Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Da li ovo treba da me zabrinjava???
STRANA 1 OD 1
AaAa Da li ovo treba da me zabrinjava??? 15.08.2016. 11:06 T63850

status: user
broj poruka: 657
Imam dva pitanja..
1.Juce mi se skinuo neki update(nova verzija za win 10) i posle instalacije(imao sam na SSD-u 70GB),me je pitao da li da obrise staru verziju..Enter da brise...i sada imam 11GB prostora na C: (SSD)?Sta se desilo,sta da radim?
2.Skenirao sam sinoc ceo komp od raznih gamadi i ostalih njesra i pronasao mi je ovo...ali me brine da on to ne moze tek tako da ga obrise?Pa ne znam sta da radim...
Ovako izgleda opis: appdata oaminglolclientisschissch.exe TR.BitCoinMiner.ddxn
I cim sam video ovo,nije mi bilo sve jedno :(..Kakva je situacija??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 ja imao slicno 15.08.2016. 13:27 #622280

status: user
broj poruka: 446
dobio si kopaca bit coina pa ce ti verovatno resursi na racunaru biti zakucani na 100%, kod mene je CPU kucao na 100% u idle-u. ja rresio ovako https://is.gd/czS3Ve
imas detaljno uputstvo i jedno 5 programa da insrtaliras i skeniras racunar. kod mene je bio prikriven kao svc host.exe. ali sam ga nasao u temp folderu kasnije. sto se tice zauzetka prostora na ssd imas program disk cleanup u win -u pa ce da ocisti ssd od ostataka instalacije i starog win 10 evo jedno od uputstava https://is.gd/LmPtkV.


pozzz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Pa ti bas imas problem .) 15.08.2016. 13:32 #622281

status: user
broj poruka: 393
Preskeniraj Malwarebytes-om i ukloni tog minera .) btw, koji softver si koristio za skeniranje?
A sto se tice prostora na ssd-u, treba da izbrises windows.old, odnosno backup starog sistema preko disk cleaner-a. Lakse je da pgledas na sledecoj stranici da ti ne bih objasnjavao postupno. Imas detaljno uputsvo i vrlo je lako.


http://m.windowscentral.com/how-properly-remove-windowsold-folder-windows-10
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa ... 15.08.2016. 15:24 #622285

status: user
broj poruka: 657
@Drasko014 Evo upravo skeniram sa malwerom..pa cu da vidim sta kaze?Mada mislim da cu morati detaljno da se pozabavim time.Zanimljivo je da nisam video da mi je proc na 100%?!
@Krecky Koristio sam 360 total security i on ga je nasao,i kao obrisao,ali sam ja skeptican..pa sada radi malwer.
Sto se tice ovog za prostor.,..Uopste mi ne pokazuje tako veliki fajl,najveci je nasao 150mb?
A prostor je pojeden sa 70GB na,sada 13GB?!Ne pronalazi tako velike fajlove za brisanje?!
Ajde nek je i posle instalacije imao 50-60GB(nisam bas obracao paznju),ali da svuce na 13 je MNOGO?!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 15.08.2016. 20:37 #622298

status: user
broj poruka: 3345
Jesi li ukljucio da vidis hidden files and folders? Ili bar TotalCmd pa isto da ti vidi hidden/system files?
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 samo ispostuj celu proceduru 15.08.2016. 22:58 #622303

status: user
broj poruka: 446



ja probao samo sa malwerom ali se posle par minuta opet aktivira ,Znaci svih 5 programa jedan za drugim i na kraju bi trebalo da ti njega iskopas, veruj mi jeste pain in the ass ali mora svih 5 ,mozda moze i drugacije ali ja nisam nasao. imas gore link ka sajtu gde je sve lepo objasnjeno za trojanca , a posle imas link i za disk cleaner iz WIN da odradis cela procedura ,meni je danas bilo oko 40 gb zauzeca posle update-a win 10 ,brzo to ocisti ne traje dugo.

pozzz pa javi sta si uradio
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Auuuuuu... 16.08.2016. 13:10 #622314

status: user
broj poruka: 657
Popizdeo sam :(...Napisem ti sve u sitna crevca,postupak,po postupak..I kad sam u pisanju stigao(a u pozadini radio sve to po redu),do step V zakuca mi i izbaci ovaj screen ?!?!?
Sad me mrzi sve da ti pisem opet..ali sam u glavnom odradio sve ono sto je pisalo,i nasao je brdo nekih gluposti i sranja..ali mislim da je nepotrebno sve to da se odradi..posto i neki sitni programi,malweri to zavrsavaju..
DA na Hitman pro mi je zakucao cini mi se? evo dole opis problema.
Tako da hvala ti na predlogu,ali ce da padne obaranje sistema,taman i da resim ovo sa prostorom.

http://tinypic.com/view.php?pic=jikdmt&s=9#.V7LzyK2y2Uk


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa I dok sam pisao ovo,nadjem sta je zauzimalo toliko mesta :) 16.08.2016. 13:18 #622316

status: user
broj poruka: 657
Krenem da proveravam C: pre reinstalacije,sta da se sacuva..sta se brise..I ladno nadjem sta je zauzimalotoliko prostora na C: !!!!!
Jebeni snimak!!! :)..Kad se instaliraju drajveri za grafu,on ti ponudi i onaj Riva Tuner kao dodatak...I posto ja to nisam menjao,cackao nista..izgleda da je burazer pritisnuo `carobno dugme` i snimio 74.5GB video snimka hahaha
Obrisem ja to i gle cuda!! 84GB slobodno na C: !!
Koja glupost,a pojede me zivog!!! :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nekome ne treba malware kad ima rodbinu! 16.08.2016. 16:25 #622327

status: user
broj poruka: 4228
Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Julije ... 16.08.2016. 21:28 #622345

status: user
broj poruka: 265
+1 za naseg vladu :-P

Asus P5Q3DeLuxe
Intel Q9550@3.8+CoolerMaster Hyper 212EVO Dual
Kingston Predator KHX24C11T2K2/8X 4x4GB
Asus ENGTX570 DCII
Kingston HyperX SH103S3240G + SAMSUNG HD502HJ
Leadtek WinFast PxDTV2300H
CoolerMaster Stack

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 ko zna 18.08.2016. 23:57 #622421

status: user
broj poruka: 446


zasto je to dobro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646070.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs