Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Kombinovanje/udruživanje protoka internet konekcija?
STRANA 1 OD 1
millanche Kombinovanje/udruživanje protoka internet konekcija? 03.08.2016. 18:12 T63797

status: user
broj poruka: 312
Interesuju me ili potpuno besplatni načini ili načini u kojima se jednokratno plaća neki hardver ili softver koji to može da uradi i da konekcija bude stabilna kao i kada bi se koristile konekcije odvojeno.

Udružio bih ADSL i kablovski internet, oba ethernet, u jednu žičano-bežičnu konekciju. Teorijski to bi trebao biti protok 90/6 Mbps.

P.S. Još uvek nemam kablovski internet kako bih proveravao da li to može da radi, ali pošto mi treba brz internet (naročito upload preko 5 Mbps), razmatram mogućnost.

Unapred hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 03.08.2016. 20:37 #621799

status: user
broj poruka: 300
Ono jest da ja nisam bas najbolje ukapirao sta u stvari hoces al nema veze.

Vidim da ti je bitan upload preko 5 Mbps, da bi se resio muka zasto lepo ne iznajmis RDP, imas ga po cenama vec od 3 $ sa 10Giga SSD diska, pa na vise, sve u zavisnosti od tvojih potreba, a brzine Up-a i Downa su uglavnom 1Gbps i jedno i drugo. Ja to koristim vec par godina i prezadovoljan sam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 03.08.2016. 21:39 #621801

status: user
broj poruka: 4227
offtopic: hvala za ideju, strikan33!

Pozdrav!

Vlada

:: Ono jest da ja nisam bas najbolje ukapirao sta u stvari hoces al nema veze.
::
:: Vidim da ti je bitan upload preko 5 Mbps, da bi se resio muka zasto lepo ne iznajmis RDP, imas ga po cenama vec od 3 $ sa 10Giga SSD diska, pa na vise, sve u zavisnosti od tvojih potreba, a brzine Up-a i Downa su uglavnom 1Gbps i jedno i drugo. Ja to koristim vec par godina i prezadovoljan sam
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 03.08.2016. 21:45 #621802

status: user
broj poruka: 3104


Hoce da kad ima dva LAN prikljucka (razliciti dotoci naravno) da su oba iskoriscena maksimalno. Po default OS koristi samo jedan protok, sto je retardirano.

Evo ti bolji primer, imas svoj LAN i komsija ti dao da koristis njegov WIFI. E sad dolazi penis zato sto OS samo tera ili LAN ili WIFI.

On (a bogami i ja) bi zeleo da sazna kako da kombinuje razlicite dotoke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 03.08.2016. 21:48 #621803

status: user
broj poruka: 300
Ma sve je to super, al lakse ce biti napraviti nuklearnu podmornicu nego to izvesti, a RDP zavrsava posao za male pare a dobije brzine neta kakve u Srbiji nece biti jos 10 godina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pre desetak godina sam 03.08.2016. 22:06 #621804

status: user
broj poruka: 4227
kupio, (ali nikad upotrebio), TP Link... ruter... koji kombinuje maksimalno 3 WAN priključka. Možda tako nešto? Ne znam...

EDIT: mislim da je sličan ovome, bila je druga oznaka:

TP-Link TL-R480T+
http://www.tp-link.com/en/products/details/TL-R480T%2B.html

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 03.08.2016. 22:25 #621806

status: user
broj poruka: 462
Pre neku godinu se zezao na mikrotiku oko toga,kod običnog surfa i downloada nema sabiranja,kod torenata sabira obe konekcije.Tako da ako su torenti primarni sa mikrotikom možeš rešiti.Za druge rutere ne znam,nisam probao.

https://www.youtube.com/watch?v=ThYBtmo_bcs


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 03.08.2016. 23:45 #621807

status: user
broj poruka: 1227
moze naravno, recimo na mikrotiku. e sad to sto ta konekcija u vecini slucajeva nece biti 90Mbps vec manje nije do opreme vec do nacina funkcionasanja internet saobracaja, prosto to nisu dve cevi kojima idu paketi nekontrolisano pa kolike cevi tolika brzina.. kao sto je spomenuto, ako ti nije namera p2p saobracaj neces imati neke vajde od takvog setapa :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 04.08.2016. 02:10 #621808

status: user
broj poruka: 312
Hvala svima na odgovorima.

@strikan33, poslao sam ti email. Imam neka dodatna pitanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.08.2016. 09:22 #621811

status: user
broj poruka: 4222
Za najbolji upload private line SBB 50/50 Mbit, ali samo za firme. Za običnog korisnika 15/100 Mbit, ako ima uslova na lokaciji.
@strikan33
Ako nije problem da pošalješ dodatne informacije i ja sam zainteresovan, ali samo ako se plaća u Srbiji tj. firmi koja ima poslovanje ovdje i potpisivanje bez aktivnog praćenja informacija koje bi se prenosile.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re 04.08.2016. 17:15 #621819

status: user
broj poruka: 92
Mislim da je mikrotik najeftinija varijanta koja moze da odradi to. On treba da bude gateway za lan klijente i da obe wan konekcije budu nakacene na njega. Moze da se podesi i failover varijanta, gde ti sve ide kroz jednu internet konekciju, a druga biva aktivna pri otkazu prve ili varijanta gde ti lan klijenti koriste obe aktivne konekcije istovremeno, a koji saobracaj ce ici preko koje wan konekcije podesavas. To takozvano filtriranje moze da se odradi na osnovu ip adrese, tipa protokola mislim cak i na nivou user name-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 04.08.2016. 17:19 #621820

status: user
broj poruka: 462
Može i na OpenWrt-u ako,možda,imaš podržan ruter,ali nisam probao u praksi kako radi.A verujem da radi lepo.

https://wiki.openwrt.org/doc/uci/multiwan

Podržani ruteri

https://wiki.openwrt.org/toh/start


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 04.08.2016. 17:48 #621821

status: user
broj poruka: 300
Millanche odgovorio sam ti na mail.

@operator
Pa ja placam preko svog WebMoney naloga, moze i PP i sta ti ja znam sta jos od mogucnosti placanja ima, vidis sam sta su ponudili kao opciju placanja. A to da li radi neka firma u Srbiji stvarno ne znam, niti sam igde natrcao na takvu informaciju. Idi na wjunction stranicu i tamo imas mali milion `firmi` koje nude rentiranje RDP-ova po svim mogucim i nemogucim cenama.

Ja sam uzimao vise od godinu dana od jedne `frime` - Francuski RDP sa 10giga prostora na ssd-u sa 1Gbps up i down za 3.27$ mesecno.

Ovo sto pisem `firme` je samo zato sto ne znam kako drugacije da krstim te likove koji npr rentiraju server u Holandiji pa ga onda izdele i preprodaju dalje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 04.08.2016. 21:04 #621826

status: user
broj poruka: 312
@strikan33 Poslao sam odgovor, komplikovan, my way :D

Hvala i ovako javno na detaljnom odgovoru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 04.08.2016. 21:46 #621829

status: user
broj poruka: 300
Odgovorio Millanche, e sad meni je to rutinska stvar i sve radim po navici, tako da se nadam da sam uspeo da ti sve objasnim.

Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs