Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
ili ili i neki predlog
STRANA 1 OD 1
boztoga ili ili i neki predlog 07.08.2016. 22:18 T63818

status: user
broj poruka: 516

Dugo sam se dvoumio oko platforme, malo su me odbijale i sulude cene ali evo nakon par meseci skrpih novce i krenuh u pazar.

Uzeh plocu ASUS Maximus Hero VI.
Uzeh procesor Intel i7-4770.
Uzeh napajanje Thermaltake Smart SE 630W.

SSD cu uzeti u toku nedelje Samsung Evo 840 120Gb za sistem i Evo 850 1Tb za storage. Neko mi je rekao da nema potrebe uzimati ssd za storage ali sad sam u mogucnosti da ga kupim, ne drzim na kompu filmove, muziku i slicno, bice na njemu materijali, texture, cad, obj fajlovi itd pa bi ucitavanje istih bilo znacajno brze. Imam iz starog kompa WD 500 na koji bi srkao sa torenta i drzao slike i slicno. Pa kad se vec ponavaljam za celu konfiguraciju...

Sutra ujutro bi porucio RAM. Imam neku listu zelja koja izgleda ovako:
Kingston Beast (2x8) 16Gb 2400MHz cl11 (ova ima prednost samo zbog boja iako je mozda nesto losiji izbor)
Corsair Dominator Platinum (2x8) 16Gb 2400MHz cl11 (bolja od prethodne i nesto skuplja)
Ako ne uspem da nadjem ove dve budite slobodni da predlozite nesto :)

Cooler za CPU imam box trenutno. Gledao sam Corsair h60. Da li je to dobro resenje? Uzeo bi ga polovnog, oko 50ak evropljna... Kao neka rezervna varijanta mi je u glavi neka noctua zato sto sam na forumu x puta procitao + preporuku za njega. Nisam gledao koji model... Iskreno, vise bi voleo vodeno ali ako ono nije dobro resenje u tom cenovnom opsegu onda cu rado poslusati nekoga sa vise znanja i iskustva :)

Kuciste. Imao sam pre par godina Thermaltake Xacer III i bio sam prezadovoljan sa njim (ukrali ga dusmani). Ali ako bi isao na varijantu vodenog hladenja morao bi u njemu da budzim radijator (120mm) zato sto je svih 7 kulera u njemu 80mm... ima ga na oglasima za 30 - 50 evropljana. Takodje sam video neki Zalman ZM-T2 plus, meni jako lep, ima mesto za 120mm fan ali cini mi se da je malih dimenzija pa bi morao da premerim da li moze sve da se spakuje u njega. Zalman je 25e, takodje polovan i kvalitetom znacajno losiji, bar mi se cini tako na osnovu slika i specifikacije. Moze i nesto trece naravno, ali ne bi dao previse para za kuciste. Jedino mi je vazno ako idem na vodeno da ima mesto za 120mm fan, ako je noctua da moze da stane :)

I na kraju grafika. Da li pametno uzimati nVidia Quadro grafu? Videh na oglasima k4000 2Gb gddr5 256bit za oko 150 evropljana mogu da se nadju. Negde procitah da su to profi karte za dizajnere i arhitekte ali nisam siguran sta to tacno znaci tj da li je samo marketing navlaka. Obzirom da igrice ne igram da li tako nesto dobar izbor ili gledati nesto drugo?

Ako negde gresim slobodno me ispravite tj ako za iste novce mislite da nesto moze bolje slodobno pisite.

Hvala
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 07.08.2016. 23:15 #621980

status: user
broj poruka: 3277
za ram uzmi sta ti se svidja, obe radi sa 1.65v

Intel za haswell preporucuje memoriju na 1.5v:
http://ark.intel.com/products/75122/Intel-Core-i7-4770-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz
mada nema problema ni sa 1.65v

Ne volim `vodena` resenja sve u jednom a pogotovo ne bih uzeo polovno. Licno koristim Noctua u14s veoma tih fan, imao sam u12s (fan me iritirao 12tica kad ubrza znala se cuti), takodje jedno verme koristio sam cm 212evo sa Noctua A15 ventilatorom(odlicno resenje ).
Posto imam 4770k bila sta od ovih kulera u stres testu nece ohladiti haswela :( tako da je savet naci sto povoljniji vazdusni hladnjak a da je vent tih (moze I polovan 212evo)

Za grafu nemam pojma .)

Poseti :
http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/


HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion :) 08.08.2016. 00:38 #621986

status: user
broj poruka: 2480
Kao neko ko redovno puni gorepomenuti link i od mene preporuka za vazdusno hladjenje. Iskreno uzmi neki LC-CC-120, nema potrebe ni za cim boljim. A ako hoces nesto fancy, cepaj U14S kao sto ima kolega Solaja. `Vodena hladjenja` su drasticno bucnija zbog pumpi koje pishte i koje su krsh kvaliteta generalno. Pravo vodeno je potpuno druga stvar.

Ne znam sto Z87 plocu uz zakljucani procesor, ali dobro, nema veze.
Ram neces naci nsita od toga, nema ni kod madjara trenutno, igrom slucaja znam. Mislim na taj fancy ram, cors dom plat/g.skill tridenti. Mozes naci samo Kingston trenutno.

Sto se tice kucista, ja bih gledao neki Define S, Enthoo Pro M, MS industrial Black widow itd. Koliko god MS industrial bio OTPAD brend, ovo kuciste je sasvim solidno.

Ne radim 3D modeling pa ne mogu da savetujem za quadro.

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Kvadro 08.08.2016. 00:47 #621987

status: user
broj poruka: 4228
nVidia, odnosno ATI (AMD) FirePRO jesu profesionalne grafike za one koje se bave crtanjem/slikanjem/modelovanjem i sličnim poslovima. Na sajtovima nekih proizvođača programa (npr. Solidworks) imaš mogućnost da proveriš da li za određenu verziju ili varijantu programa odgovara Quadro ili FirePRO kartica, koji drajver i slično.

Ne želim da komentarišem realnost cena sa oglasa, jer ih ne pratim (grafike, ne oglase).

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 08.08.2016. 01:28 #621988

status: user
broj poruka: 516

ok, onda cu gledati vazdusno svakako.

Plocu sam dobio pa sam u odnosu na nju gledao sta dalje. Nadao sam se da cena procesora eventualno pasti bar malo (dosla je do 285) medjutim u madjarskoj pocela da raste (juce sam bas proveravao 300, 310 za k) pa sam na oglasima nasao ovaj dosta povoljno... rekose mi madjari i za ram da ga nemaju ali da ga nece ni biti jos neko vreme kod njih, pa cu ujutro da zovem nase derikoze da vidim dal neko ima na lageru i koliko je paprena cena pre nego sto se odlucim za nesto drugo.

pogledacu ova kucista ujutro.

hvala, svaka pomoc je dobrodosla :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 08.08.2016. 10:56 #621998

status: user
broj poruka: 516

Od memorija nema Corsair-a. Kingston ima ali 4x4 kit, ne 2x8gb.

Kakva su ADATA i PNY memorije? Dal njih da gledam uopste ili da uzmem ovaj 4x4 beast?

Ovo ima trenutno

- HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 KIT HX324C11T3K4/16
- HyperX 16GB Predator DDR3 2400MHz CL11 KIT HX324C11PB3K2/16
- ADATA 16GB XPG V2 DDR3 2400MHz CL11 KIT AX3U2400W8G11-DMV
- HyperX 16GB Savage DDR3 2400MHz CL11 KIT HX324C11SRK2/16
- PNY 16GB Anarchy X DDR3 2400MHz CL11 KIT MD16GK2D3240011AXR

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 12.08.2016. 19:40 #622186

status: user
broj poruka: 516
Mobo: ASUS Maximus VI Hero
CPU: Intel Core-i7 4770
RAM: Kingston Beast 2x8Gb 2400MHz
GPU: ASUS 5970 2Gb 512bit
SSD: Samsung 840evo 120Gb
SSD: Samsung 850evo 1Tb
HDD: WD500 black
PSU: Thermaltake 630w Smart SE
kuciste MS Black Widow i Cooler Master Nepton 140XL

Dugo iscekivana konfiguracija napokon radi. Jedina promena u odnosu na prvobitni plan je grafika. Nazalost nije ostalo dovoljno para za neki pristojan FirePRO ili Quadro a ovu sam dobio po dobroj ceni i posluzice neko vreme dok se ne zaradi za bolje.

Imam pitanje. Koja je neka normalna idle temp za ovaj cpu? U biosu mi pokazuje 29 pa nisam siguran dal laze ili je to normalno. i da li ima nesto na sta bi trebao da obratim paznju, prvi put vidim ovaj bios, sa ovoliko opcija... ja navikao na stari dobri plavi :D a ovaj rog uefi advanced utility bla bla... jos se ne snalazim. Negde sam procitao da ugasim auto fan setting za kulere zbog pumpe al jos to nisam uspeo da nadjem

eo i fotka novog mrstavca

http://tinypic.com/r/333ijhl/9
http://tinypic.com/r/14t4ghk/9
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: ... 12.08.2016. 20:29 #622191

status: user
broj poruka: 2936
Kolega prvo cestitka za novu masinu i nek te dobro i dugo sluzi.Temp cpu to je to,nema lazi.Ovo sto pitas da gasis nema potrebe ako ti ne prijavljuje cpu fan error.To je greska kod corsa,jer ide samo jedna zica na cpu fan konektor na ploci.Taj CM nisam nikad video uzivo,ali mislim da je isti princip.Cak i ako javlja gresku na next i nemas nikakvih problema.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko odlicno si to upakovao 12.08.2016. 22:59 #622196

status: user
broj poruka: 4228
Zanima me:

-da li si probao da ventilator ispred ssd-a obrnes i imao lošije temperature ili...?
- možeš li da postavis još neku sliku gde se vidi kako si smestio drugi ssd i hdd ? Možda se vidi i na ovoj? .-)


Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga trazi covek dlaku u jajetu :) 12.08.2016. 23:49 #622198

status: user
broj poruka: 516
Nisam pokusavao sa ventom, tako su bila okrenuta oba prednja. Imam 2 CM 14ce, jedna je na radijatoru, drugu sam stavio na prednju masku zato sto sto zbog velicine samo tu moze da stane i okrenuo je u istom smeru kao ovaj beli fabricki vent ispred ssd-a. Taj zamenjeni beli sa prednje maske cu da montiram na top pored radijatora ali mi fale podloske i gumice posto ne moze na postojece rupe da se postavi zbog velicine radijatora. Ovako je sklopljeno samo da proverim sve komponente posto nisu sve kupljene nove, tek sad sledi fine tjuning. Drugi ssd i hard jos nisu povezani, ai sutra cim povezem ide slika samo za tebe. .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 12.08.2016. 23:58 #622199

status: user
broj poruka: 516

I moram priznati da je glasniji nego sto sam ocekivao, posebno kad se pali zaurlaju ventovi ali kapiram da je to zbog smart fan controla, nisam to jos ugasio. Videcu kad zavrsim sa povezivanjem i sakrivanjem kablova koliko ce bocna stranica da ubije buku, pise da je kuciste `zvucno izolovano` :) Za sad sam prezadovoljan...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 13.08.2016. 01:25 #622204

status: user
broj poruka: 2480
Nepton jos ima najbolje pumpe od svih AIO igrackica na trzistu. Tako da nije moglo bolje sto se tice AIO hladjenja. Eventualno da zamenis taj urlajuci jetflo vent za nesto ljudsko, tipa NB Eloop 14, Noctua A14, Ek Vardar 140ER, Phanteks 140MP.

Uzivaj u novoj konfi :)

p.s. au sad tek videh na fotki sta uradi s ventovima :D Pa majku mu ne moze to tako da 3 izduvava a jedan uduvava, i to uduvava kroz radijator topao vazduh :) Ja bi to sve obrnuo osim ovog na dupetu kucista. Plus i referentna grafa koja izduvava. Nema svezeg vazduha koji ulazi u kuciste uopste.

Evo ti vodic da ti objasni zasto i kako:
http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=24014

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @boztoga 13.08.2016. 10:31 #622212

status: user
broj poruka: 4228
Meni se dopada kako je sve uredno i sređeno, kako si maksimalno iskoristio mogućnosti tog kućišta. Jedino što to nisam napisao, jer nisam video i ostatak montiranih komponenti, pa da se ne zalećem.

Što se tiče`dlake`, zanimalo me je da li si probao da obrneš taj ventilator, pa da vidiš rezultate (tj, video si ih, pa su lošiji). Postoji i mogućnost moje greške, pošto ovo pregledam preko telefona, nisam video veću sliku.

Držim te za reč!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 13.08.2016. 16:23 #622225

status: user
broj poruka: 516

E, hvala na savetima :) Probacu veceras da izvrtim fanove pa da vidim sta se desava sa temp mada je i ovako odlicno hladan. Nisam stigao da instaliram max i pustim neki render da vidim kako ce tu da se pokaze. To ce verovatno tek sutra doci na red... A ventovi su bili ovako okrenuti kad sam izvadio kuciste iz folije pa sam racunao da su ih sa razlogom tako stavili iako je logicno da napred uvlaci vazduh a pozadi da izduvava.

Mesto za hard se nalazi iza napajanja. Ima dve fioke za HDD i ima negde u visini cpu-a neka fiokica u koju staje ssd mada jos nisam siguran da joj je to funkcija. Videcu jos to, moram da smislim gde cu sta da srafim zbog kablova.

Bice slike veceras. Mozda opet primetite nesto sto bi meni promaklo :D

Hvala jos jednoom
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: re 13.08.2016. 20:34 #622236

status: user
broj poruka: 2480
Ali... tebi je namesteno da napred izduvava, a ne uduvava.

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

::
:: E, hvala na savetima :) Probacu veceras da izvrtim fanove pa da vidim sta se desava sa temp mada je i ovako odlicno hladan. Nisam stigao da instaliram max i pustim neki render da vidim kako ce tu da se pokaze. To ce verovatno tek sutra doci na red... A ventovi su bili ovako okrenuti kad sam izvadio kuciste iz folije pa sam racunao da su ih sa razlogom tako stavili iako je logicno da napred uvlaci vazduh a pozadi da izduvava.
::
:: Mesto za hard se nalazi iza napajanja. Ima dve fioke za HDD i ima negde u visini cpu-a neka fiokica u koju staje ssd mada jos nisam siguran da joj je to funkcija. Videcu jos to, moram da smislim gde cu sta da srafim zbog kablova.
::
:: Bice slike veceras. Mozda opet primetite nesto sto bi meni promaklo :
::
:: Hvala jos jednoo
:: Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 13.08.2016. 21:38 #622241

status: user
broj poruka: 516

Pa da, kazem ti tako je bilo fabricki namesteno iako ni meni niije imalo smisla :) Sad instaliram max da malo vrti render da vidim temperature pa cu da ga rasklapam, da okrenem ventove...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 13.08.2016. 22:41 #622243

status: user
broj poruka: 4228
Na fabričkim slikama prednji ventilatori su postavljeni da ubacuju svež vazduh.

http://www.duocom.rs/uploads/uploaded_pictures/_content_products/600x600/ms-industrial-black-widow-silent-pro-gaming-183703-626252.jpg

Ali ako tebi radi kako treba - pusti fabriku.

Ovo što ti je napisao Kutalion je bitnije: obrni ventilator na radijatoru procesora tako da izbacuje vazduh.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Pa da, kazem ti tako je bilo fabricki namesteno iako ni meni niije imalo smisla :) Sad instaliram max da malo vrti render da vidim temperature pa cu da ga rasklapam, da okrenem ventove..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 13.08.2016. 23:49 #622245

status: user
broj poruka: 2480
Ako obrne njega, i ove prednje ventove, cpu ce biti koji stepen topliji (jer vuce vazduh iz kucista), ali ce sve ostalo biti hladnije dosta.

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs