Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Bios chip ili programiranje
STRANA 1 OD 1
MilosNBG Bios chip ili programiranje 04.07.2016. 23:09 T63692

status: user
broj poruka: 1586
Pozdrav kolegama

Imam plocu Asus P5VD2-MX, matora ali fino radi. Tj radila do pre par dana kad aje fupgrade bios-a krenuo po zlu i sada ploca niti postuje, am nista, zvuci kao da se konstantno resetuje. Pitanje za znalce - ima li ko od kolega ili da ima bios chip od neke vrisnule ovakve ploce ili pak programator da upise novi bios van ploce, i koliko bi to zadovoljstvo kostalo? Jes matora ali mi zao da je bacim, sasvim solidno radi za igrice i net za matorce.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile e jbg, za malo. 05.07.2016. 05:55 #620532

status: user
broj poruka: 9460
Bas sam sada kopao po furdi i nasao sam slicnu.
Ova:
Asus P5RD2-TVM
Secam se da sam imao problema da iskopam BIOS za nju i nasao 2 komada, jedan sa Asus sajta, ali nije identican model 100% i neki modifikovan kineski ( zakljucio po logo-u kada sam flesovao i radilo sve ok ). Ploca u medjuvremenu crkla...

Ako se niko ne javi par dana, nije problem da izvadim BIOS i posaljem da probas. Vrlo moguce da su isti ili jako slicni i mozda proradi.

Bios cip je PM49FL004T-33JCE LPC Flash Memory. Nisam siguran da li je 2 ili 4MB.

P.S. Naravno, 0din bi te kostalo :)

EDIT: Sada tek vidim da su potpuno razliciti chipsetovi, moja ATI RADEON XPRESS 200
ULI M1575

tvoja VIA P4M890
VIA VT8237A

Moja ne podrzava C2D, tvoja da.
Ne znam...teko da bi proradilo, ali ko zna. Imao sam slucajeva sa GB plocama, p35 i p45, BIOS cip sa jedne na drugu bez problema, ali ova razlika mi je malo previse velika :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.07.2016. 09:19 #620536

status: user
broj poruka: 3345
Ploca ima Crash Free BIOS, po uputstvu.
Postoje dve opcije. Da stavis BIOS na disketu ili da narezes na CD. Mozes na neki RW, ako imas, da ne trosis CD, a i probe radi. Ploca bi trebalo automatski da prosalta izmedju flopija i CD-a, da vidi da li ima BIOS. BIOS mora biti u .ROM formi. Npr. P5VD2MX.ROM.

Probaj.

I proveri na samoj ploci oznaku da li imas SE ili obicnu verziju.



_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 05.07.2016. 14:18 #620539

status: user
broj poruka: 1586
gilopile - hvala u svakom slucaju, kao da si mi resio problem :) Igrao sam se ranije sa zamenama chipova, nesto uspe, nesto ne uspe, cak sam i za ovu imao jedan stari bios chip, od pojma nemam koje ploce ali iste oznake, medjutim ploca na kojoj je vrisnula pa nisam mogao ni njega makar `pogresno` da fleshujem pa da ga ubacim na ovu.

nexus2000 - pokusavao i jos nista, i dalje pokusavam jer nisam uopste siguran da li cd i flopi rade kako treba sada, no probavacu i dalje, pa cemo videti. Ono sto za sada mogu da primetim je da uopste ne poziva ni optiku ni flopi pri paljenju. Proverio sam, obicna je, nije SE varijanta.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.07.2016. 15:34 #620540

status: user
broj poruka: 9460
Ponudi ovom liku parsto din i uzmes. Ako je ispravna, super, a ako ne, izvadis cip i bocnes na tvoju.

http://goo.gl/HqNAl4

Ako neda ispod 800, imas ovu :

http://goo.gl/CIKy3v

Jbg, sta je tu je.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 06.07.2016. 10:16 #620572

status: user
broj poruka: 1586
Hvala kolegama jos jednom, uzecu jednu od ovih ploca pa cemo videti, svakako ce od dve ispasti jedna dobra :)


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs