Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
HG532e kao LAN Switch
STRANA 1 OD 1
srdoch HG532e kao LAN Switch 07.07.2016. 15:33 T63711

status: user
broj poruka: 1261
Nedavno pređoh na VDSL pa mi je ostao stari ADSL ruter HG532e od kojeg sam želeo da napravim WiFi AP kao i LAN switch kako bih pokrio drugi deo kuće gde mi signal od VDSL rutera ne dopire. Uspeo sam skoro sve što sam zamislio, WiFi radi i pokriva taj deo kuće ali problem je u LAN konektorima. Kao što znate na telekom ruterima portovi 1 i 4 služe za internet dok su 2 i 3 konfigurisani za IPTV. Pošto mi je sada IPTV na VDSL ruteru hteo sam na ovom HG532e sva četiri porta da konfigurišem da rade kao LAN switch ali ne znam kako to da izvedem. Nigde nisam pronašao kako se konfigurišu LAN portvi. Trenutno mi rade portovi 1 i 4, s tim što preko porta 1 dovodim net cross kablom sa VDSL rutera a na port 4 mogu da nakačim neki komp. Na portove 2 i 3 kada priključim komp nemam internet, što je i logično jer su namenjeni za IPTV. Zna li neko kako ovo da rešim?

Ako je bitno, sve što sam radio sa ADSL ruterom je da sam ugasio DHCP server i promenio mu IP adresu kako ne bi dolazio u konflikt sa VDSL-om. TNX

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pogledaj 07.07.2016. 16:34 #620668

status: user
broj poruka: 4228
mislim da su podesavanja za NAT, nesto kao VLAN. Trebalo bi da nisu striklirani portovi 2 I 3. Takodje, iskljuci DHCP server.

EDIT: Ja imam Pirelli JetSpeed i tu se podešavajima za LAN nalazi VLAN binding gde je portovima LAN2 i LAN3 dodeljena IPTV funkcija. Vratiš im podrazumevanu funkciju i isključi DHCP server.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Pogledaj 07.07.2016. 23:53 #620681

status: user
broj poruka: 1261
Auuu jbt otelio sam se dok nisam našao gde je. Nažalost nije kao na tvom JetSpeed-u ali hvala na savetu u svakom slučaju. Bar si mi ukazao u kom pravcu da idem. Nalazi se u sekciji WAN i to tek kada otvoriš opcije profila za internet kojeg treba selektovati u listi WAN konekcija. Prvo treba raskačiti portove 2 i 3 sa IPTV profila i nakačiti ih na Internet profil. A za DHCP sam napisao još na početku da je deaktiviran.
Hvala na smernicama još jednom. Uspeo sam da napravim od ovog ADSL rutera 4-port LAN switch i WiFi AP.

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

:: mislim da su podesavanja za NAT, nesto kao VLAN. Trebalo bi da nisu striklirani portovi 2 I 3. Takodje, iskljuci DHCP server
::
:: EDIT: Ja imam Pirelli JetSpeed i tu se podešavajima za LAN nalazi VLAN binding gde je portovima LAN2 i LAN3 dodeljena IPTV funkcija. Vratiš im podrazumevanu funkciju i isključi DHCP server
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nema na čemu. 08.07.2016. 18:44 #620713

status: user
broj poruka: 4228
Nisu isti ruteri, a i skoro je bilo slično pitanje, ali je ostalo bez odgovora (čini mi se).

Bravo za to što si napisao rešenje problema.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs