Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Dakle ovaj Samsung je samo takva banditska druzina
STRANA 1 OD 1
dbqp Dakle ovaj Samsung je samo takva banditska druzina 03.05.2016. 20:10 T63477

status: user
broj poruka: 1368
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/

2016-05-03
Croatia (T-Mobile)
6.0.1
G900FXXU1CPD3
G900FCRO1CPD2

2016-05-03
Macedonia (T-Mobile)
6.0.1
G900FXXU1CPD3
G900FMBM1CPD2

2016-05-03
Montenegro
6.0.1
G900FXXU1CPD3
G900FTMT1CPD1

Pa sta je moj telefon? za Avganistansko/Azerbejdzansko/Turkmenistansko/Uzbekistansko trziste (inace Telekom Srbija - TSR). Daju prioritete nekim Crnim Gorama, Makedonijama propalim i novopecenoj clanici EU Rvackoj a mi cemo da visimo do Juna ocigledno. Pa nerealno koliko su nerealni.

http://goo.gl/zb7c2H




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 03.05.2016. 22:11 #617898

status: user
broj poruka: 2155



Sto jednostavno ne back-up stari firmware ili skines ovaj posledji za TSR i stavis ovaj novi za Crnu goru. Telekom Srbija je vlasnik i u Crgnoj gori.

Evo ti dokaza :

https://www.mts.rs/otelekomu > pa na kraju strane ` Nasi sajtovi ` > mtel Crna Gora ( http://www.mtel.me/ )

sto znaci da ako radi u Crnoj Gori mora da radi i kod nas a ako kojim slucajem ne radi vratis se na stari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: re: 04.05.2016. 09:17 #617906

status: user
broj poruka: 1368
Mtel je jedini srpski mobilni operater u BiH i Crnoj Gori kojeg drzi domaci mts, odnosno nas telekom, pa s obzirom na to da su gore navedeni apdejtovi iskljucivo za T-Mobile u hrvatskoj i makedoniji koji izmedju ostalog drzi ceo crnogorski telekom i jedan je od tri mobilna provajdera u cg, verovatno im se to odnosi na crnogorski T-mobile a ne na mtel ili crnogorski ogranak telenora, tako da upisivanjem tog roma mogu da napravim samo stetu na telefonu.
Nista ne preostaje nego gorak ukus u ustima nakon ovakvog samsungovog tretmana mnogo veceg trzista, a poznato je da nas mts nudi najpovoljnije uslove prilikom kupovine samsungovih flagshipova, uz ugovor na 3 godine, tako da definitivno nas ne fermaju 2%.
Zato ce iduci telefon biti, kad dodje vreme, neki Xiaomi, neki Huawei, nesto sto bude aktuelno i brzo, jer dosta mi je iPhone-izovanog samsunga, pogotovo S6 i S7 koji su mi smesni uredjaji i blede kopije necega sto provereno dobro radi a to je iPhone, iako sam licno vise za android i za tu neku zamisljenu slobodu koriscenja istog, nego za iOS, mada opet osecam da bih se odusevio kad bi mi u rukama bio jedan primerak metallic gray iPhone-a SE i da bi ubrzo prestalo da me nervira sto mora sve da ide preko iTunes-a. Ako vec bacam pare, da ih bacim na nesto sto ce uvek da fercera kako treba i da slusa kako treba a ne na plastikanere ili ove zastakljene igracke koje jednim ozbiljnijim dropom na tvrdju podlogu postaju gomila staklica i ruzna uspomena na nekad velikog igraca u sektoru mobilne telefonije. Pukao je Siemens, pukao je Ericsson, pukla je i Nokia, a svi su se svojevremeno nesto zaletali i pravili neke ludorije od uredjaja, a tako ce verovatno i samsung, jer prosto to vise nije telefon, to je statusni simbol za nekoga ko ni ne zna sta je android, nego mu je bitno da isijava zlatnu ili srebrnu svetlost kad ode u neki klub uvece ili u neki fensi kafic preko dana sa drustvom. A iPhone je sve to isto - s tim sto iPhone za razliku od ovih igracki RADI SVOJ POSAO.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox A mozda 04.05.2016. 09:41 #617913

status: user
broj poruka: 1389
nesto treba da dostave nasi iz Telekoma da se kustomizuje ROM, pa po obicaju...

Sumnjam da je hardware razlicit i da bi ROM od MN/CRO nesto pokvario na tvom telefonu...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: A mozda 04.05.2016. 13:06 #617924

status: user
broj poruka: 1368
A mozda sta? Izvini, ali ne bih stvarno da nipodastavam tvoj odgovor, s obzirom da je sve moguce, ali ako ce MTS da ih uci kako se pise ROM za njihove uredjaje onda stvarno nemam komentar za raspali Samsung. Hajde da je slucaj kao sa T-Mobile (ili lupam Americkim operaterima) gde svaki u svoj ROM obavezno zbudzi neki bloatware i sl. glupost, pa da to moraju da integrisu u svaki apdejt OS-a, ali ovde nema sta ni da se oduzme ni da se doda, telefon je otkljucan, radi sa svim karticama (VIP, MTS, Telenor), samo sto je eto uvezen za Telekom Srbija a ne za ova dva operatera...
I dalje sam pri svome a to je da smo poslednja rupa na svirali sto se tice tog smrdljivog Samsunga i da 6 miliona stanovnika koliko ima ova zemlja (skoro bili izbori, toliko otprilike valjda zivi ovde naroda) nije jelte zasluzilo taj oficijalni 6.0.1 rom nego eto tamo neki Hrvati i njihov T-Mobile (koji je sve samo ne njihov) kao i Makedonci i Crnogoroci jesu...
Ok, neka A.V. proda lepo Telekom tom T-kondomu pa da i mi Srbi imamo redovnije apdejtove svojih flagshipova tamo negde u buducnosti, ionako sve bolje radi kada stranac upravlja, npr. na lokaciji gde stanujem MTS ne da ima ubedljivo najgori prijem signala nego je to ravno katastrofi. VIP full, Telenor - onako, ali skoro kao VIP.
Uglavnom, ne gori mi pod nogama za 6.0.1 jer ga vec imam u obliku CM13 na jednom dosta slabijem aparatu ali makar za njega redovno stizu apdejtovi jednom mesecno i lepo radi adoptable storage, koji nece sigurno biti ni ponudjen na S5-tici i time sam se sebi po.rao na nogu sto sam jurio ko lud da uzimam 64 GB UHS-I karticu jos pre pola godine dok cene nisu poletele u nebo u E**i-ju. Makar dobih 8GB Kingstona USB 2.0 flash za dz, tj. za neku sicu, i poklonih majci da moze da ga puni raznim spamom sa posla : )



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 04.05.2016. 20:22 #617948

status: user
broj poruka: 4016
Pa sto ne skines neki od ponudjenih i instaliras kada nece bas nista da mu bude?

Nije do samsunga vec do telekoma tj nasih operatera.

Inace to za signal zavisi od kraja, supruga presla iz telenora u mts jer je u Jagodini imala vece sanse da privuce grom nego signal kad pocne da juri po dvoristu, a ni kod mene na poslu nije nista bolja situacija, mts super, vip onako, telenor nula..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 05.05.2016. 21:00 #617982

status: user
broj poruka: 2155



Vidi ovako posto ja imam prastari samsung galaxy ace 2 i verziju, i isto tako sam se zezao sa ROM-ovima, probao sve i svasta i telefonu nikad nista nije falilo, na kraju sam zavrsio sa Austrijskim rom-om koji mi je najvise odgovarao jer nema bloot ware, telekom stavlja svoje aplikacije kao i telenor i T-com.

Jedino mozes da kazem da napravis stetu je da ti telefon ne bude u mogucnosti da nadje mrezu i to samo ako izaberes rom koji nema evropski standard (npr. Indija, Australija, UK i te cudne zemlje sa svojim standardima ). Bilo koji rom evropske zemlja sa iso standardom ce da ti odgovara, razlika u rom-ovima je samo u bloot ware.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs