Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
MSI K9N Neo, problem sa starcem
STRANA 1 OD 1
krkub MSI K9N Neo, problem sa starcem 12.04.2016. 19:50 T63402

status: user
broj poruka: 1006
Komp je radio kada se desio (nenajavljen) nestanak struje. Prvo paljenje - ništa, monitor bez slike, POST-a, ičega. BEZ bilo koje beep kombinacije.
Proverio sam monitor, radi. Grafa (9500GT) takođe radi, kao i napajanje (LC600H). HDD je nov, mesec-dva.
Izvadio bateriju, prespojio `clear cmos` džamper, i sad prvi put dobijam beep kodove: tri kratka. Šifrarnik kaže - RAM. Tri stika, vadio svaki, premeštao (nema prljavštine), K9N Neo sve vreme kuka: tri kratka. Slike na monitoru ni od korova...

Dajte neki hint
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 12.04.2016. 20:15 #617218

status: user
broj poruka: 9380
Hint:
Pogledaj kondenzatore na ploci, da li su naduveni...?


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 12.04.2016. 20:17 #617219

status: user
broj poruka: 587
Probaj svaki stap rama posebno,pa vidi,ako zeza i dalje pozajmi od nekog jedan stap rama i probaj sa njim. Ako i tad zeza,onda je otisla ploca...

AMD Phenom II 960T@3.6GHz
Titan NK35TZ
5GB DDR2
Asus M2N68 Plus
Hitachi 250GB
Samsung 320GB
Powercolor Radeon HD5750
LG W2240S-PN :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG ah ta ploča :( 12.04.2016. 20:35 #617221

status: user
broj poruka: 104
mali off topic

Sećam se kao da je juče bilo, davne 2006 na leto sam kupio tu plojku i 3000+ procesor.

To je navodno bilo tada `best buy`...

Toliko sam bio oduševljen pločom i vrelinom hladnjaka kad se pipne kao i zabadanjem USB portova i PS/2 porta (sve sam mislio da će novije verzije biosa to otkloniti).

I moj kolega je isto to kupio kao `best buy` :)

Šta više, još uvek sam toliko oduševljen njima da ni miša od njih ne bih kupio...

Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zhak @RacaBG 12.04.2016. 20:42 #617222

status: user
broj poruka: 4
Verovao ti ili ne, meni jos uvek gilja ta kombinacija MSI K9N NEO + AMD Athlon64 3000+ (na 1,8 GHz)... Tek` sam pre nekih mesec dana promenio jedan kondenzator, i to preventivno :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Proveri još jednom tu ili neku drugu grafiku u toj ploči. 12.04.2016. 20:48 #617223

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako mozes, pozajmi od nekoga 1 stick RAM-a, povadi postojece pa probaj... 12.04.2016. 20:48 #617224

status: user
broj poruka: 10985
sa ovim. Ako nece, bye-bye eMeSAj.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BobanVrsac Ploča najverovatnije 12.04.2016. 22:19 #617226

status: user
broj poruka: 7
Imao sam sličan problem, doduše varijanta K9N Neo V3, jedna je imala artefakte(grafička i RAM su normalno radile na drugim pločama), druga nije htela da POST-uje, treća je `videla` manje memorije nego što je instalirano( od svih slotova popunjenih uvek je detektovala samo 2GB memorije od instaliranih 4GB, 4X1GB )

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 pre par god doduse v3 12.04.2016. 23:06 #617228

status: user
broj poruka: 446
isti problem nestalo struje i posle toga nista.Probao sve menjao i memorije i grafike svasta nesto ,na oko ploca ok ali nema sanse da se startuje komp. Na kraju posle par dana odnesem kod ortaka da je probamo jos jedanput pre bacanja u kontejner kad ona fercera kao satic, i tako vec nekoliko godina . nemam pojma GREMLINI valjda ili mozda neka oluja na Suncu ili nesto trece .

Probaj za par dana mozda proradi :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 13.04.2016. 08:50 #617232

status: user
broj poruka: 9460
Najcesce ( nebitno joji je proizvodjac ploce, desava se na svim ), kada nece da prijavi memoriju ode FET koji napaja memoriju. Obicno se nalazi u blizini DIM socket-a.

Narvno, moze biti jos milion razloga tog neprijavljivanja i beep-tanja, ali ovo je najcesci. trebalo bi proveriti unimerom pin Vcore u DIM slotu za pocetak.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream 12 13.04.2016. 09:57 #617235

status: user
broj poruka: 791
ja sam ploce MSI-a iz tog doba zvao `lepe crvene` posle su promenili boju (valjda su me culi) i stvari su krenule na bolje
sve sto se nabrojali imao sam prilike da sretnem kod njih plus recimo imam plocu, nije ova ali je isto lepa crvena kod koje nisam mogao da instaliram windows dok je linux prolazio bez problema iako je godinama radila pod winom
ugl su dosta cudljive naravi GREMLINI su prisutni neminovno


ps
moj savet probaj da startujes masinu kad se kazaljke na satu poklope


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub RAM testiran... 14.04.2016. 08:57 #617261

status: user
broj poruka: 1006
... sva tri stika rade normalno.

Kada ih vratih na problmatičnu ploču, scenario (i dalje) isti: tri kratka bipa.
Kao što reče Tortohas: `baj baj emesaj`...


@VMARC
vizuelna provera elemenata na ploči ništa ne pokazuje, sve deluje ok
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs