Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Mislim da sam napravio sranje
STRANA 1 OD 2  
Srdjanc Mislim da sam napravio sranje 23.07.2016. 18:00 T63763

status: user
broj poruka: 3104
Pošto mi je procesor u ovim danima dolazio oko 95stepeni C bez obzira na to što sam prošlog meseca očistio svu prašinu, rešio sam pored ponovnog čišćenja da odem korak dalje. Uklonio sam IHS sa procesora Ivy Bride i5 3570K.

Koristio sam `stega` proceduru i sve je prošlo neverovatno brzo i uspešno bez vidljivih oštećenja, a gledao sam kroz lupu za nedaj Bože. Onu crnu gumu sam uklonio plasničnom karticom zato što je savitljiva i ne tako oštra kao nož i onda zajedno IHS i ploču obrisao alkoholom.

Koristio sam pastu sa linka http://www.winwin.rs/pasta-za-hladnjak-gigatech-gc-001-5g-1136587.html

Stavio sam tačkicu na jezgra i preko stavio IHS i onda normalno `zrno graška` i kuler i sve spakovao.

Kompjuter se najnormalnije uključio i sve radi kao podmazano, ali evo problem.
Temperature su malko više u leru, a kada sam pokrenuo stres test procesor je odmah udario u 105stepeni C. Verovatno ima više stepeni ali to je max koliko senzor očitava.

PITANJE

E sad, šta sam mogao da zajebem?

Loša pasta, oštetio proc, loše naneo pastu? Dok čekam vaš odgovor ja sad rasklapam sve i sastaviću ponovo čisto da vidim da li nisam nesto pogrešio kao na primer ne leže kuler ravno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 23.07.2016. 18:54 #621438

status: user
broj poruka: 3104
Sastavio sam sve ponovo i situacija je sledeca, u leru i u toku rada temperatura mi je manja i od početne pre rada na procesoru, ali kad upalim stress test, odmah ode na 105.

Iskreno smatram da je do paste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.07.2016. 18:59 #621439

status: user
broj poruka: 9460
Mislim da je problem sto ne naleze dobro IHS na cpu.

Skini ponovo hladnjak i pokusaj bolje da namestis. Ukoni svu tu gumu koja je drzala IHS, jer mozda ona pravi problem i ne moze od nje lepo da nalegne.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Julije !!! 23.07.2016. 19:21 #621446

status: user
broj poruka: 265
Pa tebi se brale najvise isplati varijanta bez IHSa, imas na internetu uputstvo, odes do strugara da ti ostruze navrtke i da vidis miline. .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Hmmmm 23.07.2016. 19:24 #621447

status: user
broj poruka: 1261
Kao prvo ta pasta je vnogo.
Probaj recimo da pipneš kuler kad dohvati tih 105c. Ako je radijator hladan onda ne leži dobro na proc-u. Nemoguće je da dohvati 105c ako hladnjak dobro leži, koliko god da je pasta loša. Negde praviš grešku u koracima i kapiram da ćeš skontati gde je problem. Procesoru nije ništa to je sigurno, samo da skontaš gde se dešava problem prilikom prenosa temperature.

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Pa..... 23.07.2016. 19:45 #621449

status: user
broj poruka: 997
Dobro nisi napravio sranje. Ja bih to bez IHS.

Cek kazes zrno graska, pa zar nije bolje u obliku gliste tanko uz duz :)

Pastu promeni i pazi da nesto nije ukrivo. A mozes da uzmes vodenu smirglu i da lapujes, da fino obradis kuler i IHS bukvalno kad zalepis staklo da podigne cpu - mozes da se ogledas, malo je mukotrpno ali isto ranije bio popularno donosilo koji stepen...


update ne vezano za temu, ovaj je lud mada radi na -10...

https://www.youtube.com/watch?v=OWKG4F8ANu4



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mislim da sam napravio sranje 23.07.2016. 20:43 #621452

status: user
broj poruka: 18940
Trebao si ziletom, sigurnije je, a mogao si neku bolju pastu da uzmes.. Recimo Coolink, npr., Noctua itd.
A nisi napisao, a bitno je, koji hladnjak imas? Sve si dobro uradio, s tim da nema potrebe toliko paste da nanosis, treba duplo manje od zrna graska..


:: Pošto mi je procesor u ovim danima dolazio oko 95stepeni C bez obzira na to što sam prošlog meseca očistio svu prašinu, rešio sam pored ponovnog čišćenja da odem korak dalje. Uklonio sam IHS sa procesora Ivy Bride i5 3570K
::
:: Koristio sam `stega` proceduru i sve je prošlo neverovatno brzo i uspešno bez vidljivih oštećenja, a gledao sam kroz lupu za nedaj Bože. Onu crnu gumu sam uklonio plasničnom karticom zato što je savitljiva i ne tako oštra kao nož i onda zajedno IHS i ploču obrisao alkoholom
::
:: Koristio sam pastu sa linka http://www.winwin.rs/pasta-za-hladnjak-gigatech-gc-001-5g-1136587.htm
::
:: Stavio sam tačkicu na jezgra i preko stavio IHS i onda normalno `zrno graška` i kuler i sve spakovao
::
:: Kompjuter se najnormalnije uključio i sve radi kao podmazano, ali evo problem
:: Temperature su malko više u leru, a kada sam pokrenuo stres test procesor je odmah udario u 105stepeni C. Verovatno ima više stepeni ali to je max koliko senzor očitava
::
:: PITANJ
::
:: E sad, šta sam mogao da zajebem?
::
:: Loša pasta, oštetio proc, loše naneo pastu? Dok čekam vaš odgovor ja sad rasklapam sve i sastaviću ponovo čisto da vidim da li nisam nesto pogrešio kao na primer ne leže kuler ravno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 23.07.2016. 22:59 #621460

status: user
broj poruka: 3104


Uploadovao sam slike (koje sam se setio da uslikam).

@gilopile
Zavrsio sam prepakivanje ponovo.
Smatram da sam fino sastrugao gumu. http://i.imgur.com/QNv2cFP.jpg

@Julije
Nisam planirao par dana ovo da uradim nego mi dojadilo da gledam temperaturu i krenuo sam da cistim prasinu i usput ajd i IHS. Sad trenutno da jurim sturgara da mi napravi nisam ni pri volji, a ni pri parama. Sad bih samo zeleo da ovo proradi barem kao sto je i radilo ranije.

@srdoc
Opet, nisam planirao nista. Tu pastu sam imao pri ruci, medjutim razmisljam o sledecim:

700din Arctic MX-2
1000din NT-H1
1100din Arctic MX-4
1200din Arctic Silver 5
1300din Coollaboratory Liquid Pro

Problem mi je sto poslednje 3 su u BoostlogicPC koji nemaju internet stranicu, izgleda moram direktno kod njih da se informisem.

Takodje, preferirao bih Liquid Pro zato sto jeste planiran da se nanosi direktno na CPU umesto na IHS, ali je naznaceno da se on ne sme staviti na aluminijumsku povrsinu a podnozje moga kulera je delom od aluminijuma. Mozda stavim bakarnu plocicu izmedju.

Takodje, od kojeg je materijala IHS? Meni lici da je i ovo aluminijum.

Druga opcija mi je MX2.

@Antimatery
`Zrno graska` stil. Ovako ja nanosim pastu na CPU i IHS
http://i.imgur.com/8AS6kmO.jpg
http://i.imgur.com/g6Y3Z3M.jpg
A ovako izgleda kada skinem kuler http://i.imgur.com/Q7WnNxv.jpg sto znaci da se to rasiri kako treba.

E sad, razmisljao sam da smirglam malo kuler posto on nema celovitu povrsinu. Vidi slike
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=104&type=photo
Ja ne znam koliko duboko smem da smirglam zato sto ne znam da li su to pune cevi, ili imaju neku tecnost kao CM 212 pa da mi ne iscuri.

Video?? Frizider?? Ma to ce radimo sledece nedelje! :D

@imarkovic
Ne, nije moguce da zilet bude sigurniji od stege. Ziletom mozes da pogresis ugao i da cepnes kontakte na procesoru tik toliko da im prekines vod i da posle procesor ne radi kako treba ili u opste (ima jedan lik napravio tutorijal i na kraju ne moze da ima vise od jednog stapa RAMa zato sto je ostetio proc).
Sa druge strane, stegom i toplotom ides samo protiv crnog lepka (sta je to u opste?) zato sto je to najslabiji deo i upravo on sastavlja IHS sa plocom, a pod temperaturom popusta. Tako da sam ja na stegi na suncu pod pravim uglom `sastrugao` IHS sa ploce za manje od minute bez posekotina na njemu.

Hladnjak je XIGMATEK Gaia http://www.xigmatek.com/product.php?productid=104&type=photo
Pogledaj na slikama gore da li stavljam previse paste, ja licno smatram da je taman.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 23.07.2016. 23:05 #621461

status: user
broj poruka: 3104
Samo mi pomozite koju pastu da odaberem i koje su dimenzije tih `distancera` za kuler bez IHS, posto ovako kako je sa poklopcem koji je ugradnjen u maticnu, ja ne mogu da stavim kuler direktno zato sto ne moze da ostvari kontakt sa CPU?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery ........ 23.07.2016. 23:35 #621462

status: user
broj poruka: 997
http://i.imgur.com/8AS6kmO.jpg

Meni ova slika jako cudno izgleda, je si li ti razbio sloj sa procesora?

Iskreno da ti kazem jesam skidao ihs na e8200, e6500, q6600 dobro e8200u vreme dok je jos vredeo nesto.

Ono udaranje je po meni jako rizicno. Mozes li da slikas necim drugim, makro mod, blic i ISO 100 ako imas aparat, kao da ti fali sloj sa CPU-a koji je sjajan?

Evo vidi ovo.

https://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4

oko 15-tom minuta kako se sjaji povrsina CPU i kako on nanosi pastu, cak sta vise uzmi i to zrno razmazi nekim plasticnim stapicem po celoj povrsini nista nece da mu skodi!

a lapovanje vidi ovde samo je jako dosadno za gledanje ali pri kraju vidi ili gledaj ceo snimak.

https://www.youtube.com/watch?v=HzPgJjZZLUY


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 23.07.2016. 23:49 #621465

status: user
broj poruka: 18940
Sta znam, mozda sto ja imam mirnu ruku, pa volim na osecaj da to ide ziletom, stega mi je previse gruba za procesor, ali verujem da nisi nista ostetio.

Ok, ovo si pravilno naneo, manje-vise, ali najbolje kao ovaj lik sa linka, po celoj duzini jezgra tankim slojem, barem ispod IHS-a, koji je inace napravljen od legure aluminijuma i ne znam cega, ali nije cist aluminijum sigurno, kao tako tanak bi se ispresavijao 100 puta. Ne bih ti savetovao da eliminises IHS, samo lepo stavi pastu, a ovo je crni lepak koji je otporan na toplotu.

Btw, deluje mi ovo manje od zrna graska, ali da ne palamudim, ok je kolicina koju si nanosio.
Moja preporuka za MX2, fenomenalna pasta i veliko pakovanje, nema potrebe bacati pare na mx4, 5.


:: Samo mi pomozite koju pastu da odaberem i koje su dimenzije tih `distancera` za kuler bez IHS, posto ovako kako je sa poklopcem koji je ugradnjen u maticnu, ja ne mogu da stavim kuler direktno zato sto ne moze da ostvari kontakt sa CPU
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Pa da.. 24.07.2016. 00:05 #621467

status: user
broj poruka: 997
I ja isto volim tako, nebitno.

Ma ucinilo mi se da cpu nema zastitni sloj koji izgleda ovako, mozda mi se samo ucinilo ovako bi trebalo...

http://images.bit-tech.net/content_images/2013/06/ek-supremacy-precisemount-review/ek-delid-kit-15-1280x1024.jpg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.07.2016. 00:35 #621468

status: user
broj poruka: 3104

@Antimatery

Nije razbijeno, ako bolje pogledas videces da je to odsjaj od objektiva fotoaparata kojeg drzim :) Sloj sa CPUa jeste ne ostecen i stvara odsjaj kao ogledalo, izvini nemam bolju sliku da prikaze kakvo je stanje.

Koje udaranje?

Vidim da on stavlja celu straftu, ajd probacu sutra tako, sad mi je kasno.

Znam za smirglanje, ali me zanima koliko duboko smem da smirglam kuler a da ne napravim belaj?

@imarkovic

Da, ostacu sa IHS za sada, opet ni ne mogu da eliminisem zato sto posle ne mogu da stavim kuler :)

MX2 vs CL Liquid Pro?

@Antimatery 2

Ne znam da li je fotografu plafon zute ili zlatne boje pa je takav odsjaj, ali meni je CPU crn ali stvara ogledalo efekat. Ni kada sam ga rastavio od IHS, na njemu nista zlatno.

Ovako meni izgleda (samo bez flekica od paste)
http://i.imgur.com/VSVGZ.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.07.2016. 00:54 #621470

status: user
broj poruka: 3104

Samo da dodam, ovaj `stega` metod sam koristio https://www.youtube.com/watch?v=PGJ4YkEHx34 i zbog ovoga sam tvrdio da je ta guma osetljiva na toplotu. Ja nisam koristio fen za kosu nego sam ostavio procesor na IHS strani na stegi minut dva pre rada zato sto je stojao na suncu. IHS je bio topao (mada se mogao drzati u ruci) kad sam radio.

Ovakav je bio i meni CPU. Crn sa odsjajem i naravno musav od paste.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 24.07.2016. 01:16 #621471

status: user
broj poruka: 18940
Nemoj uzimati Collaboratory Liquid pro nikako! To je tecni metal i dobar je samo za ekstremni klok i visoke temperature, a losiji efekat ima u normalnim okolnostima u odnosu na pastu. Tako da, MX2.

Nemoj se cimati i smirglati, taj hladnjak mislim da nema potrebe i nije vredno cimanja, a ako bas hoces, moras da kupis 3-4 granulacije smirgle (smirdex za metal 500, 1000, 2000 npr.), pa drljas prvo sa najgrubljom, stavis smirglu na ravnu povrsinu, najbolje metalnu, ako ne, onda je dobar i cvrst sto, pa levo-desno pomeras hladnjak dok ti ruke ne otpadnu, zatim ces primecivati delove koji su prosli obradu, a npr. u sredini ne, tako nastavis dok se sve ne izjednaci, a kada se izjednaci, odmah prestajes i uzimas finiju smirglu, dovoljno dok ne vidis da se finije obradilo ravnomerno, zatim poslednju najfiniju dok se ne ispolira, i ako nadjes 3000, to je za visoki sjaj, kao ogledalo, mada ce biti sjajno i sa 2000.

::
:: @Antimater
::
:: Nije razbijeno, ako bolje pogledas videces da je to odsjaj od objektiva fotoaparata kojeg drzim :) Sloj sa CPUa jeste ne ostecen i stvara odsjaj kao ogledalo, izvini nemam bolju sliku da prikaze kakvo je stanje
::
:: Koje udaranje
::
:: Vidim da on stavlja celu straftu, ajd probacu sutra tako, sad mi je kasno
::
:: Znam za smirglanje, ali me zanima koliko duboko smem da smirglam kuler a da ne napravim belaj
::
:: @imarkovi
::
:: Da, ostacu sa IHS za sada, opet ni ne mogu da eliminisem zato sto posle ne mogu da stavim kuler :
::
:: MX2 vs CL Liquid Pro
::
:: @Antimatery
::
:: Ne znam da li je fotografu plafon zute ili zlatne boje pa je takav odsjaj, ali meni je CPU crn ali stvara ogledalo efekat. Ni kada sam ga rastavio od IHS, na njemu nista zlatno
::
:: Ovako meni izgleda (samo bez flekica od paste
:: http://i.imgur.com/VSVGZ.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.07.2016. 01:39 #621473

status: user
broj poruka: 3104


MX2 se narucuje onda. Mislim da imam vec neke smirgle, tako dok sam vec u ovom poslu probacu i to da uradim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Izvini 24.07.2016. 10:16 #621483

status: user
broj poruka: 997
uf kako mi se ucinilo, onda sve ok nadam se da ces srediti to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.07.2016. 11:08 #621484

status: user
broj poruka: 3104

Ma nista, na oko tako izgleda. Ja sve kad sam pregledao sam ustanovio da nema ostecenja ni na jednom delu i procesora i IHS i kulera i ja vise ne kapiram gde je problem, ali ajde.

Sad cu da pocnem da skidam ponovo i idem na smirglanje. Bice zajebano da smirglam podnozje kulera :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 24.07.2016. 19:48 #621495

status: user
broj poruka: 2155

Odmah da se ogradim nisam prckao sa skidanjem fabrickog prenosioca toplote sa CPU-a na hladnjak, tako da moze da bude da lupam.

Proveri senzor za cpu gde se nalazi, moguce da si prilikom skidanja plocice pomerio senzor na neko mesto gde ne meri lepo temperaturu, to mi jedino za sada kao laiku pada na pamet.

Isto tako naletoh na ovo:

http://www.overclock.net/t/305443/ihs-removals-how-to-do-it-should-i-do-it-and-the-facts

imas i dobrih komentara ispod

Posebno:

(1.4) So those CPUs that are soldered to the IHS will have better temps than those that use TIM as a filler?

Generally yes, CPUs with TIM between the die and IHS have poor temps. Lets use the M0 stepping Allendale cores for example, once these hit 1.35v or higher they start having massive heat problems while many Conroe core CPUs using even more voltage at a higher speed with the same heatsink have temps over 10c cooler than you do. That is the difference between a soldered IHS and a non soldered IHS, the heat from the die gets trapped around the die rather than transfering straight into the IHS. Now for the list of CPUs that are soldered and those that aren`t, let me remind you this list is constantly under updation as more CPUs are released or as corrections are made.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @Srđanjac 24.07.2016. 21:20 #621496

status: user
broj poruka: 2909

1. Pasta ti je đubre. Moja preporuka ide za ArcticCooling MX-4 ili Noctia NT-H1.

2. Količina koju stavljaš može da bude veličine zrna pirinča nikako zrna graška... To je previše i povećeće ti temperaturu procesora ma koja pasta da je u pitanju.
Pastu nanosiš tako što ćeš iscediti na sred procesora količinu zrna pirinča i nalepiti kuler preko, trudeći se da pri tome kontaktne površine budu paralelne, ili možeš da razmašeš tanak film ravnomerno po celom procesoru sa istom količinom paste. Ovom metodom ti je najbolje da koristiš neko ravno parče plastike, kreditna, platna, super kartica ili tako nešto.

Opet da ti napomenem da je više paste=lošije hlađenje i moraš da smanjiš količinu inače ništa nećeš postići.


DaSickSystem


PS.
Misam čitao ostale komentare... Sad vidim da si već dobio slične savete.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.07.2016. 11:04 #621570

status: user
broj poruka: 3104


Narucio sam pastu i nabavio samo 240, 2000 i 3000 smirgle, nisu imali 400 ni 800 u radnji. Pocecu da radim kad stigne pasta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 26.07.2016. 11:43 #621571

status: user
broj poruka: 272
Ja sam odradio delid sa I5 3570K i dobio manje temperature za oko 25C.
Samo sto sam ja koristio Coollaboratory Liquid Pro pastu izmedju jezgra procesora i IHS-a, a ti si korstio `obicnu` pastu.
Nikako se stavlja obicna pasta izmedju jezgra i IHS-a. Skinuo si onu crnu gumenu povrsinu, to je okey, ali, obicna pasta se ne POSTAVLJA !!!, ....samo mogu da se dobiju jos vece temperature, nego sto su bile pre delida, jer te paste ne mogu da izdze dugo pod IHS, i brzo gube svoju propusnost za temperature i praticno kao i da nemas pastu i onda je logicno da budu i vise temeperature.

Znaci, izmedju IHS-a i jezgra procesora OBAVEZNO !! ide neka Coollaboratory Liquid Pro pasta...
Samo da pronadjem link za Bench forum, gde sam objasnio postupak stavljanja Coollaboratory Liquid Pro ispod IHS-a i javljam......


EDIT : Tema na Benchu u vezi delida procesora
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?292249-Ivy-Bridge-Scalping!

U temi je objasnjenjo u detalje kako se radi delid Ivy Bridge procesora ( moj nick u temi je reviewsrb ).....





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Jel probo neko bez paste? 26.07.2016. 12:21 #621572

status: user
broj poruka: 1083
Ako su obe povrsine idealne(kao ogledalo) onda ni ne treba nikakva pasta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Jel probo neko bez paste? 26.07.2016. 12:29 #621573

status: user
broj poruka: 18940
Ne postoji takva idealna situacija gde ne treba nikakva pasta, to je apsolutno nemoguce, uvek postoji mikro oscilacija i iako ostaje kao ogledalo, postoje opet rupe koje mogu da se vide pod mikroskopom, i zato je neophodna pasta uvek.

@Boki, ja mu predlozih da ne uzima colaboratory, da se koristi samo za ekstremne temperature, a ovo je upravo taj slucaj, tako da u pravu si, definitivno treba. Citao sam na benchu da zbog sadrzaja zive u ovoj pasti ne sme da se koristi za aluminijum jer reaguje i unistava ga, ne znam od cega je IHS, ali mislim da nema aluminijuma. Citao sam na jednom linku da je covek nanosio kalaj (sn60pb40) na IHS (iznutra), nije jos jasno da li je to bolje ili liquid pro, ali svakako je rizicniji kalaj jer moze ostetiti procesor.


:: Ako su obe povrsine idealne(kao ogledalo) onda ni ne treba nikakva pasta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 26.07.2016. 12:35 #621574

status: user
broj poruka: 272
Znaci,
izmedju IHS-a i jezgra procesora ( ne izmedju IHS-a i povrsine hladnjaka ) obavezno mora da se nanese Coollaboratory Liquid Pro metal, inace nece se dobiti manje temperature.

OBAVEZNO je razmazivanje tankog sloja tog metala na povrsinu jezgra i onda postaviti u podnozlje na maticnoj i poklopiti sa IHS-om i zakaciti sa stipaljkom i onda naneti neku `obicnu` pastu na IHS i poklopiti sa hladnjakom.

NIKAKO ne nanositi Coollaboratory Liquid Pro na jezgro procesora kao zrno pirinca, jer ce metal `iscuriti` na plocu od proca i napraviti kratak spoj ( tako je jedan lik spalio procesor )....

Sve pise u linku na bechu, mora se ispostovati potpuna procedura delida, da bi se dobile manje temperature...

EDIT: Ja sam odradio delid sa I5 3570K, IHS je od bakra itd....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.07.2016. 13:41 #621575

status: user
broj poruka: 3104

IHS je Bakar oblozen Niklom (da ne bi oksidirao).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs