Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Fleš KINGSTON 64 GB DataTraveler 100 G3
STRANA 1 OD 1
jovancic Fleš KINGSTON 64 GB DataTraveler 100 G3 21.11.2016. 13:57 T64216

status: user
broj poruka: 226
Pozdrav svima!
Pre mesec dana kupio sam računar hp 250 G5 sa SSD od 120 GB. Da bih malo proširio memoriju, kupio sam i fleš iz naslova, koji može da radi i po USB 3.0 standardu. Računar ima 2 USB 2.0 i jedan USB 3.0 konektor. Kad utaknem fleš u USB 3, sistem ga, obično NE vidi, međutim, dešava se i DA ga vidi!!!. Na hp sajtu sam našao par dravjera za USB 3 standard, instalirao ih, međutim, nisam dobio očekivano.

Gledajući karakteristike KINGSTON-a, vidi se da je FAT 32, a da se može formatirati i kao NTFS.
Da li mi neko može dati savet šta činiti?

OS je WIN 7 64

Hvala svima na korisnim savetima

PS Evo sad ga vidi! Kvarnjak!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 21.11.2016. 14:08 #626735

status: user
broj poruka: 3104

Ubacis taj flash
Otvoris My Computer
Desni klik na flash
Odaberes format
Podesis sve kao na slici http://i.imgur.com/qqOoiTN.png (osim velicine, kod tebe je veca)
Stisnes start
.....
.....
....
Profit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 21.11.2016. 18:35 #626746

status: user
broj poruka: 9381
Postoji problem sa odredjenim (uglavnom Silicon power) 3.0 flesevima, koji nece da se detektuju ukoliko laptop nije bootovao sistem sa flesom ukljucenim u USB 3.0 port. Kada se tako upali, onda ga mozes ukljucivati i iskljucivati do mile volje. Problem je bio u intelovom USB 3.0 kontroleru, i mislim da ga nikda nisu resili, jer su ubrzo, kasnije, presli na novu generaciju USB 3.0 kontrolera.
E sada, zasto sve ovo pisem... Ako ti se desava ista stvar, mozda mozes da uspes da resis sa drugim drajverima. Postoji mogucnost da je sa flesom sve u redu. Probaj kako se ponasa na drugim uredjajima. Pretpostavljam da se u USB 2.0 portovima uredno svaki put detektuje.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: VMARC 21.11.2016. 19:01 #626749

status: user
broj poruka: 226
Postupio sam po Srdjanovom savetu.
Kad sam procitao vaš tekst, laptop je bio isključen, fleš u ležištu, i nakon uključenja, sistem je prihvatio i fleš!!! Nisam sumnjao u ispravnost ni fleša ni laptopa, imao sam osećaj da je u dravjerima caka, tim pre, što mi je, u oko 40 % sistem video fleš. Na USB 2.0 portovima radi normalno i samo dobijem poruku da bi bolje radio na USB 3 portu - zeza me - kao da to ne znam! Đavolja posla, rekla bi moja pokojna mati.
Srđane i VMARC, hvala vam na trudu, mišljenju i savetu. Srdačan pozdrav!

:: Postoji problem sa odredjenim (uglavnom Silicon power) 3.0 flesevima, koji nece da se detektuju ukoliko laptop nije bootovao sistem sa flesom ukljucenim u USB 3.0 port. Kada se tako upali, onda ga mozes ukljucivati i iskljucivati do mile volje. Problem je bio u intelovom USB 3.0 kontroleru, i mislim da ga nikda nisu resili, jer su ubrzo, kasnije, presli na novu generaciju USB 3.0 kontrolera
:: E sada, zasto sve ovo pisem... Ako ti se desava ista stvar, mozda mozes da uspes da resis sa drugim drajverima. Postoji mogucnost da je sa flesom sve u redu. Probaj kako se ponasa na drugim uredjajima. Pretpostavljam da se u USB 2.0 portovima uredno svaki put detektuje
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nema na cemu. 21.11.2016. 19:23 #626750

status: user
broj poruka: 9381
Poigraj se malo sa drugim drajverima za USB 3.0, ne moraju nuzno biti najnoviji, vec jednostavno drugi.
Pretpostavljam da je Win 7, jer na 8.1 i X nema tih problema, jer su svi USB 3.0 kontroleri nativno podrzani kroz genericke drajvere.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 21.11.2016. 21:05 #626752

status: user
broj poruka: 3104
Brat bratu sad sam se i ja setio za Silikon Power externi disk koji nije radio ali samo na Intelovim USB ulazima. Ja imam maticnu Z77 koja pored Intel native 3.0 USBova ima i AsMedia cip za jos dva USB 3.0 ulaza, i sad na njima taj disk je uvek radio ali na Intelovim nije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 SanDisk 22.11.2016. 23:33 #626794

status: user
broj poruka: 351
Mene zanima SanDisk iXpand 128GB.
Zbog iPhona takodje.

https://www.youtube.com/watch?v=263cSsAuTPA

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp .) 23.11.2016. 08:48 #626807

status: user
broj poruka: 1368
Hvala na preporuci da zaobiđem taj laptop. Ipak ću se od nove godine častiti Probook-om 450 G3 kad bude malo parica :)



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Radi već treći dan 24.11.2016. 14:03 #626866

status: user
broj poruka: 226
Evo već treći dan ga sistem vidi kod uključenja! Pametniji popušta!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs