Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Aplikacija koja stiti oci
STRANA 1 OD 1
miki200 Aplikacija koja stiti oci 26.04.2016. 23:42 T63449

status: user
broj poruka: 99
Deluje kao da nije losa fora ta aplikacija:
http://www.ictvesti.com/instalirajte-aplikaciju-koja-stiti-vase-oci/

Jel probao neko, vredi li instalirati?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 26.04.2016. 23:59 #617668

status: user
broj poruka: 1577
Ima ovo neke logike. Ne treba se fokusirati dugo na objekat ako je najmanje 30 centimetara udaljen od naših očiju.

To ne znači ako sada približite nešto na tu razdaljinu i gledate jedan minut da ćete oslepeti, ali ako u dužem vremenskom periodu to radimo (gledanje u telefon ili nepravilno pisanje) dolazi do oštećenja našeg prirodnog sočiva.

Naime, kada nešto približimo oku, mišići koji kontrolišu sočivo se naprežu i savijaju sočivo kako bi se fokusirali na taj objekat. Ako se nastavi sa ovim sočivo ne može da se vrati u svoj prvobitan položaj već ostaje savijeno i trajno fokusirano na objekte koji su blizu i time se javlja kratkovidost tj. nemogućnost da se posmatraju objekti u daljini.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 27.04.2016. 13:26 #617672

status: user
broj poruka: 4225
Umjesto što palamudiš svaki put, mogao si ponuditi konkretno rješenje.
http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/efikasne-vezbe-za-jacanje-ocnih-misica-i-poboljsanje-vida/

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.04.2016. 14:32 #617673

status: user
broj poruka: 9460
Sve je to tacno.
Ode vid dok si rekao `piksla`. Greska je sto se zna po 5 sati buljiti u monitor bez pauze. Misic oka bukvalno ne radi, jer je oko fokusirano sve vreme na istu razdaljinu.

Treba praviti pauze, cesce skretati pogled i gledati malo u daljinu...trepnuti po koji put :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Пре свега 27.04.2016. 17:18 #617677

status: user
broj poruka: 170
треба научити да се често трепће. Најпре се око оштећује када је суво...


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla aplikacija koja tera na pišanje JE BOLJA .) 29.04.2016. 14:31 #617711

status: user
broj poruka: 612
Sve je više DEBILA a samim tim, vidimo i aplikacija ZA DEBILE.
Sledeća aplikacija koja može biti `korisna` je ona koja će u pola noći iskočiti na ekranu sa sve alarmom u pozadini i ispisati na ekranu: `it`s time to pull your dick out from your underwear and get a pee`!!!

Što da ne, pišaćemo kada nam to mobilni zapovedi!

Da li ima nešto gluplje, ajd? I vi za ovako nešto otvarate posebne teme? Pa da li ste svi sa IQ -50 majku mu? aplikacija koja štiti vid? Jebote, a to što vam razdire memoriju, usporava telefon, troši bateriju jer radi kao proces u pozadini, to što je dosadni baner na ekranu i to što vas smatra debilčinama koje ne znaju ni koliko da razmaknu mobilni od lica, je najmanje bitno? Bitno je da vas upozorava? Pa što onda ne instalirati i aplikaciju koja tera na pišanje u odredjeno vreme? A tek na sranje? Ma jok, najbolje da vam objasni da prvo skinete pantalone i gaće pa sednete na šolju, jel tako?
E sad sam ubedjen da samo 1% normalnih dolazi na ovaj forum, haha!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 30.04.2016. 21:18 #617747

status: user
broj poruka: 1992
Ma sve je to gubljenje vremena, nabavi nesto od ovoga:

https://www.gunnar-optiks.eu/product/desmo-onyx-orange-amber

pocasno vlasnik, i ne da odmara oci neeeegooooooo :)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Micika 15.04.2022. 09:41 #675222

status: user
broj poruka: 1043

Jel si ozbiljno mislio za ovo kad si pomenuo gunnar? Ja na kratko probao jedan drugi model ali otprilike ista amber stakla ista namena pa ajde da bar imam tebe da napadnem ako su prodaja magle iako bas nemas veze sa kupovinom :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Micika 23.04.2022. 05:07 #675388

status: user
broj poruka: 7761
Koliko je tebi dosadno, oziveo si temu iz 2016te godine...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: Jel si ozbiljno mislio za ovo kad si pomenuo gunnar? Ja na kratko probao jedan drugi model ali otprilike ista amber stakla ista namena pa ajde da bar imam tebe da napadnem ako su prodaja magle iako bas nemas veze sa kupovinom :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Lakse tako nego 23.04.2022. 09:59 #675390

status: user
broj poruka: 1043

Da sam otvarao pricaonicu sa micikom i da ga pitam nesto da niko ne čuje

Dovoljan je onaj jedan sa idejama o dedicated temama i udvaranju kad vidi nekog da se javio

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.04.2022. 15:17 #675394

status: user
broj poruka: 1992
imam negde te naocale (fotke kutije mi nisu pri ruci trenutno, ali se mogu dobaviti), dobio ih na poklon (nesam ih sam biro), koristio neko vreme i batalio, u pocetku su radile svrsi, kasnije je primeceno da je dnevno svetlo sve vise i vise manje gotivno za oci, radile su neko blago uvecanje, manje naprezanje ociju i filtriranje plavog svetla, ali po istrazivanju `strucnjaka` opticara ( oni sto prodaju naocale i rade preglede za njh, behu malo zavidni jer ono sto su mi nudili nije bilo ni pribliznog kvaliteta i lakoce ), konstatovano je da nemaju dioptriju, verovatno je neka zakrivljenost stakla u pitanju, ima sigurno boljih modela

na kompu mi je brightness, oko 40%, kako kad, (cat /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness
286 - 379 od 937 max)
i redshift -O 3700 i vise nego dovoljno, a ko bas boluje za necim boljim, neka dalje istrazuje

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam, meni ne smetaju, prija mi to uvecanje 23.04.2022. 17:51 #675395

status: user
broj poruka: 1043

Jer sam bio na granici da ne mogu na 4m da radim na 50inch ekranu, jednostavno mi napor bio bez naočara.

A sve što sam nesto pitao i čitao ljudi zadovoljni, progledali, bolje spavaju a da ne malerisem ja evo nema glavobolju od kad ih nosim, a imam migrene po 3 dana bez prestanka ovako, nepodnosljivo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.04.2022. 18:49 #675396

status: user
broj poruka: 1992
vidi da ovako nesto dobavis:

https://www.amazon.co.uk/HOMIEE-Rechargeable-Bluetooth-Pressure-180%C2%B0Foldable-Vibration/dp/B07SBXX36N?ref_=ast_sto_dp

imam slican (malo stariji) model, najbolji je mod 3 ili kako su ga vec zaveli, bez muzike i grejanja, samo masaza, posle 15 ili 20min. ne secam se tacno, koliko traje tretman, kao nov covek, jedno punjenje bez problema izvlaci oko 7 dana, lepo se savija u torbicu, staje maltene u dzep, obrises znoj na kraju i spreman za naredni tretman .)

edit:
neki modeli imaju i mogucnost pustanja licne plejliste, samo da ne bude ovog tipa:
Dio - Rainbow In The Dark (Official Music Video)
https://youtu.be/PrBUjXaRSUQ?t=116
mada i ono cvrkutanje pticica sa kojim dolazi nije lose

edit2:
ovako nesto pre:
Donz - Magic Africa (Original Mix)
https://youtu.be/qgcSS_2TU70


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs