Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Jedan usb port prestao da radi na HP laptopu
STRANA 1 OD 1
duqp Jedan usb port prestao da radi na HP laptopu 05.12.2016. 09:21 T64276

status: user
broj poruka: 3466

Model je 4530s
Do juce je radio normalno (prvi do korisnika desna strana)

Primeceno usporavanje racunara i sporije podizanje sistema. Nije silovan mucen i guran hdmi u njega pa da se odvalio ili nesto.

Ja sam izgoreo iako moze to da se ignorise i koriste ostala 3 porta ali ono voleo bih da to resim.

Planiram da puknem instalaciju danas u toku dana za slucaj da je nesto ovako pobrljavilo a u slucaju da je neka hirurska intervencija jel ima neko ovde ko bi to da uradi i zaradi kes lovu itd? Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.12.2016. 12:26 #627411

status: user
broj poruka: 9460
Prvo proveri sam port, pogledaj da li su svi pinovi na svojim mestima. proveri i unimerom da nije nesto u kratkom spoju, jer postoji mala sansa da je i unutra nesto otislo u spoj.

Proveri i krajnja 2 pina unimerom da li isporucuju 5V, jer je moguce i da je samo SMD osigurac crko na tom portu i sporije ce da podize OS, jer ne moze da inicijalizuje uredjaj koji je u njemu. Sporije podizanje ne bi tyrebalo da osetis ako nema nista unutra ubodeno.

Zatim, ne moras da dizes novi OS, vec podigni neki Live, npr. Ubuntu ili Mint sa fleske i testiraj.

Ako i dalje imas problem, najverovatnije je problem u samom Southbridge-u i tu leba nema. Jednostavno ignorisi port ako drugi rade i po potrebi zabodi USB HUB ako kuburis sa portovima i cao.

I za kraj, da li taj lap ima ugradjen blutut? Desava se da crkne i napravi pometnju i trebalo bi ga jednostavno ukloniti ili Disable u BIOS-u ako postoji opcija.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ima bt 05.12.2016. 14:24 #627415

status: user
broj poruka: 3466

A isproveravacu sve.

Culo se neko krckanje pri jednom ubadanju mozda je to nesto i bilo. Govno jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Reinstalirao 06.12.2016. 18:29 #627488

status: user
broj poruka: 3466



Windows i onaj prvi boot evo vrti 40min.

Izboscu ga srafcigerom i to je to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 06.12.2016. 19:12 #627489

status: user
broj poruka: 3104


Polako to sa bodenjem srafcigerom na ovom forumu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs