Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Banca Intesa - ISKUSTVA
STRANA 1 OD 1
MACHINE Banca Intesa - ISKUSTVA 26.03.2016. 20:07 T63129

status: user
broj poruka: 5696
Zanimaju me vasa iskustva oko ove banke, posto sam ja u CA i razmisljam se zbog cekova, objedinjenih placanja/trajni nalog, broja ekspozitura/bankomata itd.

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Banca Intesa - ISKUSTVA 26.03.2016. 20:52 #616197

status: user
broj poruka: 18940
CA - nisi mogao goru banku da izaberes jer su najveci lopovi, bar po pitanju kredita i sl.
Banca intesa - ubedljivo najzahvalnija banka (ne znam za kredite, verovatno su prosecni), ali ovako generalno ja sam prezadovoljan, imaju dosta ekspozitura, bankomata po gradu, nema greske i sto je najbitnije, nisu smaraci oko papirologije puno, to je minimalno, uz minimalnu proviziju/ placanje usluga.

Trenutno sam prinudjen da predjem u SBER banku koja daje 4% provizije na kredit, sto je vrlo povoljno, novi su na trzistu pa zato. Od pre 2god. je bila Alpha banka najbolja za kredite.


:: Zanimaju me vasa iskustva oko ove banke, posto sam ja u CA i razmisljam se zbog cekova, objedinjenih placanja/trajni nalog, broja ekspozitura/bankomata itd
::
:: Hval
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE CA 26.03.2016. 21:14 #616200

status: user
broj poruka: 5696
Radio sam u CreditAgricole pa je bilo po sluzbenoj duznosti :)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Meni malo guzva u Intesi 26.03.2016. 21:42 #616203

status: user
broj poruka: 1389
Mislim, kad uplacujem nekom ko je kiljent u istoj, ume da se popriceka. Zato sam i ostao u Hypo... Mada mi se svidja fora sa Tehnomanijom recimo gde ide na rate bez kamate, samo sa karticom... Ni elektronsko placanje im nije lose... A i prolaze i uplate iz inostranstva koliko sam upoznat. Tako da... mislim da neces pogresiti. Razmisljao sam se i ja da predjem kod njih posto je Hypo ukinula ekspoziture, a i meni najblizu, ali sam se setio gore pomenutih guzvi... Ako se i ovi poguzvaju, verovatno bi isto u Intesu...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 26.03.2016. 21:57 #616204

status: user
broj poruka: 9380
Jedina mana je konstantna guzva u ekspoziturama. Ja sam nasao samo jednu u kojoj nikada nema vise od 5 klijenata u redu.
Sve ostalo radi kao sat. I da, sms poruke sa promenama stanja kada legne uplata znaju da kasne po sat vremena, dok su one kada ti se skida stanje stizu gotovo instant :)
Obicna platna VISA kartica radi sve. Placanja u zemlji i inostranstvu, lezu pare iz inostranstva u dinarskoj protivvrednosti, paypal, kupovina jeftinijeg goriva na automatizovanim pumpama po inostranstvu, podizanje kesa na bankomatima u inostranstvu... Sve super. Nisu skupi, mada na svaku deviznu akciju imas one vacaroske kursne razlike, iz samo njima znanih razloga, ali OK... To sam prestao da pratim, jer sve i da imam zelju da se bavim time, brate nema svrhe. Svi to rade... Recimo ta neka `knjizenja`, ako danas pltis nesto 100€ u protivvrednosti 12000 din., oni to drze neko vreme na rezervaciji i onda, ako u trenutku `knjizenja` kurs bude 120.3, oni ti skinu 12300 din. E sada, sta sam ja primetio, da ukoliko kurs nagli skoci, oni knjizenje vrse za brzo. Ukoliko kurs stagnira, oni knjizenje odrade i za 7 dana. Retko kada rade knjizenja kada je kurs u padu... Verovatno tu nesto pilicare, zaraduju dinarski... Ko zna...

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 DA... 26.03.2016. 22:27 #616206

status: user
broj poruka: 914



ima guzve u expoziturama ali samo idem da uplatim novac sve ostalo od kuce elektronski.
Inace imam devizni racun i internet karticu sa koje placam, jeste da ima zadrzavanje novca za razliku u kursu ali nema depozita ili mesecnog odrzavanja ,na nekih 500e prosle godine razlika mi je oko 2e za dolar/euro. Sami mi izdaju novu karticu kad istekne stara, smo mi jave da preuzmem... na uplate iz inostranstva do 100e nema nikakve naplate...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 27.03.2016. 01:33 #616213

status: user
broj poruka: 12785
Intesa, svaki put kad sam išao evre da stavim na karticu redovi od po pola sata, pored toga od 3 šaltera naravno samo jedan uvek radi, na ostala dva `koleginice` nešto sredjuju oko papirologije.

Hvala bogu da nisam imao tekući kod njih, prebacio sam devizni kod Raifeissena i dao im 20 evra za održavanje računa: glavobolja 0.

Ne uzdam se mnogo u italijanske banke...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 27.03.2016. 09:14 #616259

status: user
broj poruka: 18940
Zavisi koja ekspozitura i vreme, ali generalno jeste guzva maltene u svakoj. Guzva je jer ima puno korisnika, a to je zato sto je najzahvalnija prema korisnicima, jedna od najjacih banaka. Kod Raiffeisen-a se sve zivo fino placa.


:: Intesa, svaki put kad sam išao evre da stavim na karticu redovi od po pola sata, pored toga od 3 šaltera naravno samo jedan uvek radi, na ostala dva `koleginice` nešto sredjuju oko papirologije
::
:: Hvala bogu da nisam imao tekući kod njih, prebacio sam devizni kod Raifeissena i dao im 20 evra za održavanje računa: glavobolja 0
::
:: Ne uzdam se mnogo u italijanske banke..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: ... 27.03.2016. 14:00 #616276

status: user
broj poruka: 4228
Ovo što je za Raiffeisen napisao Daum da je platio 20€ je depozit, to stoji na računu i osnov je i minimum računa sa koga će se plaćati. Mesečno7godišnje održavanje ovakvog deviznog računa se ne plaća. Visa Virtuon kartica košta 20 RSD * broj meseci na koliko se izdaje. Na izvršenu transakciju plaća se 1% Visa provizije.

To je ono što znam za Raiffeisen, ako sam nešto pogrešio - izvin`te.

Pozdrav!

Vlada

:: Zavisi koja ekspozitura i vreme, ali generalno jeste guzva maltene u svakoj. Guzva je jer ima puno korisnika, a to je zato sto je najzahvalnija prema korisnicima, jedna od najjacih banaka. Kod Raiffeisen-a se sve zivo fino placa
::
::
:: :: Intesa, svaki put kad sam išao evre da stavim na karticu redovi od po pola sata, pored toga od 3 šaltera naravno samo jedan uvek radi, na ostala dva `koleginice` nešto sredjuju oko papirologije
:: ::
:: :: Hvala bogu da nisam imao tekući kod njih, prebacio sam devizni kod Raifeissena i dao im 20 evra za održavanje računa: glavobolja 0
:: ::
:: :: Ne uzdam se mnogo u italijanske banke..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: ... 27.03.2016. 14:07 #616277

status: user
broj poruka: 18940
Ok, ali ti sa VISA karticom mozes da placas po internetu isto kao sa deviznom virtuon. U Raiffaissen moras da imas karticu za tekuci, plus virtuon, u intesi dobijes jednu za sve i ne moras da platis za nju. Ako se nesto nije promenilo sada.


:: Ovo što je za Raiffeisen napisao Daum da je platio 20€ je depozit, to stoji na računu i osnov je i minimum računa sa koga će se plaćati. Mesečno7godišnje održavanje ovakvog deviznog računa se ne plaća. Visa Virtuon kartica košta 20 RSD * broj meseci na koliko se izdaje. Na izvršenu transakciju plaća se 1% Visa provizije
::
:: To je ono što znam za Raiffeisen, ako sam nešto pogrešio - izvin`te
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Zavisi koja ekspozitura i vreme, ali generalno jeste guzva maltene u svakoj. Guzva je jer ima puno korisnika, a to je zato sto je najzahvalnija prema korisnicima, jedna od najjacih banaka. Kod Raiffeisen-a se sve zivo fino placa
:: ::
:: ::
:: :: :: Intesa, svaki put kad sam išao evre da stavim na karticu redovi od po pola sata, pored toga od 3 šaltera naravno samo jedan uvek radi, na ostala dva `koleginice` nešto sredjuju oko papirologije
:: :: ::
:: :: :: Hvala bogu da nisam imao tekući kod njih, prebacio sam devizni kod Raifeissena i dao im 20 evra za održavanje računa: glavobolja 0
:: :: ::
:: :: :: Ne uzdam se mnogo u italijanske banke..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @imarkovic: možda si u pravu 27.03.2016. 14:27 #616278

status: user
broj poruka: 4228
Ranije nije bilo tako. Jedino je osnov za dobijanje pristupu preko interneta (Raiffeisn OnLine) bio da imaš dinarski tekući račun. Kao što kažeš, možda se nešto promenilo, tamo imam nekoliko vrsta računa, pa me možda to ne kači. Inače, prešao sam na internet bankarstvo, jer sam često imao problem sa nezgodnim radnim vremenom, procedurom, službenicima.

Ono što vidim kao problem je da na nekim sajtovima nisam mogao da izvršim plaćanje, dok su na tim istim sajtovima oni sa Intesa karticom mogli! E to je prednost koju ne mogu da demantujem (baš kao što ne mogu sada da navedem te sajtove).

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Kada sam birao u koju ću banku... 27.03.2016. 16:17 #616282

status: user
broj poruka: 3737
odabrao sam intesu jer je tada jedina imala mobilnu aplikaciju. Ekspoziture sam baš retko viđao. TJ. pre dve nedelje sam fabrički resetovao telefon, pa sam morao u ekspozituru da aktiviram aplikaciju i video sam da su izbacili verziju 2.0. Ono što znam jeste da je ranije bilo dozvoljeno pet plaćanja bez provizije, a sada nema ograničenja. Bankomati su im bukvalno na sve strane...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: ... 27.03.2016. 17:27 #616286

status: user
broj poruka: 914
Pa to je samo jos - - za RF
Ne traze depozit
Nema naknade za odrzavanje racuna i za karticu
Nema provizije
A to da nema guzve u RF pricajte nekom drugom jer tamo placam za Grawe...
U Intezi sam namerno otvorio devizni racun da mi novac ne stoji na Internet kartici, sigurnosti radi...


:: Ovo što je za Raiffeisen napisao Daum da je platio 20€ je depozit, to stoji na računu i osnov je i minimum računa sa koga će se plaćati. Mesečno7godišnje održavanje ovakvog deviznog računa se ne plaća. Visa Virtuon kartica košta 20 RSD * broj meseci na koliko se izdaje. Na izvršenu transakciju plaća se 1% Visa provizije
::
:: To je ono što znam za Raiffeisen, ako sam nešto pogrešio - izvin`te
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Zavisi koja ekspozitura i vreme, ali generalno jeste guzva maltene u svakoj. Guzva je jer ima puno korisnika, a to je zato sto je najzahvalnija prema korisnicima, jedna od najjacih banaka. Kod Raiffeisen-a se sve zivo fino placa
:: ::
:: ::
:: :: :: Intesa, svaki put kad sam išao evre da stavim na karticu redovi od po pola sata, pored toga od 3 šaltera naravno samo jedan uvek radi, na ostala dva `koleginice` nešto sredjuju oko papirologije
:: :: ::
:: :: :: Hvala bogu da nisam imao tekući kod njih, prebacio sam devizni kod Raifeissena i dao im 20 evra za održavanje računa: glavobolja 0
:: :: ::
:: :: :: Ne uzdam se mnogo u italijanske banke..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Intesa drzi najveci deo trzista 28.03.2016. 11:16 #616432

status: user
broj poruka: 7695
u Srbiji ,ja imam placania preko njih ,guzve su velike mnogo se ceka,
iz tog razloga podizem novac na bankomatu.Uplate infostan uplacujem preko Rajfajzena,jer ne uzimaju proviziju (ali samo za infostan).Postoji varijanta kod Rajfajzena da se ne ceka i jos neke privilegije t.j dodele ti licnog bankara,ali priliv mora da ti bude min 100 soma mesecno.Sve u svemu u Intesi su guzve velike i to je najveca primedba sto se puno ceka ,nemaju filijale koje rade subotom i nedeljom do 22:00 kao Rajfazen Usce i Novi Merkator.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs