Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Samsung Galaxy S5 SM-G900F oficijalni Marshmallow apdejt
STRANA 1 OD 1
dbqp Samsung Galaxy S5 SM-G900F oficijalni Marshmallow apdejt 10.04.2016. 14:23 T63391

status: user
broj poruka: 1368
Za sve ovo brdo kuglanja po guglu sam samo procitao da je 6.0.1 navodno pusten Juznoj Koreji, neki ``srecnici`` iz EU su takodje vec dobili neku beta verziju (ima po Youtube, ali toliko lici na Lizalicu da je neverovatno da ostane takav kad zvanicno i izadje).

Brdo uredjaja ga ceka, prema nekim mojim izvorima, bilo je najavljeno da ce jos u prvom kvartalu ove godine (informacije koje je izvor dobio direktno od Samsunga) svi izlistani uredjaji dobiti 6.0.1 pocev od Galaxy 6/6 EDGE, Note 5, pa nazad do ``obicne`` S5-tice. I jos gomile Alpha i sta ja znam.

Naravno, pusta prica, pusta obecanja, ali eto, jos jednom da priupitam da li neko od prilike pretpostavlja kada ce zvanicno da ga puste, apdejt cu da radim iskljucivo preko Kies-a 3 jer mi ne pada na pamet da cekam da se vip, mt:s i kukulelemajcinor smiluju da odobre OTA apdejt.

Kapiram da cim ROM bude spreman, nabodem fon na komp i update firmware i dovidjenja. Ali dokle vise? Pa nisu se stvarno valjda toliko usrali od Kim Dzong Un-a, idola mladih i starih Severnokorejaca, koji u svakom trenutku moze da im tu malu ali industrijski ekstremno dobro razvijenu drzavu raznese u sitne komade... Iako bi svakako bilo odmazde, od starih dobrih ``americkih`` partnera : )

No da ne zalazimo dublje u politiku vec da i po poslednji put pitam, hoce li to mozda biti april? Mozda maj? Mozda jun? Mozda NIKAD?

Unapred hvala na odgovorima i trudite se da ih ne bazirate iskljucivo na pretpostavkama (mada kako bi drugacije, al ajde, cisto da napomenem).

I prijatan ovaj sumorni kraj nedelje vam zelim.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Do 19og maja 10.04.2016. 17:17 #617103

status: user
broj poruka: 3466



Ce svi uredjaji koji su predvidjeni za 6icu dobiti ota update.
Akcija je krenula 7og aprila
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos .... 10.04.2016. 19:56 #617118

status: user
broj poruka: 864
Cujem da je Motorola Moto X FORCE (DROID Turbo 2 za Americko trziste) stigla na stand za isprobavanje i resih da odem da je licno pogledam - isprobam. Sto se kaze, da je `opipam`... Hbg to mi je favorit, mada kosta poprilicno i necu da kupujem, al `ajd...
I tako se ja zaigrao malo.
Kad tu neki klinac pocne da se raspravlja sa prodavcem oko kolicine slobodnog RAM-a na Samsungu S7, kao kako to samo 1,5GB free od 4GB, ko koga tu zajebava...?
Prodavac mu kaze da je najbolje da njegova baka ili deka (dakle, ne ON) pozove Samsung DIREKTNO, da oni pitaju ZASTO OVO ili ONO, (dakle, ponovio je, NE SME ON da pozove).
Kada ga je pitao zasto ne ON licno, prodavac mu je rekao da Samsungov personal nije dovoljno strucan da se izbori sa frikovima i mladim IT strucnjacima, te uglavnom ili ne daju odgovore ili spuste slusalicu.
E sad, nadam se da sam ti ovim savetom barem malo pomogao, ipak je to savet coveka koji valja Samsung jos od prvog Galaxy S modela pa sve do danas.
A mozes i da otvoris fake email, nakacis sliku nekog dede ili neke babe, napises pitanja Samsung support-u (obavezno progutas neko slovo pri pisanju) i stici ce ti validan odgovor.
Probas, ne kosta nista.
Javi sta si uradio....

P.S. Inace Moto X Force je izuzetan telefon....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Varas se ako mislis da ce final biti jako razlicit od ``lizalice``. GUI je 99% isti... 11.04.2016. 00:25 #617143

status: user
broj poruka: 10985
... Promene u okviru security-ja i sitna poboljsanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Oficijalno sam... 11.04.2016. 01:33 #617146

status: user
broj poruka: 1368
na S4 mini LTE stavio TWRP i CM13 i ne mogu i dalje da verujem da nesto iz 2013. a pritom nije FLAGSHIP telefon nego S4 ``za sirotinju`` odnosno mali preslatki kompaktni uredjaj, radi tako lepo i ima tako lep GUI i toliko mi se dopada da to nije normalno i ako ovaj 6.0.1 za S5 bude go kurac, samo da istekne garancija GRUVAM CM13 i na S5 i au picku materinu.

SVE BOLJE I BRZE RADI, BOLJI PRIJEM, BRZE OTVARA I INSTALIRA APLIKACIJE, ADOPTABLE STORAGE OPCIJA I SD KARTICA KAO INTERNAL STORAGE, BRDO RAZNORAZNIH PODESAVANJA SVEGA I SVACEGA, SAMO RECI HVALE IMAM A NE KORISTIM GA NI 3 SATA

I naravno, od bloatware-a N I Š T A




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Bloatware izbegavas tako sto, nakon fleshovanja CM13-ke, odaberes... 11.04.2016. 03:38 #617147

status: user
broj poruka: 10985
najmanji guglov softwerski paket (pico ili, najvise nano), evo odavde:

http://goo.gl/pKhdS0


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp I dalje ne verujem 11.04.2016. 14:34 #617166

status: user
broj poruka: 1368
Radi i jebeni Screen Mirroring, opcija koju svaki Samsungov SM(A)RT TV ima... Bukvalno nisam ni za sta uskracen od tih Samsung gluposti, jos kustomizacije tipa brdo brdo brdo tema itd... Ma bruka je i ROM i sve, jedino sto nervira sve zive je sto ne mozes bez root-a i terminala da imas isti home i lock wallpaper, ali Boze moj, oces sa 4.4.2 na 6.0.1 i to jedan od najboljih romova koji postoje i poprilicno lepo odradjenih za model tvog telefona. Mnogo mi se dopada screen dimming kada se uspavljuje, vrlo brzo reaguje na ambijentalno svetlo i gotovo trenutno cim senzor oseti povecanje/smanjenje on pojacava/smanjuje osvetljenje ekrana i to polako, kao ona intelova fora za laptopove za intel grafiku a ne ko na stock-u cim udjes u prostoriju gde gori jaca sijalica bljesne ti u facu. A mislio sam da to ne radi ni na jednom CM-u ikad. mislio sam da kad to uradim tj. stavim drugi rom itd itd da cu da sutra da trazim nacin da vratim fabricki i recovery i fabricki rom. Ali zivot je pun iznenadjenja... Ali za nedaj Boze skinuo sam i fabricki recovery odavde: http://goo.gl/mKioDc i odgovarajuci stock ROM sa Sammobile ili cega vec, zaboravih.

Sad me tacno zabole kad ce 6.0.1. za S5, ali ne diram ga dokle god ne istekne garancija jer ko zna kakva je jebacina zbudziti TWRP na njega a iskreno cekam i neku od prvih STABLE verzija CM13 za isti pa cu onda kad sve to legne ko beba na nosu da budzim kad dodje i njemu dan.

Jedino sto zaista smara je usrani KNOX i ono gore levo sto pise sitnim zutim slovima prilikom boot-a tj. ekrana gde pise Samsung model taj i taj Set Warranty Bit : Kernel. Al to traje samo 2 sekunde pa predje na ucitavanje Cijanida :) Samo i dalje ne kapiram kako je sve to besplatno a teme i to one najbolje i najlepse se naplacuju od pola dolara do dolar i 60. Al dobro, nesto mora i da se plati - tj. nadje na google-tu krekovano :)

E da, jedini senzor koji divlja je magnetic senzor koji prikazuje neke hiljade i hiljade mikrotesla. A iskreno ne znam ni cemu taj senzor sluzi u telefonu osim sto sam dok sam imao stari rom `ispitivao` njegovu ispravnost time sto ga prinesem nekom zvucniku pa se vrednost od nekih 40tak podigne na ne znam ni ja koliko i uglavnom zadrzi na toj vrednosti dok se ne `razmagnetise`. Ako mu je to jedina mana, iskreno me zabole i levo i desno mudo a pogotovo centralni odvod. Nijedna aplikacija mi nije zakazala za sada, kamerica lepo slika i nudi mnostvo podesavanja, prednja daje i bolju sliku nego zadnja, jedino da nadjem neki diktafon koji snima sa oba mikrofona, mada koj ce mi sad i to, ima vremena za svakakve gluposti sada s obzirom da je interna memorija slobodna da slobodnija ne moze biti. Jedino nikako ne vidim opciju da se aplikacije sele na adopted storage tj. sd karticu ali opusteno, dobro je i ovako, makar je u ext4 formatu i mogu da skinem torrent ne bas po punoj brzini kao na kompu sto zbog ogranicenja samog hardvera sto zbog mozda ne znam ni ja cega, ali definitivno brze skida nego na exFat formatiranu SD karticu u S5tici gde su brzine varirale bukvalno tipa cas 3 MB/s pa spusti na par stotina kB/s pa ne znas ko je lud. A zajebancija sa time da moras preko stock file managera da recimo film prebacujes sa interne na sd karticu itd itd odnosno da ne smes nista da diras sa third party softverom na sd kartici mi se smucila i ogadila za ceo zivot od kad su 4.2.2 na S4 mini digli na 4.4.2 i uveli tu glupost za koju je neophodan root i svaki put allow allow allow i mars bre u picku materinu i Android 4.x.x i 5.x.x i Samsung.




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Magnetic senzor 11.04.2016. 15:55 #617172

status: user
broj poruka: 3466



Sluzi za flip cover futrole da se kod zaklapanja i otklapanja ugasi i upali ekran a da ne mora da se drnda power dugme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Varas se ako mislis da ce final biti jako razlicit od ``lizalice``. GUI je 99% isti... 14.04.2016. 01:07 #617258

status: user
broj poruka: 1368
http://goo.gl/0xYIVR
Sudeci po ikonici za fabricki browser - skroz gore desno, ja se nadam da ne cekam bez veze taj famozni Marshmallow za S5 u izvedbi Samsunga. U stvari 50:50, mozda ostanu stare ikonice mozda ne ali dodatnu nadu budi 5.1.1 za S5 Neo koji ima u sebi i neke teme i brdo gluposti i Settings vrlo slican ovome na 6ticama.
Uglavnom, mini radi kako treba, nekad zeza mikrofon kod vibera, nekad zeza snimanje glasovnih poruka kod whatsappa i vibera, skype mi je pucao cim se ucita sistem no juce u ovo doba sam kalibrisao bateriju a pre nekih sat vremena nabio na punjac od 2A od S5tice jer je bukvalno otisla ispod donje vrednosti i nadam se da ce kad se sve to uhoda da prestanu ti sitni bagovi a uostalom valjda ce i novi SNAPSHOT uskoro pa ce sve to jos bolje raditi. Sa Nightly-jima necu da se zezam - samo iole proveren rom cu da stavljam.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: ... Promene u okviru security-ja i sitna poboljsanja
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Do 19og maja 12.05.2016. 11:12 #618209

status: user
broj poruka: 1368
Vidim kako hoce, ne mogu da pronadjem nigde taj sajt ali ti datumi su se odnosili na Ameriku a ne na Evropu (Verizon i ostale americke mobilne operatere)... Znaci, pusangija u najavi, vise se ni ne nadam pre JULA da ce stici OTA update a da ga bodem na komp i na Kies vise nemam zivaca, svaki put ista prica, dok tamo na http://goo.gl/BykFiL svi zivi dobijaju apdejt, ali mahom za T-Mobile (evo najnoviji je za Poljake stigao)...
Stvarno, ne da su Sljamsung nego su SLJAM SLJAM SLJAM SUNG ... a ETA za 6.0.1 je bio jos Q1 2016 a prvi kvartal 2016.-te je oooooooooodavno prosao



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
::
::
:: Ce svi uredjaji koji su predvidjeni za 6icu dobiti ota update
:: Akcija je krenula 7og aprila
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 12.05.2016. 17:26 #618228

status: user
broj poruka: 12785
Ne znam što ti je teško toliko da preko Odina nakačiš jedan fajl i sačekaš par minuta da se flashuje, ne gubiš ništa kad je zvanični software u pitanju a Knox ti se ne menja...

6.0.1:
http://bit.ly/1T9QgSc

Uputstvo ti je tu dole, lako kao 1 2 3...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 12.05.2016. 23:24 #618250

status: user
broj poruka: 1368
Ma koji Odin koje pi?ke materine, jos cu da skidam rom brzinom od 15kbps... daj molim te ne zezaj... ne gori mi pod nogama i gde bas nadje slovacki rom da stavljam majke ti? lepo pise kod TSR (Telekom Srbija) kad ocita CheckFus Pro koji je telefon, koji je rom, pda, csc i ostalo... Nego ne znam stvarno sta vise odugovlace sa time, nisu mi nimalo jasni sa tim tripovima njihovim... Aj to nego i sto sam npr cekao novi FW za TV J serije dva i po meseca, pre njega je media player tj. muzicki plejer lagovao po 5 sekundi izmedju pesama... Definitivno mi nisu jasni ti Samsungovci, evo cujem da i za sitne pare moze da se nadje Sandisk 256 GB SSD koji je MAMA za EVO 850 250 GB...
Ali marketing je marketing, ... uostalom bez reklama nista ne bi moglo ni da se proda... nadam se samo da ih sto se tice televizora ceka sudbina Sony-ja i njihovih CRT-ova a sto se tice telefona sudbina Nokia-e i Siemensa... Zgadise mi se vise, totalno su postali bezobrazni... Tehnicka podrska na nivou malo dete bi ti bolje objasnilo sta ne valja...
Aj mi samo objasni po kom osnovu F serija Samsunga cita NTFS particionisan extHDD a J serija trazi exFAT i baguje sa NTFS-om??? Sta je to toliko Tizen napredniji (u ovom slucaju nazadniji) na TV-u serije 2015 (J serija sa sve quad core procesorom u odnosu na F seriju sa dualcore procesorom)??? Sto bi reko Baja Mali Knindza - Oblacno je mirise na kisu... A i onaj Kim Il Ding Dong samo pravi rakete... a morace kad tad da polete ka Seulu... docice dan... valjda zato i luduju bolesni juznokorejci...

VISE NIKAD SAMSUNG ALI NIKAD, PA DA JE OD CISTOG ZLATA, A OVO STO IMAM OD SAMSUNGA KAD TAD CU DA RASPRODAM BUDZASTO... LG TAKODJE



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Ne znam što ti je teško toliko da preko Odina nakačiš jedan fajl i sačekaš par minuta da se flashuje, ne gubiš ništa kad je zvanični software u pitanju a Knox ti se ne menja..
::
:: 6.0.1
:: http://bit.ly/1T9QgS
::
:: Uputstvo ti je tu dole, lako kao 1 2 3..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 12.05.2016. 23:36 #618252

status: user
broj poruka: 12785
Stavio sam ti slovački jer je bio prvi, apsolutno je nebitno koji skidaš, razlike su samo u broju jezika.

Ako ćeš da čekaš u nedogled da ti Telekom nabavi update, samo napred ali ti taj rom stoji i dalje tu. Nemoj da kriviš samsung što nemaš update, za to je kriv Telekom.

Koliko god sporo da skidaš ROM pre ćeš njega da skineš nego da dobiješ update za već star telefon.

Dakle, rom postoji ali ti ne želiš da ga instaliraš jer nije OTA...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 13.05.2016. 01:04 #618258

status: user
broj poruka: 1368
Ok, pretpostavimo da nece nista da mu skodi ako stavim slovacki, ili koji god od ponudjenih sa linka http://goo.gl/BykFiL jel moze makar preko raspalog Kiesa to da se odradi, jer stvarno Odin koristim u neke druge svrhe, npr. da stavim custom recovery ili eventualno da vratim fabricki rom na neki telefon... ?
Samo, naravno, nisam lud da stavim britanski rom ili neki rom koji provereno nece videti nijednu od nasih mreza... Ajd okacicu ti u editu sta mene konkretno plasi oko stavljanja roma koji nije za ovaj telefon... Samo da printskrinujem.

EDIT: http://goo.gl/ppPJid
Znaci vidis u prvom redu ovo SM2G900FZKATSR, e to TSR na kraju oznacava nas Telekom SRbija. Sta ce da se desi ako flashujem drugi rom, hoce li stizati redovni apdejtovi itd itd, sta ce pisati u CheckFus-u na tom mestu gde pise ovo sto sam gore pomenuo? Konkretno sta cu uraditi sa aparatom u smislu, sjebati ga, prilagoditi slovackom trzistu, itd, itd, opet tu je i Knox ...

EDIT2: Ja ipak mislim da je bolje da nista ne cackam pogotovo ne sa Odinom koji je ozbiljan alat, jer se nista od navedenih romova sa ovog prvog linka iz prvog reda ne poklapa sa ovim sto izbacuje Check Fus Pro... Mogu samo (makar ja tako mislim) da gadno zaserem celu situaciju, izgubim garanciju koja je inace vec pri kraju (istice pocetkom septembra) a stvarno mi se ne zuri sa zajebavancijom oko ovoga mada opet djavo ne da mira...

Ajd iskreno sta bi ti radio? Inace Check Fus su povukli sa Play Store-a iz meni krajnje neznanih razloga mada .apk za Pro verziju moze da se izgugla lagano i da se skine, i to je jedina aplikacija koja daje bukvalno najdetaljnije informacije i kom trzistu je namenjen telefon i sve ovo navedeno sa printscreena sto si procitao.

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Stavio sam ti slovački jer je bio prvi, apsolutno je nebitno koji skidaš, razlike su samo u broju jezika
::
:: Ako ćeš da čekaš u nedogled da ti Telekom nabavi update, samo napred ali ti taj rom stoji i dalje tu. Nemoj da kriviš samsung što nemaš update, za to je kriv Telekom
::
:: Koliko god sporo da skidaš ROM pre ćeš njega da skineš nego da dobiješ update za već star telefon
::
:: Dakle, rom postoji ali ti ne želiš da ga instaliraš jer nije OTA..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Evo jos jednog primera cisto da vidis sta me plasi oko cele price... 13.05.2016. 02:01 #618260

status: user
broj poruka: 1368
http://goo.gl/FmTULG

Ovo je dakle GT-I9300I (Samsung Galaxy S3 Neo DUOS) i podaci o njemu, a ovo XFE u GT-I9300RWIXFE oznacava da je za Juznoafricko trziste... Uredno je apdejtovan preko Kiesa cim je kupljen, iako je od starta ulazio u safe mode i pravio probleme ali unazad par meseci (da kucnem u drvo) nikakav problem napravio nije, sve radi odlicno, Android 4.4.4 na njemu koji je daleko stabilniji od 4.4.2, garancija istice krajem ove godine takodje (1 godina garancije nazalost ali i na ustrb cene) i to je to. Sta bi se sad desilo da na njega hocu da upucam neki npr. Slovacki rom sa Androidom 5.0 preko Odina?? Inace uredno sam skinuo sa sammobile XFE rom za njega i cuvam ga za nedaj Boze, ako se nesto ubaguje ili istripuje...

Kapiras poentu, svaki uredjaj je na neki nacin ``kodiran``, ja verujem tebi da mozda ne bi bilo problema da upucam neki od romova sa sammobile za S5 na telefon ali opet, da li cu da izgubim tu garanciju, da li ce pisati 0x1 da je flashovan rom, itd. ... Ne bi bio nikakav problem da je fon van garancije, verovatno bih se igrao i sa raznim drugim romovima ne samo sa stock-om, ali opet jbg, ajd da se strpim koji dan, nedelju, nece sigurno TSR ostati bez 6.0.1 apdejta...

Meni je dakle cilj, u krajnjem slucaju, da dobijem apdejt preko Kiesa a ne da se igram sa Odinom i da moram opet da instaliram tonu aplikacija i gluposti jer cu morati verovatno da ga factory resetujem ili wipe-ujem sve zivo iz recovery-ja da bi to ferceralo kako treba, a ako lepo odradim apdejt preko Kiesa, samo ce da optimizuje aplikacije koje su instalirane, ove ``zalecene`` cu da pokupim opet sa najnovijim izdanjima i instaliram, prethodno uninstalliram stare, puknem Clean Master da obrise posmrtne ostatke i to je to... A da sada opet budzim google nalog, pa podesavam ovo, ono, gubim 3 sata, ma ne pada mi tacno na pamet brate Daume, pa nek je Android 10.0.1 a ne 6.0.1. Evo upravo sam ubio GT-I9195 preko TWRP-a i cekam da se napuni da flashujem CM13 Snapshot i Gapps i da opet sve iz pocetka radim do 4-5 ujutru... O tome ti pricam, ne mogu sa svakim telefonom to da radim nakon flashovanja, a S4 mini (tj. GT-I9195) sam upropastio jebenim xposed-om koji mi je zbrljao sve zivo na telefonu, verovatno nesto nisam odradio kako treba ili prosto jos uvek ga rovi89 nije prilagodio CM13-tici kako treba... Mucio sam se 2 sata da mi se pod sekcijom accounts/google account prikaze Contacts... Skapirao da nece ici tako lako i dovidjenja, eno cim se napuni guram SD karticu, budzim pomenuti rom i gapps od 12.05.2016. i to je to, a to sto cu provesti 3 sata akajuci se podesavanjem kako je bilo i instaliravanjem svih zivih i nezivih aplikacija, jbg, nek mi je za nauk da se ne zaebavam sa usranim xposedom... A lepa je ona opcija da slusas youtube a da je ugasen ekran, zbog koje sam ga najpre i budzio na telefon... Ali problem je sto ne moze da se uninstallira sa telefona kad se jednom flashuje zip...

Zato na kraju krajeva, da ja lepo sacekam sudnji dan kad ce da stigne OTA i dovidjenja, ne cekam ga samo ja, ceka ga masa ljudi u Srbiji, nemaju svi S6tice i S7mice, mada iskreno ne znam koji ce djavo S6tici 6.0.1 Android kad nema slot za microSD i kad nema adoptable storage koji se preko adb shella lako ukljuci uz par komandi... Tako makar ide na S7 a kazu da je ista fora i sa S5 koji ima 6.0.1...

Ma ... dosadio sam samom sebi pisajuci ove redove veruj mi... Nek se tera sve u pm, nedostaje mi ona era fiksnih telefona, dialup modema, 3310tki i tako redom, a ne ovo brate, whatsappovi, viberi, skype-ovi, ludila, sve samo da coveku skrene paznju sa surove svakodnevice i besparice u koju je upala ne samo ova Srbija kilava nego i cela Evropa...

Toliko... A ti odgovori ako mislis da ima mesta odgovoru, tj. ako vec nisam odgovorio samom sebi : )



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.05.2016. 02:24 #618261

status: user
broj poruka: 12785
Gledaš pogrešne stvari, bitna ti je samo varijanta modela, tj ono F u oznaci, i ništa više. Odinom ne možeš ništa da sjebeš, pogotovo garanciju jer ti zvanični ROM ne dira Knox, dakle ne mogu da znaju uopšte da li si stavljao bilo šta jer to nije custom firmware. OTA će da ti radi normalno nakon novog firmware-a nezavisno od Telekoma.

Preko Kiesa ne možeš ništa da uradiš jer si zaglavljen na Telekom romu... U svakom slučaju ne bih očekivao više update-a nakon 6.0.1...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 13.05.2016. 02:54 #618262

status: user
broj poruka: 1368
Ja tebe potpuno kapiram i veruj mi da bih bio najsrecniji da je firma koja je uvezla telefon 2014te u Srbistan uvezla neki sa drugim CSC-om odnosno nekim CSC-om koji nema veze sa nasim kukavnim operaterima...
A sta kazes na ovo, jer definitivno flashovanje roma koji nije namenjen odredjenom CSC-u (Telekomu Svrbija) izaziva sledece: http://goo.gl/ZxokXi ili da citiram :

Warning!!!
Changing the CSC / product code on your Samsung device may invalidate the warranty. It may also invalidate the Samsung Knox warranty for Samsung devices that support Samsung Knox. Furthermore, there is no guarantee that flashing new firmware will work, even when you flash valid firmware.
In many cases, flashing the sane firmware a second, or third, time may work.


Ne bih se igrao jbg, cuvam taj telefon od prvog dana maksimalno, dva puta sam menjao poklopcic za konektore za punjac (USB 2.0/3.0) cim se malo izgrebao hrom odnosno cime vec premazu tu plastiku koja pokriva konektor da bi fon bio waterproof... Stvarno sam picajzla oko njega... I ne bih da mi sutra nedaj Boze crkne nesto, pocne da benavi itd, iz cista mira, a ja odem lepo u ProMobi pa mi onaj makedonac ili sta je vec, a tamo je neko mudo medju serviserima kaze, pa znate vi ste flashovali pogresan rom na vas uredjaj i WARRANTY VOIDED... U prevodu - teraj se iz radnje i ne smaraj nas, sad su u modi burzuji sa S6/S7 (EDGE) telefonima za intervencije... Ej da si video pre mesec i nesto dok sam isao da se cimam za taj poklopcic kako je jednoj milfaci odmah priskocio jedan klinac iz ProMobija u pomoc da joj objasni zasto joj se prikazuju mejlovi u kontaktima... PA CURKO ZATO STO SI SLALA MEJLOVE NA TE MEJL ADRESE, pomislih u sebi, ali jbg, zena je imala nesto zlatno u rukama, da li S6 (EDGE) ili pak S7 (EDGE) pa eto izadjose joj u susret... A mene ispratise ko srpsku vojsku nakon kumanovskog sporazuma 1999.-te... I jos mi vadi SD karticu iz fona (sim karticu nisam ni drzao u njemu) eto, da ruzna drolja puna akni na pultu zadovolji svoju jebenu sujetu... Izvini lutko, ako ti se ne svidja posao, idi bre pod Plavi most ili gde se vec skupljaju takve pa zaradjuj za noc vise nego za ceo mesec grbaveci se sa raznim slepcima i njihovim telefonima, tabletima, i sranjima...

Dakle, do daljnjeg, odustajem, postujem sve sto si ispisao ali jbg, ne gori mi pod nogama, imam CM13 na ovoj igracki od S4 Minija LTE, i sasvim lepo sljaka dok ga necim ne ujebem kao sto sam uradio sa smrdljivim xposedom... A kad fon bude van garancije, ili ce da bude tapnut na kupujempreprodajem za 220-230 evra jer je bukvalno NEOSTECEN i retko ga nosim sa sobom, prosto 5 inca u dzepu mi je malo mnogo, tu mi je eto da citam mejlove, sto poslovne, sto privatne, malo whatsapp, malo viber, a 6.0.1 mi treba da bih formatirao tu 64 Gb karticu u Internal storage preko ADB shella i koristio mnogo brzi ext4 file system za svlacenje torenata a ne da akam laptop za svakakve gluposti od muzike do filmova, pa da opet to uguravam na mob... Prosto smara me vise i to je jedan i jedini razlog zasto cekam 6.0.1. Inace isti mi je kurac da li je na 4.4.2, 5.0 ili 6.0.1 sto se same funkcionalnosti aparata tice. Niti, koliko sam video, su se nesto drasticno izmenjali GUI i ikonice na 6.0.1 kod ovih S5tica koje sam gledao po Youtubetu...

Toliko... Sad ide lepo na ultrapower saving, ne mogu vise da ga gledam, ionako me ceka trpanje aplikacija i podesavanje CM13 na S4 miniju... Pozdrav druze i hvala u svakom slucaju, jbg, nemam muda da te poslusam, bez obzira sto je fon i vec uveliko zastareo ali svojevremeno je bio bomba... Kao i svaki S-nesto kad izadje...

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Gledaš pogrešne stvari, bitna ti je samo varijanta modela, tj ono F u oznaci, i ništa više. Odinom ne možeš ništa da sjebeš, pogotovo garanciju jer ti zvanični ROM ne dira Knox, dakle ne mogu da znaju uopšte da li si stavljao bilo šta jer to nije custom firmware. OTA će da ti radi normalno nakon novog firmware-a nezavisno od Telekoma
::
:: Preko Kiesa ne možeš ništa da uradiš jer si zaglavljen na Telekom romu... U svakom slučaju ne bih očekivao više update-a nakon 6.0.1..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs