Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Problem sa logitech 5.1 sistemom
STRANA 1 OD 1
juninho Problem sa logitech 5.1 sistemom 11.04.2016. 17:03 T63396

status: user
broj poruka: 155
Pozdrav,
Moji verni Logitech Z-540 zvucnici su odjednom prestali da rade. Naime slusao sam muziku na racunaru i posto mi je kompjuter bio u jednoj sobi a ekipa u drugoj, preselim sto sa zvucnicima i kompjuterom u prostoriju gde smo sedeli, povezem sve i ukljucim kad zvucnici ne rade. Ne samo da ne bacaju zvuk nego jednostavno nece da se ukljuce, ne svetli kontrolna dioda na centralnom zvucniku koja signalizira da su zvucnici ukljuceni.
Da li mogu nesto sam da uradim da ih dodatno proverim i da li neko zna dobar servis koji popravlja zuvnicke za PC ili zvucnike uopste gde bi mogao da ih odnesem?
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.04.2016. 17:32 #617177

status: user
broj poruka: 4222
Ako si u Novom Sadu, prijedlog je Mediaplay.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.04.2016. 18:35 #617181

status: user
broj poruka: 9369
A jel si probao drugu uticinicu (produzni kabl)?
:)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Jesam 11.04.2016. 18:40 #617182

status: user
broj poruka: 155
Probao sam direktno u zid da ih steknem i nista...skroz mrtvi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.04.2016. 19:40 #617184

status: user
broj poruka: 3529
Imao sam odavno u pocetku isti problem sa mojim z 5500, kao da su crkli, bez znaka zivota nakon jednog premestanja, da bih zapravo ubrzo provalio da im je crkao osigurac cijom zamenom je sve nastavilo da radi i dan danas bez ikakvih problema.
Osigurac je bio crko jer sam ih iskljucio iz zida dok su bili ukljuceni, pa po ponovnom ukljucenju cao, bar se meni to tada desilo.

Ne znam da li tvoji imaju lako dostupan osigurac. Kod mojih je pozadi na vuferu u vidu poklopca koji se lako otvori sa srafcigerom-odvrne i izvadi osigurac, dakle zamena je jednostavna pa eto proveri i kod tebe.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re 11.04.2016. 20:34 #617187

status: user
broj poruka: 1465
Da i moj drveni genius set ima taj osigurač, isto u par navrata crko zbog igranja sa utičnicom/nestajanja struje.


Black Wolf

:: Imao sam odavno u pocetku isti problem sa mojim z 5500, kao da su crkli, bez znaka zivota nakon jednog premestanja, da bih zapravo ubrzo provalio da im je crkao osigurac cijom zamenom je sve nastavilo da radi i dan danas bez ikakvih problema
:: Osigurac je bio crko jer sam ih iskljucio iz zida dok su bili ukljuceni, pa po ponovnom ukljucenju cao, bar se meni to tada desilo
::
:: Ne znam da li tvoji imaju lako dostupan osigurac. Kod mojih je pozadi na vuferu u vidu poklopca koji se lako otvori sa srafcigerom-odvrne i izvadi osigurac, dakle zamena je jednostavna pa eto proveri i kod tebe
::
:: i7 6700K + Noctua NH-D1
:: GTX980ti Gigabyte G
:: MSI Z170A Krait Gamin
:: Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savag
:: Dell U2515H + LG D2343 3
:: SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: Creative X-Fi Titanium+Z-550
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Sad cu bas da proverim.. 14.04.2016. 15:42 #617277

status: user
broj poruka: 155
Izvinjavam se, nisam bio nekoliko dana na forumu. Ima iza nekoliko srafova tacno da se odvrne panel gde su svi konektori na vuferu.Probam pa cu da javim sta sam uradio.
Hvala puno na sugetstijama


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Nisam uspeo mnogo da uradim... 14.04.2016. 17:06 #617281

status: user
broj poruka: 155
Probao sam da skinem backplate ali ne moze da se izvuce stampana ploca zice su nategnute i knap, samo malo moze da se odvoji i to je to. Usput sam nasao objasnjenje na jedno forumu sta treba da se radi:

`I`ve had my Z-640 apart to replace a fuse.

I had to drill holes in the grill to get to the screws underneath it. It appears the rear section of the grill is screwed down then the actual grill itself is glued in place.

Once the grill is off you can feed a bit more wire through to the rear section so that the rear electronics panel can be accessed. The `cone` you can see through the grill is not actually the sub cone, it`s part of the grill assembly.

The fuse is soldered into the board, covered in heatshrink if I remember. I removed it and soldered in a wired fuse socket.`

Jedini je problem sto nema pojma sa lemljenjem tako da mi nista ne vredi cak i da ga rastavim, mogu samo da beljim u stampanu plocu kao ovca :-)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Cek, cek.... 14.04.2016. 17:14 #617282

status: user
broj poruka: 155
Da nije mozda ovo osigurac na slici, ovaj mali deo iznad kojeg pise: T 1.6a 250v???

http://www.jeff7.com/projects/z-640/inside%20casing.jpg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.04.2016. 17:38 #617283

status: user
broj poruka: 9460
JEste.
Samo ne znam da li je to bas o tog wufera slika. Bas su katastrofalno lose to odradili.
I ja mislim da ti je jednostavno samo ceko osigurac 220V.

Ako nisi siguran sta i kako, rastavi i uslikaj nam.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Jeste bas taj je woofer 14.04.2016. 17:44 #617284

status: user
broj poruka: 155
Evo decko je postavio step by step kako se rastavlja vufer, s tim sto on nije menja osigurac nego ga je nervirala cinjenica da sistem na stand buy-u trosi 6w, pa je tu nesto lemio i zamajavao se :-)

http://www.jeff7.com/projects/z-640/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.04.2016. 17:49 #617285

status: user
broj poruka: 9460
Ako nemas unimer kako bi ga ispitao, nabavi isti 1.6A i zameni ga. Izvuci kabel iz uticnice kada to radis, da ne zasvetlis :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho To sam i planirao 14.04.2016. 18:37 #617286

status: user
broj poruka: 155
Sutra idem do bulevara pa cu svratiti do mikroprinc radnje...nadam se da je do osiguraca i da cu zamenom resiti problem.
Hvala svima jos jednom!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Shit! 15.04.2016. 12:35 #617313

status: user
broj poruka: 155
Jbg ocigledno je da su moji zvucnici stariji model, odnosno neka prva serija modela z-640 tako da nemaju taj osigurac koji se vidi na ovoj slici koju sam ranije okacio :-( ajde neko strucan da mi kaze da li na ovoj stampanoj ploci ima osigurac, posto se u te stvari apsolutno ne razumem. Cisto da znam da li da ga uopste nosim u servis. To je PCB od Z-640

http://www.savel.org/stuff/20061231f.jpg

Unapred hvala!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.04.2016. 12:42 #617315

status: user
broj poruka: 9460
Pa to ti kazem...

Na toj slici sto si okacio mislim da je osigurac taj desno u desnom cosku PCB-a - crni vodoravno stoji ispod tih 4 dioda.
Samo to bi bio osigurac niske struje, trebalo bi da imas i pre trafoa jedan na 220V. Pretrazi, a i ispitaj i taj na toj ploci. Znaci, tu na toj ploci je ispravljacki deo, a u njega ide direkt AC iz trafoa.

Za nekog servisera to je rutinska provera. Proveris iz trafoa da li dobijas AC 12V, pa ako ima ides dalje, preko tog ispravljackog dela na tom PCB-u, preko dioda, osiguraca...
Ma samo unimerom da premeris kabel 220V da li ima neki otpor koji treba da daje sam trafo, ako nema, ili je trafo crko ( njegov termo osigurac ili 220V osigurac topljivi ) i pola posla si odradio :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
juninho Problem sa logitech 5.1 sistemom 15.04.2016. 12:46 #617316

status: user
broj poruka: 155
Ne znam gde da ga trazim, evo ovako izgleda vufer kada sam ga otvorio

http://postimg.org/image/c5pqze13f/



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.04.2016. 12:49 #617317

status: user
broj poruka: 9460
Prati te 4 zice 2xbela, smedja i plava i mora da je tu negde osigurac na njihovom putu. Moguce je i da je u samom kucistu trafoa, ispod tog zastitnog lima, ali to je 5% da je tu.

Slikaj sa svih strana sto bolje mozes, nabij i aparat tu unutra gde idu te zice prema nama. Ne vidi se ovako nista

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs