Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
F3 Spinpoint problem
STRANA 1 OD 1
Masuka F3 Spinpoint problem 14.09.2016. 16:35 T63958

status: user
broj poruka: 360

HDD je poceo da ore dosta u zadnje vreme i non stop da radi svasta u pozadini. Nista konkretno nisam nasao sem da koristi sistemske resurse. Nema bad sectora i generalno radi. Dok sam danas igrao TF2 poceo je vise nego obicno da brlja i u resource monitoru sam video da je imao spikeove do 100% u intervalima od 10 sekundi. Pokazivao je uobicajen disk usage za hl2.exe ali je system uzimao gotovo ceo protok, znatizeljan kakav jesam odaberem opciju da suspendujem taj proces da vidim sta ce se desiti. Ocekivano, OS se zamrznuo skroz i pao je restart. Ono sto nisam ocekivao je BSOD sa kodom 0x000000a5 . Ok, restart, pokusam u bios da udjem ali tastatura radi par sekundi i prekine. Pomerim CMOS jumper opet sve isto, izvadim bateriju ponovo BSOD, tastatura radi par sekundi kolko da udjem u setup i nema dalje. Koji bi bio sledeci korak?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk .......... 14.09.2016. 17:08 #623528

status: user
broj poruka: 1541
Izgleda da ima neki problem sa mehanikom, gledaj da ga promenis. Inace imam F3 500Gb pored ovih SSD-ova evo vec 4-5 godina, radi bez problema, al danas maltene koji god HDD da pazaris svi su problematicni, bolje ici na SSD, HDD je iovako najsporija jedinica u celom sistemu...

___________________________________________________________
ASUS X99-PRO/USB3.1 - i7 6800K @ 4.2 - CM SEIDON 120M - MSI 750 Ti GAMING TF 2 Gb - 32Gb KHX SAVAGE 2666 CL13 - SAMSUNG 850 PRO 256Gb+850 EVO 128Gb - TT SUPPRESSOR F51 WINDOW - 2xDELL S2240L

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 F3 500GB 14.09.2016. 19:30 #623530

status: user
broj poruka: 6086
Moj je proveo kod mene šes` i po godina. Čak je pre nekih 5 godina bio klinički mrtav nekoliko dana (usled lošeg SATA kabla), pa kad se vaskrsao sam od sebe, radio bez problema do dana prodaje.


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/ProCase Nitro AX/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 14.09.2016. 19:33 #623532

status: user
broj poruka: 1038
Moj F3 500 sljaka kao i od 2010. kad sam ga uzeo, doduse ponekad stucne ili podrigne ali bas retko.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 14.09.2016. 20:30 #623535

status: user
broj poruka: 3104


Uuuuh sad, ovo je izgleda OS propao. Treba mu repair ili reinstall.
Inace postoji alatka Process Monitor (prozivodjac je SystemInternals, isti kao od Process Explorer) i njegova funkcija je da ti pokaze Koji Fajl se cacka na HDD u datom trenutnku i koji proces i servis to radi.

Primer ja licno sam naisao na M$ bug gde fajl za podesavanje vremena konstantno pokusava da se overwrituje od strane Windows Time servisa, ali ne moze zato sto je fajl u funkciji pa samo drlja SSD. Inace poznati neki bug.

Tako da kad budes bio u mogucnosti, proveri sa Process Monitorom sta te zeza i da li je zaista elektronika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 14.09.2016. 20:36 #623536

status: user
broj poruka: 3104
Samo da dodam. Za tridesetak sekundi rada, taj fajl tzres.dll je pokrenut preko 12000 puta slicno kao i njegov imenjak (valjda backup, nisam siguran) preko 9000. I to mi izjeda SSD i dize aktivity.

http://prntscr.com/ci0tfp

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/06968cbc-3cd7-4dd0-8e33-5fb8c428395f/tzresdll?forum=winserverManagement

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: F3 Spinpoint problem 15.09.2016. 03:21 #623543

status: user
broj poruka: 1261
Sledeći korak bi bio da raskačiš hard i uđeš u bios pošto ti najverovatnije HDD zablokira komp pa ti misliš da ne radi tastatura a ustvari ne radi ništa. Tako mi bar deluje na osnovu onog što si opisao. Ako tastatura ne zablokira bez harda onda znaš u čemu je problem. Testiraj hard nekim alatom iz hirensa pa vidi šta kaže tamo. Takođe ako uspeš da uđeš u sistem čekiraj ga sa sentinelom pa vidi da li on prijavljuje nešto sumnjivo...
Vidim da se javljaju sve ponosni vlasnici čuvenog Spinpoint F3 pa da se pohvalim da i moja dva u RAID0 šljakaju evo već 6 godina bez ikakvog problema.

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, Gigabyte GeForce GTX1070 G1 8GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

::
:: HDD je poceo da ore dosta u zadnje vreme i non stop da radi svasta u pozadini. Nista konkretno nisam nasao sem da koristi sistemske resurse. Nema bad sectora i generalno radi. Dok sam danas igrao TF2 poceo je vise nego obicno da brlja i u resource monitoru sam video da je imao spikeove do 100% u intervalima od 10 sekundi. Pokazivao je uobicajen disk usage za hl2.exe ali je system uzimao gotovo ceo protok, znatizeljan kakav jesam odaberem opciju da suspendujem taj proces da vidim sta ce se desiti. Ocekivano, OS se zamrznuo skroz i pao je restart. Ono sto nisam ocekivao je BSOD sa kodom 0x000000a5 . Ok, restart, pokusam u bios da udjem ali tastatura radi par sekundi i prekine. Pomerim CMOS jumper opet sve isto, izvadim bateriju ponovo BSOD, tastatura radi par sekundi kolko da udjem u setup i nema dalje. Koji bi bio sledeci korak?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka I dalje zamrzava 15.09.2016. 17:11 #623554

status: user
broj poruka: 360


Hvala srdoch na savetu, ne znam kako se nisam toga setio ranije. Iskacio HDD i ovaj put kad udjem u bios reaguje tastatura taman toliko da pritisnem F5 za load defaults i kad me pita da potvrdim tu se opet sve zamrzne. Jedino mi ostaje da flesujem novi bios ali cini mi se da ce morati kod profesionalca na pregled na kraju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: I dalje zamrzava 15.09.2016. 18:36 #623556

status: user
broj poruka: 4228
Kako ćeš da flešuješ kad ti ništa ne radi kako treba?

- Izvadi bateriju, postavi џamper u CLR_CMOS položaj i drži tako pola sata. Vrati bateriju, vrati џamper u položaj za normalan rad, pa probaj.
- Ako je tastatura PS/2, probaj sa nekom USB.
- Ako je USB, uključi je u port koji je odmah ispod LAN utičnice.
- otkači sve nepotrebne periferije, SATA/ATA uređaje otkači kablove iz ploče, tako da od kablova imaš samo struju, sliku i tastaturu.
- ako imaš više memorija, probaj samo sa jednom, ili samo sa drugom.

Pozdrav!

Vlada

::
::
:: Hvala srdoch na savetu, ne znam kako se nisam toga setio ranije. Iskacio HDD i ovaj put kad udjem u bios reaguje tastatura taman toliko da pritisnem F5 za load defaults i kad me pita da potvrdim tu se opet sve zamrzne. Jedino mi ostaje da flesujem novi bios ali cini mi se da ce morati kod profesionalca na pregled na kraj
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka ... 16.09.2016. 21:38 #623600

status: user
broj poruka: 360

U pravu si, necu ni moci bios da stavim kad ne reaguje. Sa memorijom sam i probao ranije, i gumicom sam prebrisao konektore (poznat trik) . Iskacio sam i ranije HDD al nista.

Po tvom savetu sam iskacio sve ostalo, opet nista. Izvadio bateriju i jumper prebacio ali sad na pola sata opet po tvom savetu ali nista.
Tastatura je USB tako da mi jedino preostaje da isprobam sa PS/2 pre nego sto posaljem na servis.

Sa svim isprobanim kombinacijama kada mi ponudi da bootujem normalno ili last known configuration tu odmah zamrzne sve osim ako ne pritisnem iste sekunde boot normaly nakon cega usledi BSOD sa kodom koji sam naveo gore. Prosto mi nije jasno kako od takve bezazlene gluposti moze moze ovo sve da nastupi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da li ti se čini da je hladnjak čipseta prevruć? 16.09.2016. 22:39 #623606

status: user
broj poruka: 4228
Da li možeš da proveriš napone i temperature? Ploča koja se ne napaja adekvatno hoće da brljavi i te kako. Ne vidim da si napisao koja ploča je u pitanju. Naravno da to neće rešiti tvoj problem, ali će možda nekog podsetiti na sličan problem.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.09.2016. 22:47 #623607

status: user
broj poruka: 9460
Izvadi plocu, stavi najosnovije da moze da kresne i ako i tada blokira, nesto je crklo na njoj. Moze biti svasta, od USB, do SATA potrova i ko zna sta jos.
Probaj i sa PS2 tastaturom, pa ako uspes sa njom da udjes, DISABLE LAN, USB i SOUND i onda pokusaj da boot-as.
Pregledaj i sve headere na ploci i USB portove gledajuci da nije nesto u kratkom spoju...Izvadi CPU pa vrati. Probaj sa drugim napajanjem...Te neke stvarcice bih ja proverio...

I da, bitno je kja je ploca, da li su SS kond ili klasicni i ima li naduvenih...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs