Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Da li ovo treba da me zabrinjava??? II deo
STRANA 1 OD 1
AaAa Da li ovo treba da me zabrinjava??? II deo 10.09.2016. 16:55 T63946

status: user
broj poruka: 657
U prosloj temi me je brinulo to sto sam nasao nitcoin miner(ono sto radi moj komp za drugog),a od juce sam primetio jos neka cudna desavanja?!
Dakle,uplatio sam neki kes na internet karticu.Juce sam pazario nesto za ortaka,a danas nesto za mene..
(Citaj pazljivo)I juce i danas,kad sam to pazario,u trenutku kad sam isao na `procede` za kupovinu(gde te salje na stranicu da ukucas podatke sa karticom),u tom istom trenutku mi je 360 total security izbacio poruku da su mu sumnjivi UTORRENT.EXE I KMS(za aktivaciju sistema) ...bas u OBA slucaja kad sam usao da kucam podatke sa kartice?!
Dal se ja tripujem ili su u njih implementirani neki kodovi,programi,sranja..koja mogu da ti skidaju podatke?!?!?
A mozda sam i PARANOICAN :D?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Samo to da podelim sa vama.... 10.09.2016. 16:56 #623378

status: user
broj poruka: 657
Mozda neko bude imao sl situaciju??Bas da se zapita covek :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Eee 10.09.2016. 17:37 #623381

status: user
broj poruka: 324
Ne znam koliko je kes u pitanju, ali nista te ne kosta da pazaris sa nekog drugog uredjaja (npr telefona), pogotovo sto kupujes karticom bez postednika, odnosno paypal-a npr. Svacega danas ima, najverovatnije je false positive u tvom slucaju. Ako si vec pazario ponovi proceduru opet do unosenja podataka i kad 360 izbaci alarm vidi da li imas nekih sumnjivih ulaznih i izlaznih konrkcija sa racunarom, putem Netlimitera, ili Pro process managera ili obicnog ako znas vec, izguglaj malo po netu da vidis kako se to radi ako ne znas. Takodje posle svake kupovine ocisti logove i tako to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa re:Eee 10.09.2016. 18:08 #623382

status: user
broj poruka: 657
oko 50e.Kartica je Visa,posto jos nisam overio paypal(trebam da imam na racunu par eura).Mozda nije nista,a mozda je i nesto sto moze da me zeza?Evo upravo sam probao opet...kad kliknem da kupujem i baci me na stranicu za podatke,odma se upali 360 security i skenira...ali sada mi je izbacio da je safe,mada sam ja ubio torrent i kms(pre 1h i nisam restartovao komp_,tako da mozda hoce sl puy kad mi se pokrenu opet ti programi,posle paljenja???Proguglacu po netu,pa cu da vidim sta kazu?Sutra cu da probam opet,trebao bi nesto da pazarim.Hvala na predlogu,postrazicu na netu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs