Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Plate u nekim firmama
STRANA 1 OD 1
MACHINE Plate u nekim firmama 04.12.2016. 15:36 T64274

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko kojim slucajem zna kolike su okvirno prosecne plate IT inzenjera u Euro07 (bugarksi lanac auto delova) i/ili u Euronet services doo Srbija: http://www.eeft.com/our_company/global_network.cfm?country=serbia&xPosition=255&yPosition=103

Koji su po vasim iskustvima proseci kod nasih i stranih poslodava za intermediate (mid level) sistem inzenjere, IT inzenjere i slicne pozive (sistemi, mreze, aplikacije...) sa visom/faxom?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict 800E 04.12.2016. 15:50 #627388

status: user
broj poruka: 4515
Seniori do 1500E

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.12.2016. 19:27 #627391

status: user
broj poruka: 4225
Machine, to je za bilo kog inženjera višeg ranga ispod svake časti, a u Srbiji možeš sigurno zaraditi više. Ako fizikalci mogu da zarade 500€, onda bi inženjeri trebali da zarade bar duplo više, ako su stvarno inženjeri, a ne priučeni radnici.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE evo zanimljvog zajta 04.12.2016. 19:57 #627393

status: user
broj poruka: 5696
mislim da su cifre objektivne

http://www.infoplate.rs/plata

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Plate u nekim firmama 04.12.2016. 21:00 #627394

status: user
broj poruka: 1620
Heh, de bas Euronet spomenu? Ja sljakam tamo... O platama ne smem detaljno, ali ok su - nema ovde mnogo nezadovoljnih istim.

Iz Euro07 je jedan kolega pre 2 meseca presao kod mene i tamo je potpuni raspad - nismo pricali konkretno o visini primanja, ali ta firma puca vec neko vreme, a nema naznaka da ce nastaviti drugacije.

:: Da li neko kojim slucajem zna kolike su okvirno prosecne plate IT inzenjera u Euro07 (bugarksi lanac auto delova) i/ili u Euronet services doo Srbija: http://www.eeft.com/our_company/global_network.cfm?country=serbia&xPosition=255&yPosition=10
::
:: Koji su po vasim iskustvima proseci kod nasih i stranih poslodava za intermediate (mid level) sistem inzenjere, IT inzenjere i slicne pozive (sistemi, mreze, aplikacije...) sa visom/faxom
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: evo zanimljvog zajta 04.12.2016. 21:03 #627395

status: user
broj poruka: 1620
Sto se ovoga tice, smatram da su cifre daleko od objektivne. Svako ko ima platu 30-40-50.000 ce napisati koliko prima, dok ce oni koji primaju 100.000+ po nepisanom pravilu uvek slagati i reci manje.

markopvict je manje-vise u pravu, po mom misljenju.

Ne znam sta da kazem na temu onoga sto je operator napisao - svi mi bi voleli da je tako i u praksi, ali to i nije bas jednostavno, na zalost.


:: mislim da su cifre objektivn
::
:: http://www.infoplate.rs/plat
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.12.2016. 22:31 #627397

status: user
broj poruka: 4225
IT specijalista za bezbednost podataka i sistema 94737 Din.
Tolika je plata bila 2004 godine. Sada je daleko viša( oko 140 000 do 220 000 din).

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: evo zanimljvog zajta 04.12.2016. 22:33 #627398

status: user
broj poruka: 18940
Vrlo zanimljivo, IT menadzer ima 1000din vecu platu nego C++ programer, a 20k vecu nego java programer?! IT tester ima duplo manju platu nego IT menadzer.

PS ako neko zna da mi objasni, koja je delatnost za poziciju `servisni inzenjer`?

:: mislim da su cifre objektivn
::
:: http://www.infoplate.rs/plat
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.12.2016. 22:46 #627399

status: user
broj poruka: 4225
Servisni inženjer je po našim propozicijama osoba koja je bila serviser, pa završila fakultet na Megatrendu za godinu dana, magistrirala za mjesec dana i doktorirala za 5 dana.

Šalu na stranu, stvarno nisam upoznat.
Ali mi je prijalo da se malo našalim na račun novopečenih `inženjera`.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:Re: evo zanimljvog zajta 05.12.2016. 01:09 #627402

status: user
broj poruka: 6875
Situacija je takva u gotovo svakoj ozbiljnoj firmi top tipa.
Kod drugara u jednoj firmi iz Holandije, , on i jos nekoliko kolega kao IT testeri imaju 4 puta manju platu nego menadzer, taj isti menadzer ima za 800-1000e vecu platfu nego java programeri, a oko 500e vecu nego C++(IOS) developeri.
Imaju ukupno 3 menadzera i oko 20-tak programera.
Razgovarao sa kolegama iz drugih firmi, sa kojima su imali neke zajednicke projekte, tako je svuda....negde vise(kao kod njih, gde su plate velike), a negde manje, ali okvirno razlika postoji.

Ne znam, ne zelim da se pravim pametan mnogo, ali meni je to smesno.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re:Re: evo zanimljvog zajta 05.12.2016. 09:03 #627405

status: user
broj poruka: 18940
Programer je programer i treba da ima uvek vecu platu od IT-evca, pogotovo sto kod nas IT-evci se zovu `Aj, ti..`.


:: Situacija je takva u gotovo svakoj ozbiljnoj firmi top tipa.
:: Kod drugara u jednoj firmi iz Holandije, , on i jos nekoliko kolega kao IT testeri imaju 4 puta manju platu nego menadzer, taj isti menadzer ima za 800-1000e vecu platfu nego java programeri, a oko 500e vecu nego C++(IOS) developeri
:: Imaju ukupno 3 menadzera i oko 20-tak programera
:: Razgovarao sa kolegama iz drugih firmi, sa kojima su imali neke zajednicke projekte, tako je svuda....negde vise(kao kod njih, gde su plate velike), a negde manje, ali okvirno razlika postoji
::
:: Ne znam, ne zelim da se pravim pametan mnogo, ali meni je to smesno
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.12.2016. 10:22 #627407

status: user
broj poruka: 1991
A sta bi ti markoni radio sa 2000 jura platom vs. 500 evra ili uopste nekom N cifrom koju je drustvo zacrtalo kao cilj vredan zrtvovanja?
Sto uopste ulazis u pricu da sluzis drugome i uklapas se u ucrtane planove i teznje retarda koji su se snasli/nasledili ili nedo Bog u trenutku promena iskoristili zbunjenost i neznanje ljudi u neposrednom okruzenju, ustolicili se i prodaju *uda za bubrege.
Trpi koliko moras, nakrcaj kapital, racionalizuj troskove, edukuj se u medjuvremenu i osnuj vlasiti dojo koji ce imati ljude od poverenja za neposredne saradnike, koji nece brojati zalogaje i uvek gledati da posao urade na najbolji moguci nacin po ceni sopstvene nelagodnosti/odricanja.
A sto se skole i doploma tice, mozda su imale neku vrednost pre 20-30 god., danas i ne bih rekao. Sve sto ti treba je dostupno na net-u za maltene sve profesije.
Po meni ako covek zna posao i ima rutinu/samokontrolu i volju za napretkom, vrata su mu otvorena bio srednjoskolac ili PhD, razlika je sto je ovaj drugi premazaniji sa malo vise iskustva koje nekad stvara vise stete nego koristi. A o prepotenciji znas ti ko sam ja da ne pricam.
Prati tri nacela doslovno: 1. zdravlje, 2. sreca, 3. materijalno bogatstvo i neces mnogo omanuti.
Ajd pa se cujemo, odoh da se dalje edukujem, znanja nikad dosta .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Dao sam vam realne cifre za Srbistan 05.12.2016. 11:09 #627409

status: user
broj poruka: 4515
za zdrave firme poput Euronet. Igrom slučaja, sarađujem sa tom firmom i rođak mi tamo radi.
Junior inzenjeri u zdravim firmama 500-700E
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ja ne nadjo takve plate nigde 05.12.2016. 16:45 #627421

status: user
broj poruka: 4659
evo vec koliko proslo 2 3 godine, nigde nikakav posao nema kasvetan, ovde juznije ko ima 40ak hiljada platu taj treba da peva od srece, sve nazovi ih kompanije daju minimalce dal bio inzenjer ili ne, muka mi vise od njih :@ gde li su te firme sto daju realnije plate ne znam, nesto ih nema nigde, jedino ako mislite u BG-u Novom sadu i sve gore na severu postoji, ovde dole daju nam q samo da isteramo oci...



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs