Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
HDD garancija
STRANA 1 OD 1
Guest HDD garancija 26.09.2016. 17:16 T63998

status: user
broj poruka: 583

Imam hdd koji je poceo da brljavi. U garanciji je.Problem je sto je radnja gde je kupljen otisla u aut.Ux hdd imam garantni list As@is-a, pretpostavljam dobavljaca.Pitanje je mogu li ja kao. fizicko lice da trazim reklamaciju kod njih?
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HDD garancija 26.09.2016. 18:59 #624082

status: user
broj poruka: 18940
Naravno da mozes. Mozes i da ih nazoves telefonom i da pitas.

::
:: Imam hdd koji je poceo da brljavi. U garanciji je.Problem je sto je radnja gde je kupljen otisla u aut.Ux hdd imam garantni list As@is-a, pretpostavljam dobavljaca.Pitanje je mogu li ja kao. fizicko lice da trazim reklamaciju kod njih
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest tr 26.09.2016. 19:37 #624084

status: user
broj poruka: 583



hvala imarkovichu na jos jednoj pomoci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 29.09.2016. 00:43 #624230

status: user
broj poruka: 583

E sad ,problem je sto HDD prolazi sve testove (WD) jedini problem je sto neko vreme radio ok onda se desava da komp mrzne uz bsod .Posle restartovanja HDD ne postoji u BIOSU jedino OFF/ON kompa pomaze.
Menjao sam sata kablove ,napajanje isto se desavalo..evo sada nedelju dana radi Ok bez problema dok za dalje nisam siguran.Verovatnoca je da ako ga budem poslao u servis vratica ga jer radi dok opet ne pocne da zabada
verovatno elektronika...Ne znam sta mi je ciniti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 29.09.2016. 01:46 #624231

status: user
broj poruka: 3104

Kamera u ruke kad se problem pojavi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re 29.09.2016. 09:41 #624236

status: user
broj poruka: 1620
Menjao si kablove i zakljucio da je problem u HDD-u... a kako si siguran da sama ploca ne brljavi?

Dosta ploca uglavnom ima SATA kontroler u chipset-u, kao i dodatni SATA kontroler. U specifikaciji ili uputstvu je jasno oznaceno koji portovi su `nakaceni` na jedan, a koji na drugi pa i to uzmi u obzir... mozda nema veze sa HDD-om i kablovima, vec sa kontrolerom i onda sve sljaka ok kada si HDD povezao na drugi port/kontroler (samo ideja - ne mora da znaci i da sam u pravu).

::
:: E sad ,problem je sto HDD prolazi sve testove (WD) jedini problem je sto neko vreme radio ok onda se desava da komp mrzne uz bsod .Posle restartovanja HDD ne postoji u BIOSU jedino OFF/ON kompa pomaze
:: Menjao sam sata kablove ,napajanje isto se desavalo..evo sada nedelju dana radi Ok bez problema dok za dalje nisam siguran.Verovatnoca je da ako ga budem poslao u servis vratica ga jer radi dok opet ne pocne da zabad
:: verovatno elektronika...Ne znam sta mi je ciniti
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 29.09.2016. 10:07 #624237

status: user
broj poruka: 1670
A da ti problem nije do power managementa?

Isključi da disk ide u idle, isključi LPM (link power management) i sl. sranjca.

Meni je LPM koji je po default-u uključen u Intel RST drajverima pravio slične probleme na par računara.

-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 850 EVO 250GB, HGST 750GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG 27MP67VQ-P
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 29.09.2016. 20:25 #624266

status: user
broj poruka: 583

Uradio sve sto ste rekli ,hvala.

Videcemo dalje...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs