Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Samsung ... kamo srece da crkne jednom zauvek
STRANA 1 OD 1
MACHINE Samsung ... kamo srece da crkne jednom zauvek 17.10.2016. 19:57 T64075

status: user
broj poruka: 5696
http://www.recode.net/2016/10/14/13279242/samsung-galaxy-note-7-exploding-battery-disaster-recode-podcast

Veliki gubici za njih, ali nedovoljni. Moja iskustva sa njima 15 godina unazad (nebezbedni i nedovrseni proizvodi):

1. Samsung laser printer (nov kupljen), guta papire, povlaci vise listova, guzva ih od samog pocetka. Otisak ispod prosecan

2. SDC kartica crkla posle 6 meseci

3. CRT TV od 62 inca zuji kad je ugasen. Drugi CRT zapalio stan jednoj babi, ugasen je bio ali mrezni stepen pod naponom se zapalio zbog loseg elkonda

4. Samsung telefoni, par komada kod njablizih...nikad radili kako treba, samo baguju

5. Samsung CDRW rezao svaki drugi disk

6. Usisivac, inzenjerski resen kao da je moja baba dizajnirala

Jedino Samsung memorije koje su me dobro sluzile, ali i njih sam izbegavao samo zbog lose reputacije svega sto su pravili nekad i sto prave i sada

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion hah 17.10.2016. 20:03 #625168

status: user
broj poruka: 2480
Ne slazem se, par samsung telefona koje sam koristio su radili sjajno. Da ne pricam da bez njih memorije za graficke i DDR4 idu nekoliko klasa ispod.

Ziveo Samsung! :D

5820k @ 4.5ghz
Custom loop 360 rad + 3x NB Eloop | D5 pump
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1TB WD Black | 2TB WD SE | 2TB WD RE
Seasonic 760w XP2 Platin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Samsung 17.10.2016. 20:19 #625170

status: user
broj poruka: 3277
sta znam mozda su nekad bili kvalitetni ?.?

1. CRT TV 72cm star 8 godina radi i dalje, crt tv oko 10god radi , zamenjeni sa LED LG 43,,,
2. TFT 730BF kupljen 2005god isparavan, TFT XL2370 uzet 2009/2010 ispravan i kuckam ispred njega .)
3. dva starija Samsung telefona ispavni i prodati trenutno s3 neo star 2 godine ispravan (baterija menjana)

ostalo nisam probao .)

SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Od kad su počeli da prave usisivače i daske za peglanje... 17.10.2016. 20:27 #625172

status: user
broj poruka: 3737
izbegavam ih...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @MACHINE 17.10.2016. 20:30 #625173

status: user
broj poruka: 17084
Da umre samsung odose cene svega, a pogotovo memorije za sve i svasta u nebesa...
Sto se mene licno tice sve od njih mi je radilo ok.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 17.10.2016. 21:00 #625176

status: user
broj poruka: 1227
Samsung se po tehnickim resenjima, pedantnosti, preciznosti nikad i nije izdvajao. Bili i ostali majstori za prodavanje magle, nedovrsenih zbrzanih gimick funkcija koje su pakovali u sarenu foliju i prodavali kao inovativne proizvode.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 17.10.2016. 21:57 #625178

status: user
broj poruka: 3346
Zavisi za koje trziste. Naravno, desavaju se pehovi svuda, sto je normalno u masovnoj proizvodnji i kod bilo kog proizvodjaca. Samo sto kod nas dolazi SHKLJ klasa, tako da....jbg. Ne treba se kunuti u proizvodjaca, nego u uredjaj bilo kog proizvodjaca.
To sto Samsung proizvodi pegle i usisivace, to sad radi svako. Nije to `tehnologija`, pa da nam izvrce bubrege. Prosta stvar.
Ovde se mnogi npr. kunu u ASUS. A ja sam imao problema sa jednom serijom ploca, pa sam vratio 3 komada. I onda je ustavoljeno da je cela serija, kod nas, imala problem sa southbridge. Pa hardovi nisu radili kako treba - blokira komp. I sat treba da blatim ASUS, sto je bila zafrkancija u masovnoj proizvodnji? Zapravo ne.
Mada, ASUS mogu sad da blatim, jer inicijalno su izbacili Strix SOAR zvucnu, koja u startu ne radi kako treba, zbog drajvera. Ali, to ne znaci da je nece srediti ubuduce.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Da se i ja ukljucim.. 17.10.2016. 22:44 #625184

status: user
broj poruka: 18472
Pre svega nas dragi Mashinac - MACHINE je dugogodisnji mrzitelj Samsung brenda tako da mu tu malo izmice objektivnost. Znamo se godinama tako da .)

Ima raznih primera, ima po malo i istine ali ne moze se reci da je Samsung bas djubre.

U tehnologiji memorijskih chipova su otisli poprilicno daleko, rekao bih da su sada na vrhu lestvice. Ni ostala tehnologija im nije losa, ono sto nude u paleti svojih proizvoda.

Negde fusere to stoji, jeftine komponente, propusti i sl. ali za nesto su i pristojno dobri.

Da crkne Samsung nisam, dosta bi se izgubilo propasti te firme..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 RE 17.10.2016. 23:53 #625186

status: user
broj poruka: 1130
Meni bi po ovom tekstu sto si napisao delovalo da ili imas 13 godina ili si veliki slepi fan boy Samsunga..
Naravno da Samsung sve sto pravi ne moze da valja nikako, ko je to ocekivao treba da bude prevaren i da dobije shit proizvod, za svaku marku zna se zasta je najbolja.
Samsung je najbolji u SSD-ovima zatim idu telefoni i nekada su bili kompljuterski tu itamo pristojni ali van toga nista vise. Za Graficke zna se ASUS, Za Maticne zna se Asus ali za telefone Asusove bezi od njih sto dalje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Samsung ... kamo srece da crkne jednom zauvek 17.10.2016. 23:54 #625187

status: user
broj poruka: 939
Da mi je videti CRT TV od 62 inca... Verovatno tezak 1 tonu!

Pretpostavljam da si hteo reci 62 cm?




Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:
:: 3. CRT TV od 62 inca zuji kad je ugasen. Drugi CRT zapalio stan jednoj babi, ugasen je bio ali mrezni stepen pod naponom se zapalio zbog loseg elkond
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: RE 17.10.2016. 23:59 #625188

status: user
broj poruka: 2480
Asusovi telefoni su sjajni. Pogotovo nova Zenfone 3 serija.

5820k @ 4.5ghz
Custom loop 360 rad + 3x NB Eloop | D5 pump
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1TB WD Black | 2TB WD SE | 2TB WD RE
Seasonic 760w XP2 Platin

:: Meni bi po ovom tekstu sto si napisao delovalo da ili imas 13 godina ili si veliki slepi fan boy Samsunga..
:: Naravno da Samsung sve sto pravi ne moze da valja nikako, ko je to ocekivao treba da bude prevaren i da dobije shit proizvod, za svaku marku zna se zasta je najbolja
:: Samsung je najbolji u SSD-ovima zatim idu telefoni i nekada su bili kompljuterski tu itamo pristojni ali van toga nista vise. Za Graficke zna se ASUS, Za Maticne zna se Asus ali za telefone Asusove bezi od njih sto dalje...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Bjez od Asusa, nije vise kao sto je nekad bio.. 18.10.2016. 00:10 #625189

status: user
broj poruka: 18472
Asus je dick ali nije moby :) ali eto uzeo sam dva komata haha.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 RE 18.10.2016. 00:20 #625190

status: user
broj poruka: 1130
Cuo sam da telefoni Asusovi nemaju bas dobar servis i da je problem sto ih ne azuriraju na nove verzije pa rade ne tako dobro. Iskren da budem kupio bi i ja jedan Asus zen fone max zbog baterije a 2 sim slota mi deluju kao super opcija, da nisu bezobrazno skupi a i iznenadilo me je da na oglasima nema ni jedan jedini polovan samo nov kada sam ja gledao..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann .. 18.10.2016. 02:24 #625194

status: user
broj poruka: 58
Samsung ma oko 500.000 zaposlenih. prihod oko 300 milijardi dolara, 80 firmi unutar Samsung-a, oblast delovanja - izgradnja nekretnina, potrosacka elektronika, bankarske usluge, investicioni fondovi, brodogradnja, medicinski uredjaji, osiguranje, IT, hoteli i odmaralista itd...

Srbija u ko(joj) zivimo jedva godisnje zaradi 30tak milijardi dolara, ima oko 7 miliona dusa

Bas bih voleo da Samsung prestane da radi, da svih 500.000 ljudi postanu siromasi, da se uruse sve zgrade I postrojenja, da sve propadne I da svih 300 milijardi dodje kod nas a mi postanemo bogati, uspesni, zadovoljni...
I da nas svi ostali pljuju I mrze

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne branim samsung 18.10.2016. 02:54 #625195

status: user
broj poruka: 3466


I nisam neki fan boj

Imao sam raznih monitora i svega i nikad problem

Radio u lg i samsung zastupnistvu malo pre svega zbog telefona a usput malo tv tikoni i neke gluposti i sigurno da je npr eto mnogo bolji ali opet moze lg da zapadne neki krs mojima kuci i da na osnovu jednog peha pljujem brend a u servisu se nagledao svacega.
Isto tako nekome crkne razer mis i krene pljuvanje onda nekome se razljusti steelseries qck podloga posle tri meseca a ja godinama igrao hardcore i eno dan danas kao nova nista ulepljeno i razljusteno

Asus telefoni top
Pratio celu zen seriju i imao bas povoljne cene (na zenfone dva deluxe sa carbon ledjima pozadi) imao cenu pa duplo manju nego sa oglasa jbg nebitno iz koje varijante i koje je poreklo

Nijedna mana ni problem u radu dugo i posle neplanirano prodam nekom ludaku i crkne mu posle 4 meseca. On nema osnova da kaze asus je krs

Jeste da delova za asus skoro da nema kod nas ali china post to posalje posle par sedmica i sve se sredi

Pre par dana menjao lcd na zf max plus velikom duos i eno kao nov

Ljudi treba biti realan samo. Najlakse je pljuvati nekog i nesto
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.10.2016. 10:53 #625199

status: user
broj poruka: 18940
1. Kakvi su stari, matori Samsung stampaci? Die beste
2. SD kartice, imam ih brdo, microSD, SD, ni jedna nije Samsung, nego pomesano, ukljucujuci no name, Sandisk, itd., nikad nisam video da je crkla SD kartica iskreno, imam ih brdo, za Samsung ne znam, ali znam da su kao proizvodjaci SD kartica odlicni, verovatno se slucajno desilo da crkne.

3. Samsung CRT 17` sam ispravnog bacio u kantu jer je pozuteo. Burazer je imao BWxxx model monitora 1650 rezolucije 22` iz ~2007, ili ne znam ni ja, kog sam ja prodao pre par godina kolezi Ishmerishu i koji nadam se i dalje radi . Burazer je uzeo neki ViewSonic 27` AMVA i zestoko se pokajao.
Za plazme stvarno ne znam, ali taj CRT je verovatno bio malo mladji od babe :).
Da ne zaboravim najbolju investiciju za monitor u mom zivotu za ovaj 27` koji imam, Samsung VA panel.

4. Telefone nikad nisam voleo, niti cu ikad uzeti Samsung, ali to je moj licni izbor jer mi se ne svidjaju (dizajn, kvalitet izrade, iako je dobar hw), radije se opredeljujem za Sony npr. Cuo sam dobre i lose stvari za njihove modele, ali znam jednu zenu koja dovlaci iz Svedske direktno iz Samsunga i distribuira okolo, ljudi su specijalno zadovoljni tim telefonima i znatno su jeftiniji od nasih lopova. Dakle, taj telefon nije isti kao ovaj kod nas.

5. Vrlo retko sam vidjao Samsung CDRW, mozda 2 puta, a noviji su uglavnom svi by Toshiba, fakticki to je Toshiba, a cak i ta Toshiba je losa, ti rezaci valjaju samo od starijih modela. Stari Toshiba rezaci su radili kao ludi (made in Japan).

6. Usisivac imam 7god., neki mali Samsung prdavac, radio je kao besan, posle 7god., jbg istopila mu se plastika koja drzi filter, ja sam prezadovoljan i sad sam uzeo Dyson, za promenu

Sto se tice SSD-a i memorija, iako znam da je Samsung na nivou, moj izbor je drugi, ali to je irelevantno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 18.10.2016. 11:24 #625202

status: user
broj poruka: 4225
Samsung je počeo da radi masovno sve živo što im padne na pamet.
Niti smrdi niti miriše.
U zadnjih 6 godina u razvoj tehnologija nisu uložili ni go qurac i ukinuli su 3 razvojna tima, a bili su najbolji, nakon uništenja Omicrona. Zastali su u 5 nm procesu i odatle nisu za 6 godina uspjeli da se pomjere dalje od 2.6 nm, ali sa 50% yield-a sa memorijama. Navodno, usavršili su proces sa 35% škarta, ali to su neprovjerene informacije.
Odlučili da u dogovoru sa ostalima poskupe tehnologiju 2010 godine i da staru tehnologiju nastave prodavati dokle su god mogli do 2015 godine.
U razvoj memorijskih čipova su skršili 85 milijardi dolara za 5 godina, a nisu se pomjerili sa mrtve tačke.
To je skoro 3 godine da izdržavaju cijelu populaciju Srbije !
Prednosti su im da su imali do S4 i Note 4 najbolju prodaju telefona u istoriji, ali su naglo počeli da stagniraju ukidanje razvojnih timova.
Petoro ljudi iz 2 različita razvojna tima im je reklo da će doći do paljenja telefona S7 i Note 7, ali su oni samo otpustili ljude.
Navodno, po Kinezima, Japancima i Koreancima u pitanju je sabotaža od strane jednog razvojnog tima, što Samsung je koštalo ukidanja Note7 i najvjerovatnije S7 modela(izašli su noviji telefoni sa promjenjenom baterijom, wirelles-om, CPU i bržom memorijom, ali prekasno).
Nepovjerenje je ogromno prema brendu Samsunga i akcije su im opale prvo za 8.5%, a danas za čitavih 16%.
Akcionari su zasjedali jutros i odlučeno je da se iz firme otpusti 26 000 ljudi i da se nadomjeste svi troškovi za navedene modele, što ne vjerujem da je moguće.
Navodno, tuženi su i za grafičke kartice, jer procenat otkaza na ASUS-ovim i MSI karticama samih memorijskih čipova je preko 20%, što je najkatastrofalnije još od ATI 2900XT modela.

Lično iskustvo je da mi ni jedan uređaj od Samsunga nije otkazao, osim pegle i usisivača.
U servisu samo jedan laptop, ali katastrofalni su im paneli koje su ugrađivali za jugoistočnu Evropu.
Od telefona Samsung jeftiniji derivati imali su problem sa curenjem baterije i pregrjevanjem CPU, pa je rezurtiralo i otkazom ekrana. Za Sjevernu Ameriku sva roba koja je dolazila do nas je bila vidljivo bolje kvalitete i nerjetko monitori, telefoni, usisivači, televizori nisu otkazivali kao oprema koja je dolazila kod nas iz Kine( na monitore sam imao par reklamacija). ČAk je bilo televizora, koji su se totalno razlikovali po unutrašnjosti, nego kod nas.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Samsung 18.10.2016. 11:34 #625203

status: user
broj poruka: 200
CRT televizori su im bili OK. Za usisivače mogu da potvrdim komentar iz prvog posta, skoro sam razlupao jedan...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.10.2016. 12:56 #625207

status: user
broj poruka: 1992
ma batali ga, kupi ovo:

http://tinyurl.com/hrsyf6d

mozes ga do mile volje `nadogradjivati`, a ako se i dalje dvoumis:

http://tinyurl.com/j39u2j9

ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imaju oni sirok dijapazon proizvoda 18.10.2016. 19:52 #625229

status: user
broj poruka: 7695
fakticki sve sto je povezano sa elektronikom .Evo sada su prvi u svetu pokrenuli za masovnu proizvodnju 10 nm 3d proces.Imam ves masinu Samsung nemam primedbi
kako rade druge masine pa cak i poznate marke.Na jednom od LCD monitora sa dual ulazom riknulo mi je bilo napajanje za lampu posle 3 godine garancije ,dao sam 15-20 E za opravku to i ne racunam u kvar.Samsungovi CD ili DVD su losiji i to sam izbegavao LG je tu zakon.
Pre ovog fijaska sa S7 oni su bili po prodaji prevazisli Iphone cak i u samoj US .Mislim da ce S8 biti veliki povratak.
I dan danas sve vece kompanije koriste njhove panele ,cak oni prave procesore za Iphone ,mislim da jos uvek prave.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs