628670196.png
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 26.03.2016. 17:21 #616188

status: user
broj poruka: 12785
Prvi put čujem da su xenoni zabranjeni ako nisu fabrički, apsolutno nema smisla. LED svetla se lakše vide po danu tako da ne vidim poentu zašto bi i to zabranili...

Jebena rupa od zemlje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 26.03.2016. 17:32 #616189

status: user
broj poruka: 4506
can bus sijalice uzimaj...i to sto je 2000 ne znaci da su kvalitetne. Meni su isto tako crkavale na 407 na 2-3 meseca dok nisam nasao proverene ljude sa vrh led sijalicama.


i xenoni su zabranjeni ako nisu fabricki tj ako imas xenon, moras da imas auto nivelaciju i auto prskalice inace nije legalno...ali to niko ziv ne gleda ( ZA SADA )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca :) 26.03.2016. 17:40 #616190

status: user
broj poruka: 1081
Daum:

Citao sam da su na granici sa Madjarskom vracali ljude jer imaju Xenon svetla ili ih puste ali im napisu kaznu i moraju da plate ili ce im biti zabranjen ulazak u zemlju.Nasi policajci kakvi su samo gledaju da ti nesto nadju kada te zaustave zbog toga i gledam sta mi je najbolje da pazarim

Ognjeni:

imas nekog za preporuku?ako mozes pusti mi mail gde mogu sve to da kupim i da mi ugrade ako su iz Bgd-a.



Intel Pentium G3258@4.2Ghz@K2
ASUS B85M-E
2x8GB Savage 2400
ASUS R9 270 DC2OC
Fractal Design R4@SS-660XP2
250GB S850 EVO
Xonar DX
Logitech Z906
MX Performance
G105 MW3
Apple Iphone 6s Plus + Nokia Lumia 930
http://www.speedtest.net/result/4628670196.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 26.03.2016. 17:57 #616191

status: user
broj poruka: 1227
Ako ti se javlja taj problem verovatno je neki problem sa elektro instalacijom, ili je jednostavno lose resena na tom modelu. Mozes probati sa auto elektricarom.
Po zakonu su zabranjena ksenon svetla koja nisu iz fabricke ugradnje, odnosno nemaju funkciju automatske nivelacije, prskalice i pre svega sociva. U praksi se to ne kaznjava.
LED je koliko znam dozvoljen obzirom da nema rasipanja svetla kao kod ksenon svetala, ali kineski kompleti koji se prodaju za tu namenu su jako losa, kao da vozis po mrklom mraku.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Evo za 11000 dinara MADE IN JAPAN 26.03.2016. 18:14 #616193

status: user
broj poruka: 1083
http://autodiode.com/index.php?main_page=product_info&cPath=32&products_id=195&zenid=c539held4mmr7g148la0u8dqh3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 26.03.2016. 18:40 #616196

status: user
broj poruka: 9380
Bosh nisu kvalitetnije. Kvalitetne su ti Philips LL (long life) serija ali potpuno neisplatljive.
Meni su fabricka ugradnja Philips LL crkle posle 45 i 48000 Km, dok normalne Osram (te od 300-500 kinti) crkavaju na 30-35000, tako da se, finansijski uopste ne isplate.
Ne verujem da imas problem sa strujom. Meni se isto desavalo sa pozicionim prednjim, posle zamene nekoliko komada za redom, na oba fara u razmaku od par meseci, zapale su mi neke koje rade, evo vec godinu dana :)
Kupuj samo najjeftinije i nemas frke. Ubosces iz par zamena sijalice koje ce da rade bar 6 meseci :) (ironija).
Osim ako ti, po starim dobrim francuskim genijalnim resenjima, za zamenu sijalice ne treba alat za osrednju limarsku radionicu i slobodan vikend sa lepim vremenom...


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 26.03.2016. 20:54 #616198

status: user
broj poruka: 1586
Cesto pregorevanje sijalica nema veze sa njenim kvalitetom (nema previse veze) vise ima sa stanjem instalacija. Sijalica crkava i zbog loseg kontakta, previsokog napona, varnicenja na nekom delu instalacije u kolu farova, i slicno. tako da pre treba provetiti kontakte, kablove tj deo instalacije ka farovima (ako je kupljen polovan a moooozda bio havarisan napred, velika je verovatnoca da je instalacija negde krpljena i nastavljana ili pak - preglodale se zice negde u toku eksploatacije). proveriti napon punjena akumulatora i pozeljno je zameniti releje za farove jer prekidac iz kabine ne daje direktno napon farovima vec radi preko releja u 95% slucajeva, pa i tom releju vremenom stradaju kontakti. A desi se da rele, koji je ugradjen, nije za recimo 90-100W sijalice vec za 55-65W pa kontakti na njemu blago varnice u toku rada i to dovodi do brzeg crkavanja sijalica.

Meni su sijalice u farovima redovno crkavale na Ford Fokusu sve dok je u kolu bio rele koji je sluzio da se farovi upale kada se startuje motor - nakon njegovog skidanja i vracanje instalacije u prvobitno stanje - sijalicu nisam zamenio vec 6-7 meseci. Sada su opet pocele da brljave ali vidim i da umeju da blago trepere nekada u voznji, pa ce opet da padne unimer i traganje po instalacijama i zamena buksni i releja za svetla kako mi se cini.

Xenon nije zakonski ali ima i jos bolji razlog ne ugraditi ga ako ga fabrika vec nije ugradila - instalacija koja cesto na autima koja nemamju ksenon svetla je nesto drugacija nego na autima koji imaju fabricke ksenone u smislu zastita ako dodje do proboja VN-a na 12V instalaciju sto moze da uzrokuje kvar pa prilicno pa svega sto ima neku vrstu elektronike u sebi, motorni komp, bord, brisaci, instrument tabla i tako dalje. Dakle glavni razlog nije samo da li je legalno ili ne, vec i koliko je to pouzdano i kako se ponasa na tom modelu automobila.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 27.03.2016. 03:25 #616226

status: user
broj poruka: 1368
Madjari kako sam vise puta cuo iz raznih izvora NE TOLERISU Xenone koji za pocetak ne idu kroz socivo, a da li bas gledaju ima li auto prskalice za prednje farove, ne verujem. To je po meni i razumljivo - Xenon nije za klasican reflektor odnosno ogledalo. Em zaslepljuje em se to toliko ruzno vidi da je to strasno. Vidi ga samo neko kome se nailazi u susret odnosno neko kome se prilepite uz `dupe`.
Sa LED lampama za farove nisam hteo da se igram, em se greju odnosno pregrevaju, em im treba hladnjak ko za i7 procesor (naravno shlj kvaliteta), i opet - zaslepljuju. Imam jednu `budalu` koja se zaludjuje - bavi istim odnosno ugradnjom tih gluposti.
Moj je savet - u Madjarsku nikako bez sociva, strpaj morimoto nekako u farove ako moze i tek onda pici, ne mogu ti nista po zakonu. A u ovoj vukojebini mozes da stavis i reflektore od 500W 220V na krov puta 4, zaustavice te eventualno neki inter da priupita jesi li pri cistoj pameti. Ili saobracajac kome to bude neobicno. Naravno, ako teras preko dozvoljenih i maksimalnih 50000 metara po satu :)
Uostalom - zasto recimo npr. novog Passata B8 ili koji je vec aktuelan imas i sa halogenim i sa xenonskim svetlima i sa naravno daylight ledovima? Sve je to meni isti djavo, bitno je da far nije matirao i da dobro provodi svetlo, a sad koja tehnologija rasvete je u pitanju - skroz je nebitno, tuce on isto goriva i sa jednom i drugom i trecom varijantom. Samo stvar `estetike`.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: :) 27.03.2016. 03:28 #616227

status: user
broj poruka: 938

slobodno ugradi xenone 4300K niko ti nece praviti problem, ni Madjari ni nasi. Iz prve ruke, idem u Madjarsku bar jednom mesecno niko nikad nije pravio problem.

:: Daum
::
:: Citao sam da su na granici sa Madjarskom vracali ljude jer imaju Xenon svetla ili ih puste ali im napisu kaznu i moraju da plate ili ce im biti zabranjen ulazak u zemlju.Nasi policajci kakvi su samo gledaju da ti nesto nadju kada te zaustave zbog toga i gledam sta mi je najbolje da pazari
::
:: Ognjeni
::
:: imas nekog za preporuku?ako mozes pusti mi mail gde mogu sve to da kupim i da mi ugrade ako su iz Bgd-a
::
::
::
:: Intel Pentium G3258@4.2Ghz@K
:: ASUS B85M-
:: 2x8GB Savage 240
:: ASUS R9 270 DC2O
:: Fractal Design R4@SS-660XP
:: 250GB S850 EV
:: Xonar D
:: Logitech Z90
:: MX Performanc
:: G105 MW
:: Apple Iphone 6s Plus + Nokia Lumia 93
:: http://www.speedtest.net/result/4628670196.pn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: :) 27.03.2016. 03:30 #616228

status: user
broj poruka: 1368
https://www.morimotohid.com/

ne sto ih volim nego sto stvarno rade vrhunsku aftermarket opremu



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
:: slobodno ugradi xenone 4300K niko ti nece praviti problem, ni Madjari ni nasi. Iz prve ruke, idem u Madjarsku bar jednom mesecno niko nikad nije pravio problem
::
:: :: Daum
:: ::
:: :: Citao sam da su na granici sa Madjarskom vracali ljude jer imaju Xenon svetla ili ih puste ali im napisu kaznu i moraju da plate ili ce im biti zabranjen ulazak u zemlju.Nasi policajci kakvi su samo gledaju da ti nesto nadju kada te zaustave zbog toga i gledam sta mi je najbolje da pazari
:: ::
:: :: Ognjeni
:: ::
:: :: imas nekog za preporuku?ako mozes pusti mi mail gde mogu sve to da kupim i da mi ugrade ako su iz Bgd-a
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Intel Pentium G3258@4.2Ghz@K
:: :: ASUS B85M-
:: :: 2x8GB Savage 240
:: :: ASUS R9 270 DC2O
:: :: Fractal Design R4@SS-660XP
:: :: 250GB S850 EV
:: :: Xonar D
:: :: Logitech Z90
:: :: MX Performanc
:: :: G105 MW
:: :: Apple Iphone 6s Plus + Nokia Lumia 93
:: :: http://www.speedtest.net/result/4628670196.pn
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 27.03.2016. 14:57 #616280

status: user
broj poruka: 1227
Da potvrdim receno, jako je vazno stanje fara/projektora da nije pozuteo ili progoreo, nikakva sijalica tu nece pomoci. Takodje, preporuka za morimoto + dobre sijalice jeste nesto najbolje aftermarket sto moze da se odradi za skromniju sumu novca.
Kad je rec o proboju VN na 12V i toga se treba paziti, uzimati samo bolje balaste koji imaju kvalitetnije komponente i zastitu, a ne najjeftnije dc varijante, mala usteda u startu moze mnogo vise da kosta ista prica i sa punjacima itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs