Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Sta ovo moze da bude
STRANA 1 OD 1
gang1978 Sta ovo moze da bude 14.10.2016. 11:55 T64060

status: user
broj poruka: 1661

Primetio sam u poslednje vreme na youtube i ovoj online igri da mi se pojavljuju ovakvi artefakti ili kako vec da ih nazovem.

Na youtube dok gledam neki klip na trenutke flesuje monitor (tj slika zaigra na odredjenom delu monitora i to uvek u obliku nekog trougla)..ne znam da li je uvek na istom mestu ali imam takav utisak.

A na ovoj online igri se pojavljuje ovako nesto svaki put kad kliknem na odredjeni ikonicu.

Evo ovo sam uspeo da uhvatim na print screen:

http://prntscr.com/ctowt8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 ??? 14.10.2016. 19:37 #624999

status: user
broj poruka: 1661


Nikom nista slicno se nije desilo, niko ne zna sta moze biti uzrok ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gang1978 14.10.2016. 22:45 #625002

status: user
broj poruka: 17084
90% poluisparavna graficka. 10% ko ce ga znati...

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 ... 14.10.2016. 23:39 #625003

status: user
broj poruka: 69
Otvori GPU-Z i vidi u kom rezimu ti radi grafika i pusti malo onaj test da skoci gpu usage na 100% i tako dok se temperatura ne podigne za nekih 10-15 stepeni. Tada zaustavi test i probaj youtube i sl.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Ispravka na Dex-a 15.10.2016. 01:03 #625008

status: user
broj poruka: 7286
100% ce da vole pare koje ce da pljucne za novi projektor slike.


Lala 4ever!
http://youtu.be/Jx__vtgiW1Q

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Probaj 15.10.2016. 01:09 #625011

status: user
broj poruka: 1389
da iskljucis hardversko ubrzanje grafike... Mada obicno ljudi imaju ton bez slike kad to zeza :)

U firefoxu - tools - advanced - Use hardware acceleration when available

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 ... 15.10.2016. 10:06 #625022

status: user
broj poruka: 1661
Pustio furmark na punu rezoluciju monitora, temperatura gpu-a oko 65 stepeni, primecujem da secka(zamrzne na pola sekunde) pa nastavi ali nema artefakata i ne pada fps.
Kad pustim na YT da pogledam neki gameplay desava se vec opisano, uz kocenje i desinhronizaciju zvuka i slike (mozda se to svakom desava otkud znam), pustim neki spot na YT sve radi normalno...ne primecujem artefakte niti bilo kakvu anomaliju...nista mi nije jasno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 15.10.2016. 11:30 #625027

status: user
broj poruka: 9369
Takve se stvari desavaju, veoma retko, kada pocne da odlazi procesor. Kod mene je to bilo u dva navrata i oba puta su bili AMD, ali stari Athloni.
Pokusaj sa nekim drugim browserom, pa vidi da li se desava isto. Chrome, FF, IE...
Drajver za graficku ili flash plugin... To su ti opcije sofverske prirode. Harverske VGA, RAM, CPU. Tim redom.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Pustio furmark na punu rezoluciju monitora, temperatura gpu-a oko 65 stepeni, primecujem da secka(zamrzne na pola sekunde) pa nastavi ali nema artefakata i ne pada fps
:: Kad pustim na YT da pogledam neki gameplay desava se vec opisano, uz kocenje i desinhronizaciju zvuka i slike (mozda se to svakom desava otkud znam), pustim neki spot na YT sve radi normalno...ne primecujem artefakte niti bilo kakvu anomaliju...nista mi nije jasno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: ... 15.10.2016. 12:04 #625031

status: user
broj poruka: 5696
VMARC

Podseti me bas na taj problem, video 2x bas na AMD K6 sa ravnom donjom osnovom,dok oni sa rebrastom osnovom nisu tako crkavali. Ali idavno nisam vidjao da CPU vuse tako zeza

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Takve se stvari desavaju, veoma retko, kada pocne da odlazi procesor. Kod mene je to bilo u dva navrata i oba puta su bili AMD, ali stari Athloni
:: Pokusaj sa nekim drugim browserom, pa vidi da li se desava isto. Chrome, FF, IE..
:: Drajver za graficku ili flash plugin... To su ti opcije sofverske prirode. Harverske VGA, RAM, CPU. Tim redom
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: :: Pustio furmark na punu rezoluciju monitora, temperatura gpu-a oko 65 stepeni, primecujem da secka(zamrzne na pola sekunde) pa nastavi ali nema artefakata i ne pada fps
:: :: Kad pustim na YT da pogledam neki gameplay desava se vec opisano, uz kocenje i desinhronizaciju zvuka i slike (mozda se to svakom desava otkud znam), pustim neki spot na YT sve radi normalno...ne primecujem artefakte niti bilo kakvu anomaliju...nista mi nije jasno
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 .... 15.10.2016. 13:22 #625032

status: user
broj poruka: 1661
Ne znam... imam Intelov cpu q6600...kod mene je skoro 6 godina ..koliko je jos radio pre toga ne znam...verovatno jos godinu dve kod prvog vlasnika...hebem li ga.







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 .... 15.10.2016. 13:51 #625035

status: user
broj poruka: 1661
Koristim google chrome koji sam po sebi koliko mi se cini ne trazi flash player pa ga ja nisam ni instalirao, sad sam instalirao Mozilu i flash player i sad kad pustim isti gameplay koji sam juce gledao sve izgleda normalno ..bar za sada...moze biti da je do browsera i flash playera..pustio sam i furmark ponovo i sad ne vidim da koci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: .... 15.10.2016. 14:06 #625038

status: user
broj poruka: 9369
Ma onda ti je sve OK, Chrome se malo zbingov`o.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Koristim google chrome koji sam po sebi koliko mi se cini ne trazi flash player pa ga ja nisam ni instalirao, sad sam instalirao Mozilu i flash player i sad kad pustim isti gameplay koji sam juce gledao sve izgleda normalno ..bar za sada...moze biti da je do browsera i flash playera..pustio sam i furmark ponovo i sad ne vidim da koci
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: .... 15.10.2016. 15:09 #625041

status: user
broj poruka: 1661
Nemam pojma...sad nemam vremena pa cu za jedno dva sata da detaljno proverim sta se desava...ovako za sada izgleda kao da je problem bio da chroma..jebem li ga.

:: Ma onda ti je sve OK, Chrome se malo zbingov`o
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: :: Koristim google chrome koji sam po sebi koliko mi se cini ne trazi flash player pa ga ja nisam ni instalirao, sad sam instalirao Mozilu i flash player i sad kad pustim isti gameplay koji sam juce gledao sve izgleda normalno ..bar za sada...moze biti da je do browsera i flash playera..pustio sam i furmark ponovo i sad ne vidim da koci
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs