Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Excel problematika
STRANA 1 OD 1
sawitch Excel problematika 07.07.2016. 09:12 T63710

status: user
broj poruka: 667
Pozdrav drugari. Interesuje me da li je moguce uraditi sledece:

Imam jednu kolonu sa brojevima. Neka bude N:N i u njoj su brojevi jedan ispod drugog sledeci: 951 953 184 itd.

Nakon toga imam drugu kolonu gde su neki od tih brojeva. Recimo K:K i tamo imam 951 i 953.

Sada zelim da mi u trecoj koloni izdvoji takodje jedno polje ispod drugog brojeve iz K:K koji su sadrzani u N:N koloni. Kako?

Ako ne mogu svi, mogu u jedno polje samo jedan broj iz K kolone koji se sadrzi u N:N pa cu ja razvuci formula na celu kolonu.

Valjda sam bio dovoljno jasan. Pokusao sam :)

Hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 07.07.2016. 09:59 #620649

status: user
broj poruka: 2270
Najbolje da napraviš VBA skiptu. Odvoji pola sata da jednom shvatiš kako to radi i onda ćeš ovakve probleme rešavati za par minuta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 07.07.2016. 15:24 #620666

status: user
broj poruka: 1620
@Dragg
Razmisljanje je delimicno na mestu, ali sta u slucaju da se nadje u okruzenju gde koriscenje skripti nije dozvoljeno, dok u Excel-u mozda vec postoji funkcija koju bi mogao da iskoristi?

@sawitch
Shvatio sam sta trazis ali nisam siguran kako to resiti, a da se poredjene vrednosti ne nalaze u istom redu. Definitivno ces morati da koristis kombinaciju vise funkcija (npr. (v)lookup + jos nesto).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 08.07.2016. 06:58 #620683

status: user
broj poruka: 667
Pozdrav.

Na zalost u firmi ne mogu da koristim skripte iako sam zainteresovan sada to da naucim...

I dalje mi je otvorena problematika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Excel 08.07.2016. 10:56 #620688

status: user
broj poruka: 1234
Ne može to da se odradi u Excelu.
Prebaci tabele u neku bazu (a Access može direktno) i piši program.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce Re: Excel problematika 08.07.2016. 13:25 #620701

status: user
broj poruka: 68
@miki069
Može Miki. Gotovo bilo kakva manipulacija sa podacima koja ti padne na pamet, može da se odradi u Excel-u. Za ovakve slučajeve VBA je mnogo zahvalniji, preko f-a je komplikovanije.

@sawitch
Ako ti bude aktuelan problem do večeras ili sutra prepodne, odradiću ti ja. Trenutno sam zauzet.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 08.07.2016. 19:40 #620718

status: user
broj poruka: 667
@Efidforce
Aktuelan problem delimicno. Resio sam peske preko jedne hideovane kolone sa 1 ili 0 ako se sadrzi tamo pa onda formula u polju i razvukao do kraja. Ali sada me bas zanima kako se ovo moze odraditi. Probao sam preko lookupa ali nisam uspeo.. Hvala ti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 08.07.2016. 21:40 #620726

status: user
broj poruka: 503

Ne razumem se u excel, ali ti nadjoh nesto ako si na to mislio https://www.youtube.com/watch?v=UVqJAyfk4JU


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch @gatekeepet 08.07.2016. 22:26 #620731

status: user
broj poruka: 667
Ovo bi trebalo da je to. Sutra cu da pokusam na poslu.. Hvala!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 08.07.2016. 22:59 #620733

status: user
broj poruka: 503

Np..Probaj u google upishi excel compare two columns ,ili excel find duplicates in columns za vishe primera

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce .... 09.07.2016. 13:02 #620753

status: user
broj poruka: 68
Ako pretpostavimo da se u koloni K nalaze brojevi koje treba uporediti sa brojevima iz kolone N, a želiš da se duplikati prikazuju u koloni L, onda se u prvoj ćeliji L1 upisuje sledeća formula:

http://pastebin.com/KHCzufH2

Ista formula kao na linku gatekeeper-a, osim što umesto zareza treba staviti tačka-zarez, zbog regionalnih podešavanja.

Formulu treba razvući na sva sledeća polja L2,L3,L4, itd. Minimum je onoliko koliko je dugačak niz iz kolone N.

Nedostatak ovakvog prikaza rezultata je što se u koloni L prikazuju duplikati samo u onom redu koji se poklapa sa duplikatom iz kolone K, tj. kolona izgleda `razbijeno` Ako ti to ne smeta, onda se tu priča završava.
Ako želiš da se duplicirani brojevi prikazuju jedan ispod drugog, onda idemo dalje...

Npr. hoćes da se duplikati u nizu prikazuju u koloni M. U tom slučaju će kolona L biti TEMP(Hide) kolona. U ćeliju P1 ubaciš sledeću formulu:

http://pastebin.com/9TuL9mmM

VAŽNO: Posle unosa formule u ćeliju M1 potvrdu izvršavaš sa Ctrl+Shift+Enter. Nikako samo sa Enter. Ceo izraz će biti uokviren sa kukičastim zagradama. Onda formulu možeš da razvučes na ostala potrebna polja u P koloni.

To bi valjda bilo to...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch ... 09.07.2016. 16:45 #620759

status: user
broj poruka: 667


Bog ti dao srecu i zdravlje!!!!! Hvala puno! Naucih svasta!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce .... 09.07.2016. 21:19 #620765

status: user
broj poruka: 68

Hvala... :)

Inače, u poslednja dva pasusa su mi se potkrale dve nazovi slovne greške. Ne govori se o koloni P nego M, tako da pravilno rešenice glase:

`U ćeliju M1 ubaciš sledeću formulu:`
i
`Onda formulu možeš da razvučes na ostala potrebna polja u M koloni.`

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sawitch Evo nastavka.. 17.07.2016. 21:35 #621114

status: user
broj poruka: 667
Nastavak problematike :)

Ako u koloni A imam sledece:

A3: `00803620`
A6: `00803650`
A8: `00803660`

Kako to sloziti redom u kolonu B?

Moram formatirati sve kao tekst zato sto ima dve nule ispred broja (mora tako). Kako to sortirati da ide redom?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs