Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Kako od niceg napraviti nesto???
STRANA 1 OD 1
djape7777 Kako od niceg napraviti nesto??? 08.08.2016. 20:34 T63823

status: user
broj poruka: 914

Imam nekih starih delova za pc S462,478.754 greota da bacam na reciklazu pa htedoh da pitam za savet...
Hteo bih napraviti masinu a da sluzi za sledece, storidz i torrent klijent i mts tv (https://www.mts.rs/privatni/televizija/tvusluge/mts-multiscreen) kojoj bi se daljinski uklucivalo/iskljucivalo pristupalo preko kucne mreze...

Mislio sam uposliti neku plocu tipa 848 ili 865 sa p4ht mislim da je brza solucija nego amd... Koji OS?
Prva dva uslova su mi potrebna da na tabli ne gomilam serije i treci da snimim poneku emisiju jer na MTS-u nema bas svih kanala 72h unazad kao na SBB-u ali je svakako bolja usluga...

Predlozi ,sugestije ,iskustva... dobro dosli
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako od niceg napraviti nesto??? 08.08.2016. 21:19 #622032

status: user
broj poruka: 18940
Windows XP performance ce ti zavrsiti posao, bilo bi lepo da ima bar 1Gb ram memorije. Kroz mrezu, mozes da stavis i gigabitnu karticu recimo ako imas PCI, ako ne, onda 100mb, ici ce malo sporije.
Sto se tice kanala, s tim nisam upoznat, koristim SBB, ali ne znam kako ce raditi na toj masini, trosi resurse preko HTML-a, to ce malo da pojede memoriju, mozda ce biti lagova, a mozda i bude ok, zavisi od browser-a, e tu treba eksperimentisati koji radi najbolje..


::
:: Imam nekih starih delova za pc S462,478.754 greota da bacam na reciklazu pa htedoh da pitam za savet..
:: Hteo bih napraviti masinu a da sluzi za sledece, storidz i torrent klijent i mts tv (https://www.mts.rs/privatni/televizija/tvusluge/mts-multiscreen) kojoj bi se daljinski uklucivalo/iskljucivalo pristupalo preko kucne mreze..
::
:: Mislio sam uposliti neku plocu tipa 848 ili 865 sa p4ht mislim da je brza solucija nego amd... Koji OS?
:: Prva dva uslova su mi potrebna da na tabli ne gomilam serije i treci da snimim poneku emisiju jer na MTS-u nema bas svih kanala 72h unazad kao na SBB-u ali je svakako bolja usluga..
::
:: Predlozi ,sugestije ,iskustva... dobro dosli
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Kako od niceg napraviti nesto??? 09.08.2016. 03:02 #622049

status: user
broj poruka: 914
Minimum 2Gb(4x512Mb) a mozda i maximalnih 4Gb, Nemam GB karticu ali ima li svrhe za njom kada je ruter 100MB/lan 54MB/WiFi?
Ja sam koristio D3i ,STB je tuga Bozija. Malo-malo pa se zaglupi nekad na standby uspe da se oporavi ali vise puta iskljutiti na dugme. Secam se kada je u bivsoj firmi jedan kolega trebao da se izbori sa mobilnim uredjajem koji se isto tako zaglupi resio harakiri naredbom tj. sam sebi prekine napajanje i za 10-tak sekundi ga modem ozivi ,ocito i tom STB treba nesto slicno...
Naj vise mi fale emisije na discovery i history channel-u odnosno H2. MTS-ov STB je malo slozeniji za navigaciju ali sadrzaj koji gledas 72h unazad mozes stopiran drzati satima (SBB 15min) bilo kojom brzinom da premotavas napred/nazad vidis slajdove (SBB Napamet pa gde stanes) pauziras i napustis emisiju kada se vratis pita da li da nastavi gde si stao ili od pocetka (SBB to nema) i veliki plus za daljinac koji skenira direktno kod sa daljinca TV-a tj kontrole za on/off vol+/- i tv/av pritom jos nijednom za metar dana nije zabagovao STB...

:: Windows XP performance ce ti zavrsiti posao, bilo bi lepo da ima bar 1Gb ram memorije. Kroz mrezu, mozes da stavis i gigabitnu karticu recimo ako imas PCI, ako ne, onda 100mb, ici ce malo sporije
:: Sto se tice kanala, s tim nisam upoznat, koristim SBB, ali ne znam kako ce raditi na toj masini, trosi resurse preko HTML-a, to ce malo da pojede memoriju, mozda ce biti lagova, a mozda i bude ok, zavisi od browser-a, e tu treba eksperimentisati koji radi najbolje.
::
::
:: ::
:: :: Imam nekih starih delova za pc S462,478.754 greota da bacam na reciklazu pa htedoh da pitam za savet..
:: :: Hteo bih napraviti masinu a da sluzi za sledece, storidz i torrent klijent i mts tv (https://www.mts.rs/privatni/televizija/tvusluge/mts-multiscreen) kojoj bi se daljinski uklucivalo/iskljucivalo pristupalo preko kucne mreze..
:: ::
:: :: Mislio sam uposliti neku plocu tipa 848 ili 865 sa p4ht mislim da je brza solucija nego amd... Koji OS?
:: :: Prva dva uslova su mi potrebna da na tabli ne gomilam serije i treci da snimim poneku emisiju jer na MTS-u nema bas svih kanala 72h unazad kao na SBB-u ali je svakako bolja usluga..
:: ::
:: :: Predlozi ,sugestije ,iskustva... dobro dosli
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs