Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Toshiba diskovi
STRANA 1 OD 1
damirkic Toshiba diskovi 20.11.2016. 15:58 T64213

status: user
broj poruka: 342
Kakvo je iskustvo sa njihovim mehanickim diskovima? Nameracio sam se na jedan mali za laptop i jedan za filmove za desktop. Dakle oba su SATA3 na 7200RPM

Koliko pouzdani a koliko su im performanse dobre u poredjenju sa mehanickim diskovima kakve prave WD, Hitachi, Seagate, Fujtisu?

Thanks
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest xx 20.11.2016. 17:01 #626686

status: user
broj poruka: 583
Uzeo sam skoro jedan Toshiba 1tb ,ok je mozda i malo brzi od predjasnjeg WD Blue..
Problema sa diskovima nisam imao, jedino Seagate nisam posedovao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie uz msi lap 20.11.2016. 18:02 #626692

status: user
broj poruka: 111
sam dobio 1tb toshiba. star je 2 god sada, radi u fijoci (odavno zamenih sve u ssd), i prebacuje gigabajte dnevno na poslu, oni jadni crnci unutra sto lopataju me vrv mrze.

za desktop sam zeni kupio jedan 3.5 cola 1tb toshiba sata 3 7200 za igre (ne ide da joj dam ssd za to...)


oba lete, nikakve frke i muke. jedino cu primetiti da je desktop verzija malo klokotavo bucnija, i to kad radi full speed kopiranja velikih fajlova. ali tako radi vec god dana, bez povecanih temp, bad sectors itd

ja zadovoljan



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 20.11.2016. 19:03 #626698

status: user
broj poruka: 1470
Imam ovaj DT01ACA200 tj. najjeftiniji disk od 2TB na tržišutu, jedno god dana, za sada radi odlično, nema nikakvih bad sectora itd. i čini mi se da je brži od 1TB WD Black, kojeg imam jedno 3-4 god.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.11.2016. 22:00 #626703

status: user
broj poruka: 4225
Svi ste u pravu. Toshiba diskovi su mnogo brži od ekvivalentnih od WD-a i po cijeni povoljniji. Treba samo izbjegavati od 3 TB. Ne pravi probleme u radu, ali krče, pa smeta, a ne znam kako će se pokazati kasnije. Ranije serije su bile nečujne, pa sumnjam da su pravljeni u istom pogonu, a i štampana donja ploča je drugačija od ranijih modela.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 20.11.2016. 23:07 #626708

status: user
broj poruka: 18472
Upravo sam uzeo za drugu gaming konfiguraciju. Tih hard, dovoljno brz. Za sada radi ok.
Nemam zamerki. Inace nema koji hard nisam imao. Od WD-a sto je standard do sada vec omrazenog Seagate-a preko Samsunga, Hitachi itd.. Vise se i ne secam...



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Toshiba 20.11.2016. 23:08 #626709

status: user
broj poruka: 2998
Ko ludo.

Oni su kupili hitachi ako se ne varam.

Elem, solidni diskovi, sa relativno malin procentom crkavanja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs