Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
DIY - USB WIFI kartica
STRANA 1 OD 1
MilosNBG DIY - USB WIFI kartica 06.08.2016. 00:06 T63806

status: user
broj poruka: 1586
Pozdrav drustvo :)

Vec neko vreme sam razmisljao da pocnem jedan mali serijal, mozda bude i youtube snimaka, a na temu uradi-sam, sto verujem da ce kolegama elektronicarima biti najinteresantnije ali ko zna, mozda se zainteresuje neko od mladjih, pa se prihvati tog jako lepog zanata. U okviru serijala, zeleo sam da sa ljudima ovde podelim svo svoje znanje iz prakse i iz eksperimenata (da, volim da unistavam hardver i isprobavam svasta nesto) i sve zakljucke do kojih sam dosao za ovih, vec devet godina u svetu PC-a i 13 u svetu elektronike.

Prva na tapetu je uradi sam wifi kartica. Sama karttica je razlemljena sa ploce polomljenog tableta i u startu ima jedan ogroman benefit - USB interfejs!!! Dakle, sama plocica WIFI kartice vec na sebi ima cak i oznake za GND, D+, D- i 3.3V napajanja, kao i lemna mesta za antenu, sto u velikoj meri olaksava manipulaciju, lemljenje zica i antene.

Jedina stvar koju trebate uraditi je nabaviti i zalemiti regulator napona, koji sa 5V, koliko je na USB portu, napon obara na 3.3, koliko je potrebno kartici za rad. Regulator sa neke maticne ploce tipa 1117-3.3 ce biti dovoljan i takav je ugradjen u moj eksperimentalni USB WIFI adapter :)

Evo i slika cele zamisli. Spakovana je u kutiju od cetkice za zube koja je cak imala i prigodne rupe za hladjenje, a unutra je zalepljena i jedna antena od laptopa koja ima sasvim solidan domet a koja je, naravno, zalemljena i na wifi karticu na za to predvidjena mesta.

Slike su u prilogu, a sve je to moglo u mnogo manjem pakovanju da bude, ali do mozda nekom drugom prilikom.

http://dodaj.rs/album/milosnbg/WIFI-kartica/1



U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: DIY - USB WIFI kartica 06.08.2016. 12:34 #621876

status: user
broj poruka: 18940
Extra korisno:)
Mozda je malo previse, ali ima li taj modul neki kontakt za antenu? Cisto da dozivljaj bude jos veci, mozda bi mogao da mu pojacas domet, tako sto izvedes mali coax, ili obican bakar i napravis na kraju antene pojacivac signala od bakra, nalik ovom na slici: http://qsl.net/yu1aw/ANT_VHF/2elbiqf5.JPG

Vezi ga vezicom iza kucista za nesto.

PS nisam znao da je proradio dodaj.rs


:: Pozdrav drustvo :)
::
:: Vec neko vreme sam razmisljao da pocnem jedan mali serijal, mozda bude i youtube snimaka, a na temu uradi-sam, sto verujem da ce kolegama elektronicarima biti najinteresantnije ali ko zna, mozda se zainteresuje neko od mladjih, pa se prihvati tog jako lepog zanata. U okviru serijala, zeleo sam da sa ljudima ovde podelim svo svoje znanje iz prakse i iz eksperimenata (da, volim da unistavam hardver i isprobavam svasta nesto) i sve zakljucke do kojih sam dosao za ovih, vec devet godina u svetu PC-a i 13 u svetu elektronike.
::
:: Prva na tapetu je uradi sam wifi kartica. Sama karttica je razlemljena sa ploce polomljenog tableta i u startu ima jedan ogroman benefit - USB interfejs!!! Dakle, sama plocica WIFI kartice vec na sebi ima cak i oznake za GND, D+, D- i 3.3V napajanja, kao i lemna mesta za antenu, sto u velikoj meri olaksava manipulaciju, lemljenje zica i antene.
::
:: Jedina stvar koju trebate uraditi je nabaviti i zalemiti regulator napona, koji sa 5V, koliko je na USB portu, napon obara na 3.3, koliko je potrebno kartici za rad. Regulator sa neke maticne ploce tipa 1117-3.3 ce biti dovoljan i takav je ugradjen u moj eksperimentalni USB WIFI adapter :
::
:: Evo i slika cele zamisli. Spakovana je u kutiju od cetkice za zube koja je cak imala i prigodne rupe za hladjenje, a unutra je zalepljena i jedna antena od laptopa koja ima sasvim solidan domet a koja je, naravno, zalemljena i na wifi karticu na za to predvidjena mesta.
::
:: Slike su u prilogu, a sve je to moglo u mnogo manjem pakovanju da bude, ali do mozda nekom drugom prilikom
::
:: http://dodaj.rs/album/milosnbg/WIFI-kartica/1
::
::
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ako ti treba nesto od delova... 06.08.2016. 13:29 #621883

status: user
broj poruka: 4515
Pigtail, Antena, pa i kartica ima koliko os, pogledaj da li ti radi posao Wistron CM9-GP MiniPCI Card.
Moze da radi i na 5ghz, to se baca, pregazlio ga vreme :)
Javi se ako ti fali neki deo.

:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - Umrežen Blog - -> https://www.umrezen.in.rs :



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.08.2016. 14:44 #621890

status: user
broj poruka: 9460
Skroz ok mali modulcic koji se moze iskoristiti, sto da ne. Inace, jako su jeftini. Mislim da ih proizvodjaci tableta na veliko kupuju za ispod 1 dolara :D
Samo, u velikoj vecini tableta je wi fi cip integrisan.

I Markovicu, imaju samo skuplji modeli i ufl konektor :D Moze da se nalemi pigtail ili sam ufl i prikaci koja god spoljna antena...Samo, visestruko je skuplji kvalitetan pigtail od samog modula :)
Mogu se naci u Wi fi ruterima, pa ako imas koji crknut, skines pigtail.
Dobre su i te male panel antenice od laptopa, sasvim dovoljne za kucno umrezavanje.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 06.08.2016. 15:07 #621892

status: user
broj poruka: 3104



Veliki Plus na ideju.

PS ni ja nisam znao za dodaj.rs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ako ti treba nesto od delova... 06.08.2016. 17:03 #621898

status: user
broj poruka: 18940
Javio sam se ja za pigtail:)


:: Pigtail, Antena, pa i kartica ima koliko os, pogledaj da li ti radi posao Wistron CM9-GP MiniPCI Card
:: Moze da radi i na 5ghz, to se baca, pregazlio ga vreme :
:: Javi se ako ti fali neki deo
::
:: :: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - Umrežen Blog - -> https://www.umrezen.in.rs :
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 06.08.2016. 18:19 #621924

status: user
broj poruka: 1586
Nisam iamo pri ruci nista osim laptopa antena. Kao za baksuza, bacio pre neki dan ceo jedan gprs terminal sa antenom, da sam znao da ga sacuvam pa da prepakujem i coax i sve, za neku jacu antenu.

No, bice prilike isprobati i to, kako ce se ponasati sa nekom jacom antenom, poigracu se ovih dana. Zato sam i odabrao duguljasto kuciste, da moze interno da se smesti antena, mada moze da se nalemi konektor, pa da se menjaju antene po zelji/potrebi.

markopvict - javim se ako se setim necega da treba, hvala :)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.08.2016. 18:55 #621927

status: user
broj poruka: 9460
Nikakav problem to odraditi.
Nabavis RP-SMA pigtail za ugradnju i samo zalemis umesto te antene i pricvrstis konektor na koji ces kasnije kaciti omnice, grid, bi quad i koje god antene...

Nisam nasao da ima rp sma, a sa druge strane bez dzeka, tj. samo kabel, ali mozes i precvikati U.fl i zalemiti na modul i radice kao original :)

Ovaj:
http://www.dhgate.com/product/new-2pcs-mini-pci-u-fl-to-rp-sma-antenna/246517484.html

Moze se lako i kod nas naci.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 06.08.2016. 20:09 #621933

status: user
broj poruka: 18940
au, al im je skup ovaj pigtail ccc.

Inace, ne znam da li iko zna, interesantan podatak za onog ko baca ekrane od laptopova, antena koja se nalazi u njima je extra dobrog dometa, zajedno sa ovim konektorcicem koji se krimpuje specijalnim klestima od 30eu sa dodatnim modulom od jos ~15eu.

PS @Milose, ako je GPRS bio Galeb, kod njega je malo glupa antena, na njoj nije muski RP-SMA, nego zenski, odnosno, mislim na iglicu, ne ceo konektor, tako da i to bi moralo da se budzi.


:: Nikakav problem to odraditi
:: Nabavis RP-SMA pigtail za ugradnju i samo zalemis umesto te antene i pricvrstis konektor na koji ces kasnije kaciti omnice, grid, bi quad i koje god antene..
::
:: Nisam nasao da ima rp sma, a sa druge strane bez dzeka, tj. samo kabel, ali mozes i precvikati U.fl i zalemiti na modul i radice kao original :
::
:: Ovaj
:: http://www.dhgate.com/product/new-2pcs-mini-pci-u-fl-to-rp-sma-antenna/246517484.htm
::
:: Moze se lako i kod nas naci
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re MilosNBG 14.08.2017. 20:52 #638130

status: user
broj poruka: 503

Bio bih ti zahvalan ako jos uvek imas slike da ih ponovo uploudujes..ove na dodaj su obrisane..pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.08.2017. 21:37 #638131

status: user
broj poruka: 1586
Posaljite mi u poruci mejl adresu pa cu vam poslati na mejl.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 15.08.2017. 19:36 #638162

status: user
broj poruka: 503

Hvala za slike , dosta su mi pomogle al na zalost wifi je integrisan na ploci

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs