Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
SBB ili telekom?
STRANA 1 OD 1
cvvelle SBB ili telekom? 06.12.2016. 22:06 T64288

status: user
broj poruka: 715
Možete li mi reći svoja iskustva za i protiv?

Naime, selim se i treba da uvedem net a nisam siguran koju od ove dve čaše otrova da potegnem. :D

Požarevac u pitanju, ako je bitno.

Hvala.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 06.12.2016. 22:14 #627498

status: user
broj poruka: 3104

Telekom Box2 paket Fixni+50MB/s net = 2350din.
SBB 50MB/s= 2200din ali fixni ili nemas ili nije uracunat. Ako uracunas onda je Telekom jeftiniji.

Oba daju opremu i za Wireless.

Telekomu je vise uslovljen kvalitet signala od SBBa zbog same mreze.

SBB daje taj Unifi preko kojeg ti se mozes ljudima kaciti na net ali se ljudi mogu kaciti tebi takodje.

U sustini, pre X godina stvari su itekako bile u korist SBBa, dok sada su izjednaceni, mozda bolje i za Telekom mada ne znam da li si razmisljao i televiziju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Net, ali da li ti još nešto treba? 06.12.2016. 22:38 #627499

status: user
broj poruka: 4228
Obe firme pružaju više usluga, da li ti treba samo internet?

Nemam iskustva sa SBB-om, ali sa Telekomom su mi podeljena. Kada radi, onda je... ne mogu to nazvati ni solidnim, ni korektnim, jer su brzine često manje od one koje plaćaš. Kada ne radi - ako si religiozan molitva će ti pre pomoći da rešiš problem nego Telekomova podrška.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Net, ali da li ti još nešto treba? 06.12.2016. 23:05 #627500

status: user
broj poruka: 9380
Hahaha, ovo cu da potpisem ali ISTO vazi i za SBB.
Ako radi.. LETI. Ako zeza, jadna ti majka.... Znaci isti tekst sam hteo da napisem, samo sto isto vazi i za SBB, tj u obrnutom smeru.
Tehnicka podrska SBB 0 Telekom 2-
Kada radi SBB 10+ dok Telekom ne moze da dobaci do 7 (na skali od 1-10)

Licno bih se prekrstio i isao na SBB. Ako hoces neku siguricu, onda Telekom.
Masa ljudi u poslednje vreme raskida ugovor sa SBBom. I to nesto znaci. Nesto se desava, nisu kao sto su bili, to definitivno.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Obe firme pružaju više usluga, da li ti treba samo internet
::
:: Nemam iskustva sa SBB-om, ali sa Telekomom su mi podeljena. Kada radi, onda je... ne mogu to nazvati ni solidnim, ni korektnim, jer su brzine često manje od one koje plaćaš. Kada ne radi - ako si religiozan molitva će ti pre pomoći da rešiš problem nego Telekomova podrška
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle I nije neka uteha 06.12.2016. 23:13 #627502

status: user
broj poruka: 715
Samo net mi treba a neophodna mi je sigurnija varijanta (zbog posla), jeftinije nikad nije na odmet.

Trenutno imam nešto ovako (1500 kinti) i bilo bi poželjno da ne prelazim na nešto gore:
http://www.speedtest.net/my-result/5856747085


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re 06.12.2016. 23:29 #627504

status: user
broj poruka: 92
Ja sam skoro presao sa lelekom adsl-a (bio 10-tak godina) na sbb-ov kablovski, jer sam procenio da su u ovom trenutku povoljniji pogotovu ako uzimas paket. Ali sustinski ti sve zavisi od konkretne infrastrukture gde ces da se preselis. Mnogo ljudi ima prituzbe i na sbb-ov i na telekomov net. Kod sbb zavisi na koje si cvoriste prikacen, koliko je ono prebukirano, da li kablovi idu zemljom ili vazduhom itd. U slucaju telekom adsl-a brzina ti je uslovljena tvojom udaljenoscu od centrale, a i adsl kao tehnologija ne moze da prati trenutno brzine koje nudi kablovski. Zato telekom sada i uvodi delom optiku da bi mogao da ponudi normalnije brzine. Kabl u idealnim uslovima bolji, ima manju latenciju, ping itd.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Lokacija 06.12.2016. 23:40 #627506

status: user
broj poruka: 715
Požarevac je u pitanju, i svako koga sam pitao svoga konja hvali.

I da su ga zeznuli, neće da kaže. :D

Ako ima telekom `ne razmišljaj o sbb-u, najbolji telekom na svetu celom, stabilnije ne može`.
Ako ima sbb `ma kakvi bakrači, telekom propala firma, nema brzine, nema protoka...`

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: SBB ili telekom? 07.12.2016. 00:26 #627507

status: user
broj poruka: 18940
Ja znam samo da, kada sam se prijavio i napravio ugovor sa SBB-om, pre godinu dana, cifra je bila 2.900din, sada je 3.300 mesecna pretplata, a na sajtu vidim 2.200 za moj paket, zna li neko o cemu se radi, zar ne bih trebao da placam u skladu sa aktuelnim cenama, a ne kako se njima cefne, jer sam pod ugovorom?


:: Možete li mi reći svoja iskustva za i protiv
::
:: Naime, selim se i treba da uvedem net a nisam siguran koju od ove dve čaše otrova da potegnem. :D
::
:: Požarevac u pitanju, ako je bitno
::
:: Hvala
::
::
:: AMD FX 835
:: Gigabyte GA-990XA-UD
:: Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 160
:: Asus 970 Stri
:: Samsung f3 Spinpoint 1t
:: WD black 1t
:: Super Flower SF-800P14H
:: Fractal Design Define R2 black pear
:: Altec Lansing MX-502
:: Dell UltraSharp u2412
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle ugovor 07.12.2016. 02:03 #627527

status: user
broj poruka: 715
Pa zar ne bi trebalo da bude po ceni naznačenoj u ugovoru?

Znam da zadržavaju pravo da menjaju kako hoće, ali ne mogu baš sa neba pa u rebra da naplaćuju, bar koliko ja znam (važi za sve pretplatničke ugovore).

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 07.12.2016. 06:14 #627539

status: user
broj poruka: 914

Moze kod telekonja 50MB/s ako je centrala iza coska, mislim da ime je udeo takvog neta u promilima

::
:: Telekom Box2 paket Fixni+50MB/s net = 2350din
:: SBB 50MB/s= 2200din ali fixni ili nemas ili nije uracunat. Ako uracunas onda je Telekom jeftiniji
::
:: Oba daju opremu i za Wireless.
::
:: Telekomu je vise uslovljen kvalitet signala od SBBa zbog same mreze
::
:: SBB daje taj Unifi preko kojeg ti se mozes ljudima kaciti na net ali se ljudi mogu kaciti tebi takodje
::
:: U sustini, pre X godina stvari su itekako bile u korist SBBa, dok sada su izjednaceni, mozda bolje i za Telekom mada ne znam da li si razmisljao i televiziju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Teško da će ti SBB... 07.12.2016. 08:13 #627541

status: user
broj poruka: 1006

... dati samo net - bez televizije. No, no...

Dakle: Telekom :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re: Teško da će ti SBB... 07.12.2016. 10:15 #627545

status: user
broj poruka: 92
sbb ti nece dati net bez kablovske
telekom ti nece dati net bez telefona

i jedni i drugi te teraju da uzmes neki paket



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 07.12.2016. 10:27 #627546

status: user
broj poruka: 1198
U stanu koji izdajem imam kablovsku na TV-u sto je i logicno jer kako dovuci internet, al nemam risiver niti fixni i bilo sta. Moras da platis kabl 1.050 valjda mesecno plus net koji hoces i to je to. Tako da za te pare imas net i dobijes TV jer je kabl svakako vec tu. Inace sam korisnik sbb od kada postoji i nemam zamerke. Net mi radi bez da stucne al ja sam u Centru BG-a pa verovatno ima to neke veze oko cvorista i sta ti ja znam, a i zahtevali smo da nam stave pojacivac signala na cvoriste i ubija kako radi. Za Telekom nisam kopetentan da komentarisem jer ga nikad nisam imao.

MSI 770-C45
AM3 Phenom b45 x4
TakeMS 8gb DDR3 1333Mhz
1x SSD Patriot Blast, 1x160GB Maxtor
ASUS 7750-1GD5-V2 GDDR5
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re 07.12.2016. 18:47 #627586

status: user
broj poruka: 555
Treba uzeti u obzir da nam je svima SBB cestitao novogodisnje praznike povecanjem cena od 01.01.2017.
Sacekajte da va mstigne racun, pa cete u dnu racuna procitati koliko vam je poskupljenje.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 07.12.2016. 19:07 #627587

status: user
broj poruka: 4016
imao box, telekom podrska, cek podrska? molim, sta? U Cacku gomila nezadovoljnih ljudi telekomom

SBB za sada daleko bolji i stabilniji...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Poskupljenje 08.12.2016. 09:53 #627623

status: user
broj poruka: 715
Poskupljenja će svakako biti i u telekomu, kako to da nam država ne čestita novu godinu? :D

Centrala mi nije iza ćoška, a za fiksnim nema potrebe.

Hvala društvo. Od ponedeljka provera sa telekomom, ali ako nisu idealne tehničke mogućnosti sve mi miriše da će sbb ipak biti.

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cebit TeleKONJ 08.12.2016. 10:13 #627624

status: user
broj poruka: 71
stvarno su TeleKONJ u to se uveravam zadnjih godinu dana, u podrsci lazu ljude, u poslovnicama takodje lazu i posle naplacuju, covek vise ne zna koga da pita sta, odmah sve odjavljujem od njih cim se stvore uslovi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Prvo jedno pa kad istekne ugovor drugo... 10.12.2016. 14:46 #627690

status: user
broj poruka: 7761
Kao sto rekoh prvo jedno pa kad istekne ugovor drugo...

ZASTO?

Zato sto gringo govna ne postuju vernost korisnika i ne daju nikakve popuste za stare korisnike prilikom obnove ugovora...

Mozda Lelekom ima opciju da ponudi neku promociju tipa tri cetiri meseca za JEDAN rsd ali se cini da su im paketi ocajni ili prosto ne mogu da izguraju sve kroz jednu zicu...

ZATO !!!

Zato predlazem da se ne bude lenj i da se nakon isteka ugovora menja provajder tj. da se pre potpisivanja novog ugovora prvo informises ko daje bolje uslove i onda pravo kod njega...

OVO JE JEDINI NACIN da izvuces najvise sto mozes iz svoje ugovorne obaveze i da umesto 24 meseca pretplatu na paket placas 18-21 mesec naravno u zavisnosti od promocije koja je tokom sklapanja ugovora vazeca...

I da naravno ne treba smetnuti sa uma da ni jedaj provajder ne da internet bez jos necega, kod Lelekoma je to pretplata za fiksni telefon, kod SBB-a je to odrzavanje kablovske televizije...

Mozda cak i VIP mobilni net pristojna brzina za prosecnu cenu tu ne traze da imas pretplatu za mobini niti odrzavanje za kablovsku jedino sto je pitanje ima li mogucnosti da se na tvojoj kucnoj adresi ukaci signal VIP-a, navodno je taj njihov neto moguce koristiti samo na kucnoj adresi te ako ukace da si odneo taj modem na drugu adresu kao nece moci da radi... HMMMM... kako li ovo planiraju da ostvare...
Paket koji mi licni na nesto je kucni net 30/6 Mb/s za 2199 rsd/mesec, kavlitet te ogranicenja istog zaista ne znam, kao sto ne znam nikoga ko ga ima...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko I ja sam razmišljao kako 10.12.2016. 17:41 #627696

status: user
broj poruka: 4228
`navodno je taj njihov neto moguce koristiti samo na kucnoj adresi te ako ukace da si odneo taj modem na drugu adresu kao nece moci da radi... HMMMM... kako li ovo planiraju da ostvare...`

Možda registruju baznu stanicu preko koje se prvi put registruješ i ne daju da se modem priključi na neku drugu? Mislim da je ovo moguće.

Video sam kako ovo radi: na mestu gde postoji optička vidljivost sa antenom bazne stanice udaljene nekih 300-400m, brzina oko 30Mbps za download i... ne sećam se koliki upload.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs