Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Toshiba 2.5` hdd
STRANA 1 OD 1
damirkic Toshiba 2.5` hdd 12.08.2016. 19:21 T63840

status: user
broj poruka: 342
Kako su se pokazali mehanicki Toshiba diskovi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Toshiba 2.5` hdd 13.08.2016. 00:23 #622202

status: user
broj poruka: 18930
Ne znam za 2.5`, ali 3.5 su se kod mene pokazali za izbegavanje. Ne verujem da su 2.5 drugaciji.

PS `de ih nadje? Preporucio bih ti da za 2.5` gledas samo WD Scorpio, i nista drugo, on je jedini proveren, nosio sam nove Samsung/Seagate na reklamacije koji su otkazali posle 2 dana.


:: Kako su se pokazali mehanicki Toshiba diskovi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Toshiba 2.5` hdd 13.08.2016. 16:04 #622223

status: user
broj poruka: 5696
Toshiba je kupila Hitachi 3.5` liniju pa bi trebalo da su dobri i u istoj klasi sa WD za te vece, dok je WD uzwo 2.5`. Koliko se secam Toshiba nije nesto imala 3.5` dok je bila dobra u laptop sferi gde je WD bio manje zastupljen pre preuzimanja HGST

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/87/Diagram_of_Hard_Disk_Drive_Manufacturer_Consolidation.svg/800px-Diagram_of_Hard_Disk_Drive_Manufacturer_Consolidation.svg.png

Poslednjih godina, od kako je je kupio sugavi Samsung a i Maxtor pre toga, malo koji Segate disk valja, sve sama go*na. Nekad su bili najbolji a sada je WD daleko ispred.

https://www.backblaze.com/blog/wp-content/uploads/2016/05/drive-stats-2016-q1-failure-by-mfg.jpg

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ne znam za 2.5`, ali 3.5 su se kod mene pokazali za izbegavanje. Ne verujem da su 2.5 drugaciji
::
:: PS `de ih nadje? Preporucio bih ti da za 2.5` gledas samo WD Scorpio, i nista drugo, on je jedini proveren, nosio sam nove Samsung/Seagate na reklamacije koji su otkazali posle 2 dana
::
::
:: :: Kako su se pokazali mehanicki Toshiba diskovi
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 2.5` 15.08.2016. 13:46 #622282

status: user
broj poruka: 456
Imam 2.5` Toshiba MQ01ABD050 500GB 5400 rpm vec 3 godine koristim ga kao storage i radi bez ikakvih problema.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs