Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Na staroj konfiguraciji na Win 8.1 nema zvuka
STRANA 1 OD 1
arogan Na staroj konfiguraciji na Win 8.1 nema zvuka 02.11.2016. 21:19 T64144

status: user
broj poruka: 524
Reinstalirao sam računar drugaru iz drugog mesta, jer su mu deca navukla viruse na Win 7 (nije ni imao antivirus, a naknadna instalacija nije pomogla, jednostavno je `pukao`).
Otišao sam u Device manager i zapisao hardver, između ostalih i Nvidia High Audio.

Posle instacije poslao sam mu komp brzom poštom (nije imao žutih i crvenih oznaka u Device menageru).
Nisam probao zvuk posle instalacije a sada me drugar zove da nema zvuka!

Prikačio sam se preko Team Viewera i kad kliknem dole desno na zvučnih, pa na Payback Device imam samo onaj digitalni S/PDIF, a Speaker-a nema. U Device Menager, Sound, prvo mi stoji High Definition audio Device, a zatim na 4 mesta Nvidia High Audio (sve te drajvere pronašao je Win 8.1 u toku instalacije, odnosno posle konektovanja na internet. Grafa je Nvidia 210 u (PCI express slotu) i te drajvere je našao Windows.

Pretpostavljam da je pravi drajver za zvuk ovaj pvi High Definition audio Device, a ostala 4 Nvidia High Audio je od VGA karte (da li dobro pretpostavljam, odnosno da li samo njega treba da apdejtujem).
Prilikom pokušaja apdejta svih 5 drajvera sa interneta, pokazuje mi da je najbolji drajver već instaliran.
Prilikom ručnog apdejta i odabira da mi izlista kompatibilan hardver, pojavljuje se jedan High Definition audio Device i dva Nvidia High Audio. Pokušao sam i sa tim kombinacijama, čak Windows preporučuje da to ne instaliram, ali nijedna kombinacija nije uspela.
U očaju sam par Nvidia High audio sa sajta ali ima do 7-ce, nema za 8 i kad pokušam setup fajl pojavi se poruka da nije za taj OS.
Takođe sam probao instalaciju Realtec HD codeca, koja je prošla i posle restarta računara i dalje nema zvuka (niti Speakers-a)
Sada ne mogu da vidim koja je ploča jer je kompjuter je 100 km od mene, sećam se da je Atlon 3000+ (verovatno 64-bit, ima 4 DDR2 slota) i ima zasebnu Nvidia 210. Bios mu je iz 2008. ili 2009. godine.

Kako u sistemu Win 8 mogu da vidim koji je matična ili čipset, kako bih našao odgovarajući drajver za zvuk, odnosno da bi mi se pojavio Speakers u Playback devices. Da li postoji neki drugi način?

Neću skoro da idem u to selo da fizički vidim ploču, ali mogu da se kačim preko Team Viewer-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Control panel - Hardware and sound 02.11.2016. 21:48 #626015

status: user
broj poruka: 9381
Tamo postavi High definition audio device kao default.
Rekao si da si instairao Realtek drivere, ali mozda su na ploci VIA. Da li se u Device menageru vide Realtek ili i dalje stoji High definition audio device? Neka proba da ukljuci zvucnike u Front audio panel na kucistu.

To su ti opcije...

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Na staroj konfiguraciji na Win 8.1 nema zvuka 02.11.2016. 22:51 #626017

status: user
broj poruka: 914
jesi li probao sa https://WWW.DRP.SU mozda pomogne ili aida64 da vidis oznaku ploce?

:: Sada ne mogu da vidim koja je ploča jer je kompjuter je 100 km od mene, sećam se da je Atlon 3000+ (verovatno 64-bit, ima 4 DDR2 slota) i ima zasebnu Nvidia 210. Bios mu je iz 2008. ili 2009. godine
::
:: Kako u sistemu Win 8 mogu da vidim koji je matična ili čipset, kako bih našao odgovarajući drajver za zvuk, odnosno da bi mi se pojavio Speakers u Playback devices. Da li postoji neki drugi način?
::
:: Neću skoro da idem u to selo da fizički vidim ploču, ali mogu da se kačim preko Team Viewer-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.11.2016. 22:58 #626018

status: user
broj poruka: 9460
Cpu-z Tab `mainboard` i vidis oznaku ploce i pojuris vozaca za zvuk. Ako nema za win7/8, install za vistu.

Ili jednostavno preko device managera hw ids pa google

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj ovo što ti je VMARC savetovao 03.11.2016. 00:56 #626020

status: user
broj poruka: 4228
Pre toga saznaj oznaku ploče.

Eh, sve to što ne probaš sigurno neće da radi, čak i da šalješ računar 100m dalje.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC. djape7777. gilopile. vladarko - PRORADILO ! 03.11.2016. 18:12 #626038

status: user
broj poruka: 524
- nakačio sam se daljinski
- instalirao CPU-Z
- video matičnu: ASUS mv2, čipset VIA K8T900
- na ASUS sajtu, nakasniji drajveri za Vistu, ima ih dva
- skinuo sam i Realtec i ALC
- Išao sam na update drivera, odabrao ALC instalirao ga, U Device Menageru se pojavio Realtec HD Audio (ili tako nešto), tražio je restart, posle restarta pojavio se zvuk.

Hvala na savetima i pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: VMARC. djape7777. gilopile. vladarko - PRORADILO ! 03.11.2016. 20:06 #626040

status: user
broj poruka: 914

Bitno da si resio problem a resenje obelodanio ako se iko nadje u slicnoj situaciji da ne bije glavom o beton. Masa samo pusti buvu i onda nista ...
Pozz.

:: - nakačio sam se daljinsk
:: - instalirao CPU-
:: - video matičnu: ASUS mv2, čipset VIA K8T90
:: - na ASUS sajtu, nakasniji drajveri za Vistu, ima ih dv
:: - skinuo sam i Realtec i AL
:: - Išao sam na update drivera, odabrao ALC instalirao ga, U Device Menageru se pojavio Realtec HD Audio (ili tako nešto), tražio je restart, posle restarta pojavio se zvuk
::
:: Hvala na savetima i pozdrav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs