Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Probook 4520 se restartuje par s posle paljenja...!?
STRANA 1 OD 1
Oddworld Probook 4520 se restartuje par s posle paljenja...!? 10.05.2016. 02:17 T63494

status: user
broj poruka: 61
Znaci, lap se ugasi i pocne opet da se pali i tako u krug. Prvi put kad se ostavi malo moze i da digne sistem ali se opet ugasi posle min i onda po koji sekund se pali i u krug. Pre par dana sam menjao pastu i temperature su ispod 50c.. Sta moze da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca .... 10.05.2016. 06:36 #618114

status: user
broj poruka: 163
Da li se to desavalao pre zamene paste?
Resetuje se nakon toga sto si ti menjao pastu ili posle?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 10.05.2016. 08:08 #618115

status: user
broj poruka: 9381
Najbrze ti je da proveris hard disk, nekim programom za dijagnostiku, tipa HDD Sentinel.
Da li se gasi uvek na istom mestu prilikom podizanja sistema?
Ako si sam menjao pastu, uzmi i rasklopi ga ponovo i i sastavi. Mozda nesto nisi ukljucio kako treba.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 .... 10.05.2016. 09:35 #618120

status: user
broj poruka: 938
probaj u safe modu da deinstaliras drivere za graficku pa vidi da li ima promena.Ako ne skini ponovo hladnjak i proveri kakav je otisak na pasti, da li je dobro legalo, a obavezno proveri ako ima termalpad ( zvaku) , ako si stavio pastu umesto njega on bi mogao da bude uzrok.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 10.05.2016. 13:36 #618126

status: user
broj poruka: 853
imao sam slican problem na laptopu pre par dana, na hp isto ali elitebook. updejtuj bios, mislim da mi je to resilo problem, posto ono sto sam nasao na google, nesto wake on lan da se disableuje nije radilo. Ovo je ako ga ti ugasis i onda se sam upali, ali sad skapirah da nije isti problem bio. Al probaj ovo sto napisah.

pozdrav

MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850 2GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/ViewSonic 22`/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld Re na reove 10.05.2016. 17:38 #618130

status: user
broj poruka: 61

Hvala svina na odgovorima! Poceolo je 3 dana posle promene paste, do tada sve normalno i sa temperatutama. Samo je jednom upalio win, ne staje ba istom mestu, jedva da prikaze sliku i odma se restartuje. Ne moze ni u bios da udje-ne stigne. Hd sam izvadio i povezao na desktop i radi normalno mada cu proveriti jos programom ali nije do hdda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld Re 10.05.2016. 17:45 #618131

status: user
broj poruka: 61
A pre promene se gasio samo kad se pregteje, kad prebaci 70 koji stepen, sto je postalo cesto, samo od worda i ffa sa puno tabova.
Nije do sklapanja jer kazem da je radio kao nov, tih i hladan par dana posle promene, a nista ja tu bisam ni skidao posebno. Jedino sam smnjao na pastu da je prelila malo pored pa pravi neki spoj sto ne bi trrbalo ali msm da je pasta izolator i na prvi pogled se ne vidi nigde pored sinka da strci pored cipova..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako si priključio ventilator, 10.05.2016. 17:46 #618132

status: user
broj poruka: 4228
da li možeš negde da proveriš memoriju? Trebalo bi da na tom ekranu, pre nego što bljesne i restartuje se, ispiše razlog restartovanja.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld .. 11.05.2016. 00:41 #618143

status: user
broj poruka: 61
Hvala ali evo, proverio memoriju - probao bez jednog pa bez drugog modula, isto. Ventilator prikljucen i ok je. Probao i bez hdda, sve isto, ne moze ni u bios da udje posto ugasi jako brzo. Nikakva poruka se ne vidi, samo ugasi kao da nestane struje. Ja sumnjam na regulator napajanja ili tako nesto. Ili ako je procesor i grafa dugo pre zamene paste bili pod velikim temperaturama da su popustili tj jedno od njih..?

http://postimg.org/gallery/ijbqlqlu/2c0ceca3/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: .. 11.05.2016. 09:14 #618151

status: user
broj poruka: 163
Ovde ces tesko dobiti precizan odgovor, p[osto moze da bude 100 stvari. Najbolje u neki servis ovako mozemo samo na pamet da pricamo. Meni lici na neki hladana lem. Zbog povisenih temperatura, najcessce dolazi do deformacija. Usled njih neki do lemova popusti ne ostavaruje se dobar kontakt. Problem je u glavnom resiv.


:: Hvala ali evo, proverio memoriju - probao bez jednog pa bez drugog modula, isto. Ventilator prikljucen i ok je. Probao i bez hdda, sve isto, ne moze ni u bios da udje posto ugasi jako brzo. Nikakva poruka se ne vidi, samo ugasi kao da nestane struje. Ja sumnjam na regulator napajanja ili tako nesto. Ili ako je procesor i grafa dugo pre zamene paste bili pod velikim temperaturama da su popustili tj jedno od njih..?
::
:: http://postimg.org/gallery/ijbqlqlu/2c0ceca3/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld Vazi, hvala 11.05.2016. 10:44 #618154

status: user
broj poruka: 61


Onda gde mogu da nosim na servis da me ne oderu u BG-u..? Pre svega sto je stari laptop i ne znam koliko vredi popravljati..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: Vazi, hvala 11.05.2016. 12:58 #618159

status: user
broj poruka: 163
http://goo.gl/yMRb5f

Ovo je ok lik i cene su mu razumne, i to radi posteno. Ako se ne ispalti popravka ili ne moze da se popravi on ti i kaze.


::
::
:: Onda gde mogu da nosim na servis da me ne oderu u BG-u..? Pre svega sto je stari laptop i ne znam koliko vredi popravljati.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld .. 11.05.2016. 14:32 #618166

status: user
broj poruka: 61


Hvala vam, zvacu videcu..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Serviser iz jedne beogradske firme 11.05.2016. 22:48 #618181

status: user
broj poruka: 4228
mi je dao savet kada sam bio u sličnoj situaciji. naime, predložio je da isključim taster za uključivanje laptopa (obično uski trakasti kablić) i da probam kratkim spajanjem pinova na matičnoj ploči da uključim. I bio je u pravu. Problem je bio ne do tastera koji uključuje ili kablića, već do samog konektora. Na laptop je prosut sok, osušio se i posle par dana šećer ili šta već, je počelo da čini svoja čuda. Prebrisao sam temeljno kontakte u konektoru alkoholom i posle par sati sve je radilo kako treba . I dan - danas radi.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld Javljanje! 25.08.2016. 21:13 #622753

status: user
broj poruka: 61
Probao sve to, nosen kod tog servisera sto ste rekli na zvezdari, ni on nista, nereseno.. Znate jos nekoga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Javljanje! 27.08.2016. 10:41 #622811

status: user
broj poruka: 914

Imas mail

:: Probao sve to, nosen kod tog servisera sto ste rekli na zvezdari, ni on nista, nereseno.. Znate jos nekoga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs