Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Podešavanje mreže za početnike pod win 10
STRANA 1 OD 2  
operator Podešavanje mreže za početnike pod win 10 04.04.2016. 20:48 T63367

status: user
broj poruka: 4225
Pod win 7, win 8 i Server 2012 je drugačije za podešavanje grupa.
Pod win 10 je drugačije.
Zašto se ne može napraviti skripta, kao pod win 7 i win 8 da se zaboravi mreža pod win 10, kako se ne bi automatski korisnici logovali na staru mrežu, a novu ne vide?
I daaa.
ZAšto sva mrežna podešavanja pod win 7 koja su postavljena, više ne važe, nakon nadogradnje sistema na Win 10 ?
Sa 7-ce na 8-cu je sve radilo kako treba, ali to više nije slučaj.
Ono najčudnije da kada se downgrade uje sa win 10 na win 7, mrežna podešavanja su ponovo aktivna.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.04.2016. 01:17 #616878

status: user
broj poruka: 4740

Dobro ti je ovo uputstvo, puno odgovora.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Podešavanje mreže za početnike pod win 10 05.04.2016. 07:07 #616880

status: user
broj poruka: 18940
Win10 jos uvek NIJE zavrsen. Tako da, jedino resenje je NE raditi upgrade na Win10 i ne cimati se sa glupim problemima i bubicama, i to je za sada jedino potencijalno resenje, znam da je sada kasno za to kada je vec uradjen upgrade, ali jbg, tako je kako je. Previse je nezadovoljnih korisnika i previse rupa i rupetina.

PS (za tebe alrade), gde je bre ta breza? Nemoguce je naci. Jednom je kolega Ognjeni pokrenuo forum bgtehnodrom ili sl., nije zazivelo, ne vredi da se cimas, pcberza je previse jaka ipak .

:: Pod win 7, win 8 i Server 2012 je drugačije za podešavanje grupa
:: Pod win 10 je drugačije
:: Zašto se ne može napraviti skripta, kao pod win 7 i win 8 da se zaboravi mreža pod win 10, kako se ne bi automatski korisnici logovali na staru mrežu, a novu ne vide
:: I daaa
:: ZAšto sva mrežna podešavanja pod win 7 koja su postavljena, više ne važe, nakon nadogradnje sistema na Win 10
:: Sa 7-ce na 8-cu je sve radilo kako treba, ali to više nije slučaj
:: Ono najčudnije da kada se downgrade uje sa win 10 na win 7, mrežna podešavanja su ponovo aktivna
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.04.2016. 08:09 #616882

status: user
broj poruka: 4740

Pa uglavnom u šumi, mada ima i zasebnih brezičnjaka. Korisna za zdravlje.
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:428355-Breza-Podmladjuje-i-jaca-organizam


http://goo.gl/Aes8WP


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @operator 05.04.2016. 09:31 #616890

status: user
broj poruka: 1991
a sto ti ne bi malo proceprkao po netu alatke tipa:

http://www.netsetman.com/en/freeware

i nasao onu koja radi na svim operativnim sistemima, pa je lepo `automatizuj` da ti po upgrade-u uradi sta ti vec treba :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 05.04.2016. 10:07 #616893

status: user
broj poruka: 18940
Imas mail.
Prc, ne radi servis, ajde posalji link:
markovic.igor@gmail.com


::
:: Pa uglavnom u šumi, mada ima i zasebnih brezičnjaka. Korisna za zdravlje
:: http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:428355-Breza-Podmladjuje-i-jaca-organiza
::
::
:: http://goo.gl/Aes8W
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 05.04.2016. 11:55 #616899

status: user
broj poruka: 4225
@micika988
Hvala probaću odmah program.
@alrad
A mogao bi ti i napisati nešto korisno tipa gdje ima dobrih ćevapa i krvavica.
I ovako nikada od tebe nešto korisno čuti i naučiti vezano uza IT sektor.
Navikao spamovati, pa to ti je.

@imarkovic
Dobio sam mail od M$. Kao i svaki u zadnje vrijeme, odgovor je tačan, ali se ništa ne dešava.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.04.2016. 14:22 #616908

status: user
broj poruka: 4740

Ja sam shvatio da hoćeš da održiš predavanje na temu podešavanja mreže jer si stručan.
Malo me to zbunilo pa nisam skapirao da u stvari tražiš lekciju za početnike.
Izvini, molim te.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 06.04.2016. 02:38 #616931

status: user
broj poruka: 4225
Nije problem što pod windows-om 10 nisam ja stručan, nego nisu ni M$ administartori, što mi je neshvatljivo.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.04.2016. 03:37 #616932

status: user
broj poruka: 9460
Generalno, sve je to lose odradjeno sto se konfiguracija mreze tice i na win7 i dalje. Jbt, na XP milina da odradis sta hoces u par klikova, nema cekanja, nema bagova, sve ide ko po loju. Uvrk mi je muka kada nesto treba da odradim u win7 sto se mreznih podesavanja tice. Jednostavno nekad nece najosnovnija podesavanja da prihvati.

Recimo PPPoE, kreiram i krene test i tako stoji pola sata, a kada prekinem, izgubi se profil. Ma mrs u pm.

Ako mi je iskljucen DHCP u ruteru, a i ne treba mi jer se kacim putem PPPoE, pravo mucenje je kada restartujes komp i OS ne moze da pokupi IP i to traje pola sata i nista ne mozes da radis na racunaru dok on ne skonta da nema sta da pokupi. Zato moram da podesavam IP na racunaru, stavim bilo koji, samo da se bajagi nakaci.

P.S, Ajd, leba ti odmakni par redova te tvoje pljeskavice i iskosi, bodebljaj, oboji, kako god, jer se tako stapa sa tekstom i uvek krenem da citam taj potpis. Idi u podesavanje profila i lupi par enter-a pre recenice i snimi izmene.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 06.04.2016. 09:56 #616936

status: user
broj poruka: 18940
Procitaj i probaj ova resenja sa linka, mozda ti pomogne, pa javi:

http://www.cnet.com/forums/discussions/win-10-homegroup-issues/

Pretpostavljam da znas kako ide za wifi, ali evo i za to:

http://www.tenforums.com/tutorials/3507-wireless-network-profile-delete-windows-10-a.html


:: Nije problem što pod windows-om 10 nisam ja stručan, nego nisu ni M$ administartori, što mi je neshvatljivo
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.04.2016. 12:10 #616938

status: user
broj poruka: 4740

@gilopile
Rekao sam mu to za potpis davno ali kao da me ne razume.
Mada sad i ne može da promeni profil jer ni to koliko vidim ne radi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.04.2016. 22:11 #616949

status: user
broj poruka: 9460
Izgleda da ne radi podesavanje profila. Zeljko?

Alrad, a na Brezi, jel radi? :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 07.04.2016. 09:37 #616956

status: user
broj poruka: 18940
Ne radi email, taj potpis, ne radi cak ni `prijavi adminu`, ne moze ni da se prijavi problem


:: Izgleda da ne radi podesavanje profila. Zeljko
::
:: Alrad, a na Brezi, jel radi? :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 07.04.2016. 12:32 #616967

status: user
broj poruka: 4740

Nije da baš više ništa ne šljaka ovde. Evo na primer, inercija je još dosta jaka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.04.2016. 19:08 #616984

status: user
broj poruka: 4225
Probaće jedna domaća softverska kompanija da riješi problem, mada sam ja napravio da su svi u jednoj mreži, enkriptovao sadržaj između korisnika i to šljaka, bez Homegroup. Otključam sve svim korisnicima, pa protok kriptujem, ali izmjene u Cortana korišćenju profila i merđovanje korisnički profila tj. usklađivanje baze sa podacima sa svih kompjutera gdje se unose podaci i da svi imaju jednak pristup između njih je stvarno zeznuto, plus kriptovani podaci knjigovođe, finansijske kontrole i podaci direktora daju takvu draž da ne mogu opisati.
Tri dana nisam spavao dok nisam im namjestio da sve funkcioniše najsličnije kao na Win 7, otegao sam papke.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 07.04.2016. 21:04 #616989

status: user
broj poruka: 4740

Ko ti kriv, što im nisi uvalio XP.
Šta će firmi uopšte 10, da igraju DX12 igre?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @op 07.04.2016. 22:43 #616992

status: user
broj poruka: 5696
Mene zanima nekoliko stvari:

- koja domaca kompanija ce da resi problem i koji?
- kako si enkriptovao sadrzaj izmedju korisnika i koji?
- kojim mehnizmom se uskladjuju, kako navodis, baze sa podacima sa svih kompjutera? O kakvim bazama podataka se radi?

Mozda cu imati dodatna podpitanja u zavisnosti od tvojih odgovora.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Probaće jedna domaća softverska kompanija da riješi problem, mada sam ja napravio da su svi u jednoj mreži, enkriptovao sadržaj između korisnika i to šljaka, bez Homegroup. Otključam sve svim korisnicima, pa protok kriptujem, ali izmjene u Cortana korišćenju profila i merđovanje korisnički profila tj. usklađivanje baze sa podacima sa svih kompjutera gdje se unose podaci i da svi imaju jednak pristup između njih je stvarno zeznuto, plus kriptovani podaci knjigovođe, finansijske kontrole i podaci direktora daju takvu draž da ne mogu opisati
:: Tri dana nisam spavao dok nisam im namjestio da sve funkcioniše najsličnije kao na Win 7, otegao sam papke
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE I tako.. 10.04.2016. 14:29 #617091

status: user
broj poruka: 5696
...po ko zna koji put izbegnuti konkretni odgovori....

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict da da 10.04.2016. 14:31 #617092

status: user
broj poruka: 4515
kad god se izlupetao, izostao je odgovor!



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 10.04.2016. 14:52 #617095

status: user
broj poruka: 9380
Jeli, jel ste vi novi...?


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.04.2016. 15:15 #617099

status: user
broj poruka: 4740

Pod brezom ovakvih stvari nema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: MASI 10.04.2016. 20:36 #617125

status: user
broj poruka: 4225
Jedini ovlašćeni ispred M$ kancelarije. Trebalo bi da znaš ko su.
Kriptovo-enkriptovao preko programa koji sam ja napravio. 1024 bitni ključ, bez javnog ključa sa uređajem IBM blue max sa automatskim otključavanjem cijelog hdda kod korisnika u radu.
Ako si mislio na koji način se mjenjaju podaci i preko koje baze podataka
:: https://support.office.com/sr-latn-rs/article/Povezivanje-sa-IBM-DB2-bazom-podataka-Power-Query-0163e2e8-2944-4f24-85c0-10ecb1bc731f?ui=sr-Latn-RS&rs=sr-Latn-RS&ad=R
Softversko je riješenje napravljeno za tu kancelariju za interne potrebe od moje strane.

Pitaj. Šta te interesuje ?
Svaki korisnik samo uradi refresh i pristupi jednom od dokumenata, nakon čega je svim ostalim nedostupan dokument, dok se ne završi unos.
Još nešto ili da se obratim Interpolu i objasnim kako radi ?
Ili možda nekoj drugoj službi ?
Ili možda tebi lično ?
Imam još sat i po do vremena da odem do kancelarije, pa pitaj šta ti leži na duši.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: da da 10.04.2016. 20:43 #617126

status: user
broj poruka: 4225
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: kad god se izlupetao, izostao je odgovor
::
Samo ti meni objasni kako bi merdžovao Cortanine pretrage sa više računara, a da su uvijek dostupne za pretragu svim korisnicima i da se ne desi da M$-ov javni ključ ne zaključa kompletnu bazu, pa da se ponovo ne javljaju na telefon ili prebacuju na tehn. podršku u Indiji, Pakistanu, Norveškoj i na samom kraju dobiješ podršku u Londonu. Odgovor im bude ispravan, ali tehn. neupotrebljiv(nema otključavanja baze, bez da se plati). Tražili za Cortana pretragu na 15 ili više računara 10 000 eura(cijena za područje jugoistočne Evrope).
Molio bih konkretan odgovor i tvoje mišljenje, ali da ne lupaš.
Hvala u svakom slučaju.
I bitna je Cortanina pretraga na osnovu ličnog profila, pošto na standardan način ne dobijam rezultate(u pitanju su slučajevi polise osiguranja, a koji su vezani sa više brojeva slučajeva).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: MASI 11.04.2016. 00:39 #617144

status: user
broj poruka: 5696
Ne, ne znam ko je jedini ovlasceniu ispred MS kancelarije. Zika Kasice iz Malog Mokrog Luga?

IBM Blue Max? Hm, sto li je to...nesto iz buducnosti? Zasto ne BitLocker ili pak i zastareli TrueCrypt?

Ovo za iBM DB2 mogu da progutam...mada je retka implementacija na nasim prostorima

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
E
:: Jedini ovlašćeni ispred M$ kancelarije. Trebalo bi da znaš ko su
:: Kriptovo-enkriptovao preko programa koji sam ja napravio. 1024 bitni ključ, bez javnog ključa sa uređajem IBM blue max sa automatskim otključavanjem cijelog hdda kod korisnika u radu.
:: Ako si mislio na koji način se mjenjaju podaci i preko koje baze podatak
:: :: https://support.office.com/sr-latn-rs/article/Povezivanje-sa-IBM-DB2-bazom-podataka-Power-Query-0163e2e8-2944-4f24-85c0-10ecb1bc731f?ui=sr-Latn-RS&rs=sr-Latn-RS&ad=R
:: Softversko je riješenje napravljeno za tu kancelariju za interne potrebe od moje strane
::
:: Pitaj. Šta te interesuje
:: Svaki korisnik samo uradi refresh i pristupi jednom od dokumenata, nakon čega je svim ostalim nedostupan dokument, dok se ne završi unos
:: Još nešto ili da se obratim Interpolu i objasnim kako radi
:: Ili možda nekoj drugoj službi
:: Ili možda tebi lično
:: Imam još sat i po do vremena da odem do kancelarije, pa pitaj šta ti leži na duši
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Halo halo, da li je to Cortana? 11.04.2016. 20:20 #617186

status: user
broj poruka: 4515
Jebo te!
Zamisli pretraga preko KURTANE... a koristi TETKICA dok ključa kuvalo, pa joj zauzete ruke...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs