Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Potreban savet
STRANA 1 OD 1
JovankaO Potreban savet 30.11.2016. 13:10 T64258

status: user
broj poruka: 446
Pozdrav svim forumašima, dugo me nije bilo, život vuče na svoju stranu...

Konkretno, potreban mi je savet ili preporuka za kurs jave, bilo kod nas ili u inostranstvu, može i preko interneta, engleski nije problem.

Kod nas sam našla http://www.it-akademija.com/java-development-program-obrazovanja pa me zanimaju vaša iskustva ako je neko pohađao nešto kod njih. Da li je program kursa dovoljan za međunarodni sertifikat?
Svaki savet ili iskustvo je dobrodošlo, ja počinjem pa skoro od nule u oblasti ITa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 30.11.2016. 13:13 #627135

status: user
broj poruka: 1586
Pazi, imas dosta dobrih skola za javu... Drugar jedan je zavrsio IT Akademiju, zadovoljan je, ali opet - u velikoj meri se svodi na to koliko se i ti zelis angazovati u izucavanju materije mimo redovnih casova i slicno. Cekam da mi jedna drugar odgovori u kojoj je sada skoli, skoro je krenuo.

Edit: Njegova skola se zove Cubes

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovankaO ... 30.11.2016. 13:45 #627138

status: user
broj poruka: 446
Duže sam bez posla, imam čvrstu volju i nameru da naučim što više mogu, samostalno takođe.
Rad i trud nije problem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 30.11.2016. 16:18 #627148

status: user
broj poruka: 1586
Ih, onda nema prepreka za napredak i uspeh :)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 30.11.2016. 21:28 #627164

status: user
broj poruka: 4016
pazi ovako, java je daleko od loseg programskog jezika ali se sve manje rade desktop aplikacije, u sustini je sporija od C-a ali multiplatformska, znaci ima i prednosti i mane, razmisli ako ces ITA o PhP (tako se zove kurs) jer obuhvata XML, PHP, JavaScript, WordPress, HTML, CSS i MySql. Ovo mozes da primenis u recimo PhoneGap-u koji objedinjuje mobilne platforme, a takodje ces nauciti i web programiranje, sredis sajtic lagano...
Kursevi su im prilagodjeni ljudima koji malte ne ne znaju sta je racunar ali mora mnoooogooo da se radi!

Znam solidan broj ljudi koji nije zadovoljan, najcesce vezano za dizajn ali i pored mog licno loseg misljenja upisah Android Development jer od trenutnog posla ne moze da se zivi pa reko aj da kuckam malo i utisak je sledeci, Vlada Maric koji vodi dosta kurseva je jako raspolozen lik za saradnju, dobro potkovan znanjem, prvi deo je bio Java i iskreno je dosta bolji od Androida jer imas video predavanja (citaj: nije naracija) koja mnogo znace, prica o licnim iskustvima, raznoliki primeri itd. Sto se Androida tice tu su samo elektronske lekcije i mucno je uciti jer samo citas, a moglo je i bolje da bude odradjeno, nije da nisam zadovoljan ali moglo je to bolje, pogotovo posle jako dobre Jave. Online imas gomilu testova, imas zadatke koje radis i saljes kao i neki seminarski rad. Tradicionalno mislim da nemas to vec zavrsni rad. Ako si JAKO disciplinovana mozes naci materijal po netu pa samo na kraju negde da platis za polaganje, a ako ne onda upisi ITA. Ja nisam nedisciplinovan ali jesam zaposlen + druge obaveze tako da bih verovatno odustao od sve muke na pola, medjutim kad placam ima i da ucim :)
Ne zanm kada si planiraala da upises ali pogledaj kad su akcije, pre neki dan si imala dva programa po ceni jednog...
Nadam se da sam ti pomogao bar malo.



http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovankaO ... 30.11.2016. 23:05 #627168

status: user
broj poruka: 446
E da, i jesam se prijavila na toj akciji dva za jedan, može biti da će to na kraju i presuditi da upišem ovo. Rok za upis im ističe sad u petak pa se raspitujem u zadnji čas, dok ne parafiram ugovor slobodna sam ko ptica.
Teško je početi, pa ako već učim programiranje onda makar da započnem to organizovanije i time brže nego što bih to sama mogla.
Čini mi se da si zadovoljan i pored pojedinih tuđih loših iskustava. Znači ko je voljan da greje stolicu ovde može da nauči, to je i najbitnije. Jesi mi pomogao, hvala :)
Ako ima još saveta i iskustava, tu sam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs