Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Bar kod skener
STRANA 1 OD 1
Kimikus Bar kod skener 20.07.2016. 18:01 T63753

status: user
broj poruka: 75
Pozdrav!

Potreban mi je sistem za pracenje alata u firmi, na primer za svaki alat se odstampa kod, koji se ocitava skenerom, koji to prebacuje u fajl u npr. ekselu, koji je u serveru u ofisu. U fajl se ubacuju i podaci ko je zaduzio alat i na koji vremenski period?

Da li se neko od forumasa susretao sa ovim? Predpostavljam da je sistem isti pri pracenju paketa u posti...
rucni citaci su odprilike 34-50 dolara, tako da to nije neki problem, zanima me softverski deo...
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Pa..... 20.07.2016. 22:00 #621308

status: user
broj poruka: 997
Tesko da to radi tako. Potrebna je aplikacija koja ce sadrzati bazu podataka alata, kao i bazu podataka radnika koji uzimaju alat.

Kada neko ime uzme alat ti skeniras i zaduzis ga, i naravno u svakom trenutku mozes videti i otstampati listu ili pak napraviti izvestaj koji ces gledati u excelu (to se dogovori sa programerom).

Za ovu rabotu ti treba neki programer a vrlo je moguce da ima gotovih resenja da se kupe ali zajsta ne znam gde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Excell 21.07.2016. 08:00 #621319

status: user
broj poruka: 6643
Raspali excel to ne može da izdrži, kod iole većeg fajla - baze, videćeš i sam. Namerno je tako napravljen. Aplikacija mora biti najmanje u accessu a profesionalno, u sql-u.
Tačka.
AKo može da radi u excelu (a može) onda ti i ne treba jer se radi o par alata, da ne kažem da možeš da ih pamtiš, ali, ...

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kimikus re 21.07.2016. 10:25 #621324

status: user
broj poruka: 75
Znam za vece baze, zvace pola sata i to samo 64bit varijanta hoce da ih otvori. Nije mala kolicina, gomila alata lako dobija noge p, plus se ne zna kad je koji otisao na servis i gde...isto je i sa vozilima.

Treba mi gotov program, da odmah moze da se koristi, pravljenje nije opcija...



:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Dobra ideja 21.07.2016. 14:49 #621333

status: user
broj poruka: 261
Ali bih ipak prepustio nekome iz IT tvojr firme da se bavi time.

Npr. Kako misliš da se nalepi bar kod stiker na okasti kolenasti ključ 8-9mm a da traje više od jedan dan.
Prvi dan će da se isprlja da ne može da se čita, drugi dan će da se pocepa...

Dalje je veoma prosto, kako su več rekli baza podataka sa korisnicima i sa alatima ukrstiš itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.07.2016. 15:04 #621334

status: user
broj poruka: 1991
http://almyta.com/abc_inventory_software.asp

ABC Inventory software is an absolutely free inventory software for small and mid-sized businesses. There is no limit on number of records in the database. There is no limit on a number of workstations, it can be installed on.

Internal Inventory Labels with barcodes support
Barcode scanning at receiving
Barcode scanning at loading and shipping
...

http://tinyurl.com/hnwhepj

svasta nesto nudi za DZ.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kimikus :D 21.07.2016. 16:30 #621338

status: user
broj poruka: 75



Niko nece da stavlja kod na svaki pojedinacni kljuc :D Sve je u setovima, stiker ide na vrh i unutar kutije alata. Nikad ne bi uspeli da popisemo sve :D Ja sam IT u mojoj firmi, izmedju ostalog.


Videcu sta je ovo Micikino...Hvala Micika.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 22.07.2016. 22:56 #621413

status: user
broj poruka: 2155



A da sklopis ugovor sa nekom nasom firmom za pravljenje programa specializovanih za ovo sto tebi treba. Na primer kod mene se koristi:

http://www.brezasoftware.com/index.php/sr/proizvodi

Das ljudima spisak alata i spisak radnika, oni ti naprave program i to je to.

Najbolje resenje jer ces imati program kakav zelis ti tj. tvoja firma ( npr. trenutno pracenje alata, automobila, i ostalog inventara, online funkcija da uvek mozes da vidis stanje u magacinu, kad je ko dosao na posao i kad se odjavio itd. ) ova resenja na netu sto nadjes su univerzalana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs